Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, Duke650 napsal:

Pokles -3 dB na 31 Hz je slušný oddíl

5C325CEE-A484-4126-AF55-0B5DBB089576.jpeg

5B033553-FD5F-49BF-AF66-3CD40764AAFA.jpeg

Tak já tam vidím daleko větší pokles a ještě píšou, že záleží na nastavení EQ. Tak nevím. Ale třeba to hraje i dole 😉

 

KEF.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já si nemůžu pomoct, ale já rozdíl mezi Spotify a Tidal slyším, dokonce slyším rozdíl mezi klasickým Tidal a alby v Master kvalitě... možná je to nějak upravené, ale rozdíl slyším snad i po slepu (nejvíc na sluchátkách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Andrew napsal:

Pánové, já si nemůžu pomoct, ale já rozdíl mezi Spotify a Tidal slyším, dokonce slyším rozdíl mezi klasickým Tidal a alby v Master kvalitě... možná je to nějak upravené, ale rozdíl slyším snad i po slepu (nejvíc na sluchátkách).

Já slyším na cédéčku zase volitelné digitální filtry, což je prý nemožné, ale jelikož slyší rozdíl i moji kamarádi, kteří čas od času se mnou sdílí poslech, tak aspoň vím že ještě nejsem úplný magor :D Zase na druhou stranu mě nijak neoslovují grafy, akorát to motá palici...buď to hraje dle mých představ anebo se mi to nelíbí, tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Duke650 napsal:

Pokles -3 dB na 31 Hz je slušný oddíl

5C325CEE-A484-4126-AF55-0B5DBB089576.jpeg

 

To je screenshot odkiaľ? Označovať frekv. charakteristiku ako "Depends on EQ settings", to som snáď nevidel od PMPO čias.

Nabudúce bude že "Range (+- 0,1 dB), 10 Hz - 88 kHz, * Depends on Lyngdorf settings"

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Já slyším na cédéčku zase volitelné digitální filtry, což je prý nemožné, ale jelikož slyší rozdíl i moji kamarádi, kteří čas od času se mnou sdílí poslech, tak aspoň vím že ještě nejsem úplný magor :D Zase na druhou stranu mě nijak neoslovují grafy, akorát to motá palici...buď to hraje dle mých představ anebo se mi to nelíbí, tečka.

Jestli u toho poslechu popijite vsichni to same, myslim ze tusim odkud vitr fouka 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Já slyším na cédéčku zase volitelné digitální filtry, což je prý nemožné, ale jelikož slyší rozdíl i moji kamarádi, kteří čas od času se mnou sdílí poslech, tak aspoň vím že ještě nejsem úplný magor :D Zase na druhou stranu mě nijak neoslovují grafy, akorát to motá palici...buď to hraje dle mých představ anebo se mi to nelíbí, tečka.

Co je "volitelný digitální filtr"? Něco jako ekvalizér? To by bylo smutné, kdyby nebylo slyšet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Andrew napsal:

Co je "volitelný digitální filtr"? Něco jako ekvalizér? To by bylo smutné, kdyby nebylo slyšet...

Ekvalizér je sluchově samozřejmě výrazněji někde jinde, digitální filtry jsou velmi oproti ekvalizéru velmi nepatrné. Já je nevyužívám defakto vůbec, ale rozdíly slyšet jsou.... nevím jak filtry popsat, zvuk zkracují, zpomalují, nebo dávají více prostoru, laicky řečeno jak to slyším já 😅

DIGITAL FILTERS
Toggling the FILTER button on the remote handset selects five available digital filter options. 
These are used by the DAC to reconstruct the analogue waveform from the digital signal 
provided by the source. The five filters offer differing compromises between performance 
and suppression of ultrasonic noise. The best option will be system dependant so try experi-
menting to see which option you prefer. The differences are very subtle so it may take some 
time to find your favourite! None of the filters significantly affect the frequency response in 
the critical 20Hz – 20kHz audible range so don’t be worried about having the “wrong” selec-
tion; there is no right or wrong option.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Andrew napsal:

Co je "volitelný digitální filtr"? Něco jako ekvalizér? To by bylo smutné, kdyby nebylo slyšet...

Mrzí ma, že zase ja, ale je to úplná blbosť. Každý DA prevodník musí mať dolnopriepustný filter, inak by bol výstup "kockatý" a hral by aj v ultrazvukovom pásme, čo je samozrejme nežiadúce. Ten filter musí byť nad počuteľným pásmom čo najstrmší. Nejaký vynálezca ho vymyslel prepínateľný. Možno ho pri prepínaní posúvajú do počuteľného pásma, aby to prepínanie bolo počuť. Taková hudlařina. African mi určite prepáči :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, McStinger napsal:

To je screenshot odkiaľ? Označovať frekv. charakteristiku ako "Depends on EQ settings", to som snáď nevidel od PMPO čias.

Nabudúce bude že "Range (+- 0,1 dB), 10 Hz - 88 kHz, * Depends on Lyngdorf settings"

Mají to takto přímo na webu

https://uk.kef.com/products/ls60-wireless

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Duke650 napsal:

Já ti nevím, počkám si na měření třeba od Amira. Kupovat to zatím nebudu, půl roku mám doma R700

Je to smutné. Ak je uvedená frekvenčná charakteristika s poznámkou o akomsi nastavení ekvalizéru, tak ju nemusia uvádzať vôbec. Chápem, že doba sa zmenila a v aktívnej bedni môže sedieť DSP. Ale v tom prípade sa uvedie frekv. charakteristika pri jeho neutrálnom nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, McStinger napsal:

Mrzí ma, že zase ja, ale je to úplná blbosť. Každý DA prevodník musí mať dolnopriepustný filter, inak by bol výstup "kockatý" a hral by aj v ultrazvukovom pásme, čo je samozrejme nežiadúce. Ten filter musí byť nad počuteľným pásmom čo najstrmší. Nejaký vynálezca ho vymyslel prepínateľný. Možno ho pri prepínaní posúvajú do počuteľného pásma, aby to prepínanie bolo počuť. Taková hudlařina. African mi určite prepáči :D

Dávám Bowieho a jsem úplně na pohodu :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím, potřebuji trochu nasměrovat a poradit. Jen jestli se dokážete přenést z výšin trochu na zem:) 

Hledam repro k tv a mobilu (bluetooth). Spotify/Tidal.  Ozvučený prostor cca 25-30 m2. U TV mohu mít buď soundbar pod TV a 2 bedny vedle nebo jen ty 2 bedny. Ideálně na stojanu. Bedny budou cca 20 cm ode zdi. Poslech ze vzdálenosti cca 4 metru.

Co jsem jako laik sondoval, tak mam asi dvě varianty. DAC s bluetooth + pasivní repro nebo rovnou 2 aktivni bedny.  

Rozpočet jsem si dal +-10 tis, nejsem audiofil, ale chci ať mi ten zvuk dělá větší radost než to, co jde z TV. Nechci mít další odvětví, kde finančně zahučím:)) Na todle je chronomag expert:)

Jako lowcost variantu mam nějaké BT od Edifier, AQ M25 a  kdybych se “rozšoupnul” tak Klipsch R41.

DAC + pasivní… tady vůbec nevím:)

Má smysl v takových vodách něco vymýšlet?

Díky

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...