Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Po pár dnech s jezevčíkem JBO musím říct, že jsem se zvukem dost spokojený a díky, že jste mě do toho dokopali.

Chci se ale zeptat, jak moc má jezevčik topit? Protože se mi zdá, že je to docela slušnej přímotop. Hlasitost mám tak na 25%.

Je jasný, že ty velký žebrovaný hliníkový chladiče co chladí výkonové tranzistory tam nejsou na ozdobu a k tomu to velikánský trafo, ale radši se zeptám, abych něco nezanedbal.

Díky

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo,

už mám k tý sestavě vyhlídnutý rack, s poličkama z zakovýho pletiva, aby to mohlo pěkně luftovat.

Můžu ještě otázku, nerozumíte někdo elektronice?

V tý sestavě mám tapedeck, který jsem kupoval jako nefunkční a naštěstí se mi ho podařilo opravit, byla to mechanická závada a olámaný některé plastové části hejblátek. Tyto stroje na to dost trpí, protože použité plasty jsou křehké.

Můj úspěch navnadil známého,který má také nefunkční Tape a přinesl mi ho na opravu. Mechanickou závadu většinou zvládnu, ale tady jsem ještě našel mechanicky poškozený tranzistor a tomu moc nehovím. Vyměnit bych ho uměl, ale nedaří se mi najít ten typ nebo vhodnou náhradu.

Podle schématu má mít označení: DTA144EST, reálný potisk na těle tranzistoru je A144ESG. 

Poradili byste mi prosím, kde sehnat, případně čím nahradit. Nejlépe, kdyby to bylo dostupné v obchodě jako např GE electronic apod.

na obrázku je to ten 1. tranzistor nahoře, má utrhlou levou nohu.

Díky moc

 

BDDB5F63-8BEA-41F0-A270-1BC69BB4BFF1.jpeg

EC67087D-9F73-48FC-9A58-B54F96ABA387.jpeg

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datasheet k tomu lze snadno najit. Jedna se dle popisu od "digitalni tranzistor".
V datashetu je schema, jak funguje, ze je to tranzistor s odporem a fubguje jako logicky invertor.
Na nahradu jsem jeste nekoukal. Pripadne si ji vytborit sam.
Ta nozicka je upadla proc? Mechanicke poskozeni, nebo to bylo nejakym extra pretizenim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za reakci. 

podle ohledání tranzistor dostal pecku zřejmě při dřívější manipulaci s kazetovou mechanikou, pod kterou se nachází (nyní jí mám vyndanou). Poškození tam může být i jiné, ale to okem nezjistím

Bohužel ostatnímu, co píšeš nerozumím. Pokud by šlo najít a koupit vhodnou náhradu, tak odpájet a napájet 3 nohy zvládnu, ale jinak jsem elektro jelito.

Sám toho moc nevytvořím a abych kvůli opravě jednoho krámu studoval FEL ČVUT, to se mi vážně nevyplati 😀

Pustil jsem se do toho s očekávánim mechanické závady na kazetové mechanice, kterou jsem našel a jsem schopný opravit a tranzistor jsem objevil náhodou při obhlídce.

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo to je už napísal milhauszn. Dostupné je napríklad toto:

https://www.gme.cz/dta144eca-sot23

Nejaké nožičky z tenkého drátiku zvládneš. Prípadne si ich kúp viac, stojí to nula nula nič. Ak nemáš taký tenký drát, tak si rovno kúp pár hociakých miniatúrnych odporov s vhodnými nožičkami, ktoré ucvakáš. Vývody sú na screenshote, 1=1, 2 a 3 sú prehodené, popis je vpravo.

Inak sa to dá vysladať aj z z tranzistora a odporov, ale asi by som išiel cestou toho SMD z odkazu.

 

159115870_Screenshot2022-07-2100_23_21.thumb.png.37f869b787df7773c8128c51d5bb6bda.png

 

P.S. môžeš ten SMD tranzistor zapájkovať aj rovno na plošák. Jednu nohu rovno na pad a ďalšie už uvidíš, ako to vyjde.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak referuju, že nemocný Tapedeck jsem nevyléčil, ale spíš dorazil. Mechanickou závadu jsem sice odstranil, ale ten malej šváb mě dost vypekl. Je to malý jak blecha a pájet to je očistec. Nakonec se mi to povedlo, ale stejně to nefachčí. 

Zato jsem si ke své sestavě pořídil již zmíněnou ubykaci - rack, no ono to má původ v Ikei, ale vůbec to není špatný. Jenom mám trochu problém tam ty komponenty rozmístit, aby to dávalo smysl.

Chci, aby kolem zesilovače bylo co nejvíc místa kvůli ventilaci, takže na něj nechci nic stavět.

V dolní poličce by měly být gramodesky.

Možná bych tam uvítal jednu nebo 2 poličky navíc, ale to neprodávaj, musel bych koupit ještě jeden celej regálek na díly.

No koukněte na to a kdyžtak poraďte.

Umístění celku je pouze dočasné, na to nehleďte.

 

 

 

BBC20920-77CD-4AE5-9F3D-77F685556BCE.jpeg

F90FC5C4-B936-4054-A01A-E6C4B8D41D9E.jpeg

C713184B-E4E3-4CD0-9747-FF201294A73B.jpeg

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Zlý Jabko napsal:

Mohl bych poprosit o radu? Nemám šajna, jaké reproduktory sehnat tátovi ke gramofonu.
https://drive.google.com/file/d/12fKfXKzuoYiH1W1GXulxNG1gVlPZQhNi/view?usp=sharing

Moment, kam chceš ten gramofon připojit? Pokud do cinchových CD resp. DVD vstupů, tak se prvně ujisti, zda má gramofon vestavěný korekční předzesilovač. Pokud nemá, mezi gramec a zesilovač je třeba zapojit extra krabičku (googluj RIAA předzesilovač).

A ani pak to nebude žádná výhra, ten zesilovač je spíše AV receiver...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bohužel musím dát pryč sloupové repro a přejít na regálovky. Už to moc nesleduju, ale kámoš před časem vybíral a vzal VM Audio. Zatím to vypadá, že půjdu stejným směrem. Ale budu rád za každý tip. Cenově do 30, místnost asi 35 m2, zesík cambridge audio 640Av2, můžou být klidně z druhé ruky. Předem dík. Jo a kdyby někdo chtěl moje sloupy Acoustic Energy Aelite 3, tak jsou tady v inzerci 

 

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...