Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 48 minutami, dr.sphinx napsal:

@McStinger Dík, fakt divný. Přepínání zachovali i u nástupníků 503 a 505. Davon bin ich ein Hirsch. Exotická fíčura jiných TEAC komponentů? Nebo to nějaká starší technika má naopak? Prostě XLR2, ale asi budu večer eště chvíli googlit. 

Hmm, tak to význam má (malo). Podľa všetkého, za dávneho času, keď kukurica nemala klasu, pipíšky boli mníšky a vrabci žandári, američania používali pin 2 ako COLD. Dnes už celosvetovo pin 2 ako HOT. Tak ak by niekto mal takéto zariadenie, môže si otočiť fázu bez spájkovania káblov. Sa priznám, že som sa s tým v praxi nikdy nestretol a mysliteľovi sa ospravedlňujem za neznalosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za rešerši. Na @Andrew Luxmanovi je teda "normal" setting obráceně :) 

Jo a konečně jsem zapojil tady koupenej Lyngdorf RP-1. Sám doma, takže pazvuky OK. Netrpělivej, jen 90% Room Knowledge, jedu. 

Je to jako si koupit drahý nový sluchátka, co sednou. 

Chápu správně, že samostatnej procesor už Lyngdorf nedělá, jen jako součást integráčů?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem asi RP-1 konvertita. Sice malinko šumí, ale ten krásně definovanej low-end mě normálně ruší od práce (tohle píšu 5 minut :) ). 

Principiálně by mi na tom měla vadit hromada rekonverzí (digizdroj - něco D/A -Lyngodrf A/D -Lyngdorf D/A) - no a nevadí :) 

Jasně, nemám ani super potuněnou místnost, ani megarig, prostě je to přesně pro mě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, dr.sphinx napsal:

Tak jsem asi RP-1 konvertita. Sice malinko šumí, ale ten krásně definovanej low-end mě normálně ruší od práce (tohle píšu 5 minut :) ). 

Principiálně by mi na tom měla vadit hromada rekonverzí (digizdroj - něco D/A -Lyngodrf A/D -Lyngdorf D/A) - no a nevadí :) 

Jasně, nemám ani super potuněnou místnost, ani megarig, prostě je to přesně pro mě. 

Pokud ti tam něco šumí, je to opravdu ten Lyngdorf? Já už si nedovedu představit sestavu bez něj. Občas cvaknu na tlačítko bypass, abych slyšel původní “nezpracovaný” zvuk a rychle to zase vracím do aktivního režimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, pachatelem je evidentně Lyngdorf. Ale klíčový slovo je "malinko" a ve výsledku je to drobnost. 

Jak teď díky/kvůli RP-1 pořád něco přepojuju/zkouším, došlo mi, že starej dobrej 320BEE je docela fajn (a má i pre-out/main in loop - drobnost, ale přece to nebudu jak vocas zapojovat přes kazeťákový vstupy :) ). ¨

Proč o tom píšu - je už docela starej, taky není úplně black, nějaký polovyteklý kondenzátory si v něm asi taky dovedu představit. Kam byste to v Praze nebo okolí vzali na overhaul? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pak nevím, já při vypnutém zdroji neslyším rozdíl zda je RP připojený, nebo ne.... (na zesilovači jsem schopen stisknutím tlačítka Lyngdorf zcela vyčlenit z řetězce)

Edit: což teď taky dělám, protože jsem si po přestěhování nenašel ještě čas provést kalibraci místnosti

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Andrew napsal:

Tak jak to dopadlo? 🙂

Není to jednoduchý ty xaviany hrajou, z mého subjektivního pocitu, přesněji, resp ty bw mají basy jako rozevláté ne tak ohraničené, výšky maji zase čistější. Oboje to hraje krásně a ted to dilema kde si jaký víc užiju. Takže doma zůstanou asi ty bw, ale spíš kuli designu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka pro vaše netopýří uši.

Známej do mě furt melduje, že kdysi měl receiver Grundig a že to byla lahoda poslouchat.

Tak mi to vrtá hlavou, jak něco takovýho může hrát? A jestli má cenu to zkusit pořídit.

Neslyšel jste někdo náhodou nějaký takový kousek, jako na fotce?

Díky za info.

67D25453-C12D-4323-9DBD-719B5D5AF56D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak může hrát, to by mě vážně zajímalo. S tou sviní máš určitě pravdu.

A to k tomu ještě přidejme, že každý máme jiné receptory.

Z vintage audia mi příjdou zvukově líbivé staré Marantzy a Sony. 

Yamaha se mi zdá plochá a opěvované Pioneery jsou někde mezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, cena není nijak závratná, ale zase je to polovina osvědčenýho jezvčíka o kterém také dlouho uvažuji.

Takže bych rád věděl, do čeho jdu a jestli to vůbec má cenu se s tím zabývat.

Ty starý zesilovače honosně nazývané vintage umí být dost záludný.

Ale, Líbí se mi na nich to poctivý zpracování, tuny železa a hliníku. Masivní kovové čudlíky. Člověka na to baví i jenom šahat a mazlit se. 
To s novodobými plasťáky moc nejde.

Takže kdyby mi byl někdo schopný potvrdit, že to může být zajímavé, tak bych se asi rozhoupal. 

No při nejhorším bych to mohl darovat tomu známýmu, když o tom tak básní 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jerryl napsal:

JJ, cena není nijak závratná, ale zase je to polovina osvědčenýho jezvčíka o kterém také dlouho uvažuji.

Takže bych rád věděl, do čeho jdu a jestli to vůbec má cenu se s tím zabývat.

Ty starý zesilovače honosně nazývané vintage umí být dost záludný.

Ale, Líbí se mi na nich to poctivý zpracování, tuny železa a hliníku. Masivní kovové čudlíky. Člověka na to baví i jenom šahat a mazlit se. 
To s novodobými plasťáky moc nejde.

Takže kdyby mi byl někdo schopný potvrdit, že to může být zajímavé, tak bych se asi rozhoupal. 

No při nejhorším bych to mohl darovat tomu známýmu, když o tom tak básní 😀

Kamarád, co vozí z Německa vintage říká že super, hodně se mu na tom líbí rozsah korekcí, basů na rozdávání co ti prý Japonec nedá. Na dvoutisícovku mu zrovna někdo včera poslal 2800, možná že ty, nevím :D Má tam ještě zachovalou tisícovku, ale tam myslí že chybí korekce středů, nebyl si jistý. A lezou nahoru, minulý rok okolo 1500, letos okolo 3000, příští co doveze už dá za 4000, takže investice jak u Rolexu, není čeho se bát, když tak to přeprodáš 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...