Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

@Igicz

Mal som Edifier R1280T ako vitaza mnohych testov vo svojej cenovej kategorii. Potom som kupil KEF LSX, a musim povedat, rozdiel jak nebe a dudy 😁, jak vo zvuku tak aj v moznostiqch pripojenia a ovladani. Okrem BT vedia napr. Spotify hrat napriamo z netu, cez mobil len ovladas.

Takze vrelo odporucam trochu navysit rozpocet, nedavno vysli LSX ii, takze jednicka by sa mala dat zohnat za dobru cenu. Pripadne ti mozem strelit tie moje, ja uvazujem o upgrejde na tu 2-ku.

Pozri aj moj predosly prispevok.

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Hasňa napsal:

Audioengine vyhrávají hodně žebříčků v téhle kategorii. Ale nikdy jsem je neslyšel.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/157742362/bose-acoustimass-7.php

Na pohodu, Belmondo bude jako živej.


 

Díky za odkaz. Ale to je strašně hodně hebel a nemám to kde dát. Vedle tv mam cca metr od stěny na jednu stranu a pul metru na druhou ke dveřím. Takže buď jen 2 aktivní nebo 2 pasiv + DAC pod tv.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte,

protože se tady nachází mnoho moudrých hlav, tak se zeptám, sice asi blbě, ale zeptám.

Čirou náhodou se ke mě dostal receiver Cambridge Audio Topaz SR10, spolu s CD stejné řady.

Obojí je velmi zachovalé, prakticky jako nové. Jediný maličký problém je, že to nehraje. Vzhledem k optickému stavu to nechápu.

Když se receiver zapne, tak to jen hučí, na každém vstupu úplně stejně a na displeji se objeví “Protect” a “Overload” Žádná hudba není slyšet. Bedny nemám připojené, jenom sluchátka.

Podíval jsem se pod kapotu a jediné, co jsem objevil jsou trochu vyboulený ty velký kondenzátory, a dále v místě, kde je připojena na desku bílá 5ti linka vedoucí od servisního portu ze zadního čela, se přehřívají 2 tranzistory - pravý z nich má hliníkový chladič.

Myslíte, že by to mohlo být jenom těma velkejma kondenzátorama?

Protože to je asi to jediné, co jsem identifikoval, jako možnou závadu a co bych byl také schopný vyměnit.

 

Vím, že nejlepší rada je - dej to odborníkovi. Jenomže to se vzhledem k tomuto ne moc žádanému modelu vůbec nevyplatí.

Má druhá alternativa, je rozebrat to na díly, protože např. jenom to pěkný toroidní trafo stojí ranec.

Děkuji vám za rady, J.86384C0B-CDF0-4F95-BFF7-E45BBF6927D0.thumb.jpeg.70533f199be5a53022d2416f6f063d4c.jpeg

02BAEE47-AB44-4245-8153-674122F00C10.thumb.jpeg.49f9d1bfb0ce09731e31d85bfdf97be6.jpeg

A6007C3C-6884-4507-BFF7-A42962EE3E50.thumb.jpeg.e59ec70d0b9cfe717f33918ccb138661.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním,

že se mi zdá, že CA už nedosahuje své pověsti, protože CD je také kaput. Sice hraje, ale šuplík se vysunuje tak neochotně, že by člověk zaplakal. Jeho pojezdy kladou takový odpor, že by to musel tahat kůň. To jsem nezažil

Asi to dost šulej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, McStinger napsal:

Tipol by som to na prerazený koncový tranzistor (alebo niektorý v budiči). K ďalšej diagnostike treba apoň merák a nejaké znalosti.

Díky, za opověď.

Základní multimetr bych doma našel, ale znalosti bohužel ne :)

Když to beru ekonomicky, což je můj obor, tak se na to asi vykašlu, protože FEL kvůli tomu opravdu studovat nebudu.

Vykuchám to na díly.

Case je v top stavu, dálka funguje, trafo se mi líbí i jako těžítko, ale třeba se ho někdo rád ujme na DIY zesilovač, nebo něco pěknýho.

CD hraje a když se poladí ten mechanismus pojezdu, tak to také má nějakou cenu.

Ale jak jsem měl dřív CA rád, tak je to docela zklamání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jerryl napsal:

Ještě doplním,

že se mi zdá, že CA už nedosahuje své pověsti, protože CD je také kaput. Sice hraje, ale šuplík se vysunuje tak neochotně, že by člověk zaplakal. Jeho pojezdy kladou takový odpor, že by to musel tahat kůň. To jsem nezažil

Asi to dost šulej.

Tak jde hodně o to co si daný přístroj za svůj život prožil a jaké audiohovado ho mělo doma že?😅 Třeba já který si pustím přes léto tak jedno cédéčko do měsíce, tak věřím že ty moje komponenty budou makat ještě za sto let :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Jerryl napsal:

Ahojte,

protože se tady nachází mnoho moudrých hlav, tak se zeptám, sice asi blbě, ale zeptám.

Čirou náhodou se ke mě dostal receiver Cambridge Audio Topaz SR10, spolu s CD stejné řady.

Obojí je velmi zachovalé, prakticky jako nové. Jediný maličký problém je, že to nehraje. Vzhledem k optickému stavu to nechápu.

Když se receiver zapne, tak to jen hučí, na každém vstupu úplně stejně a na displeji se objeví “Protect” a “Overload” Žádná hudba není slyšet. Bedny nemám připojené, jenom sluchátka.

Podíval jsem se pod kapotu a jediné, co jsem objevil jsou trochu vyboulený ty velký kondenzátory, a dále v místě, kde je připojena na desku bílá 5ti linka vedoucí od servisního portu ze zadního čela, se přehřívají 2 tranzistory - pravý z nich má hliníkový chladič.

Myslíte, že by to mohlo být jenom těma velkejma kondenzátorama?

Protože to je asi to jediné, co jsem identifikoval, jako možnou závadu a co bych byl také schopný vyměnit.

 

Vím, že nejlepší rada je - dej to odborníkovi. Jenomže to se vzhledem k tomuto ne moc žádanému modelu vůbec nevyplatí.

Má druhá alternativa, je rozebrat to na díly, protože např. jenom to pěkný toroidní trafo stojí ranec.

Děkuji vám za rady, J.86384C0B-CDF0-4F95-BFF7-E45BBF6927D0.thumb.jpeg.70533f199be5a53022d2416f6f063d4c.jpeg

02BAEE47-AB44-4245-8153-674122F00C10.thumb.jpeg.49f9d1bfb0ce09731e31d85bfdf97be6.jpeg

A6007C3C-6884-4507-BFF7-A42962EE3E50.thumb.jpeg.e59ec70d0b9cfe717f33918ccb138661.jpeg

Tie kondenzatory podla mojho nazoru niesu vybulene, len teplom sa zmenil tvar plastovej krytky. Ten plast by sa mal dat utrhnut/vybrat a pod tym je samotny kondenzator. Tranzistory budu v prdeli, ale obavam sa ze to nebude dovod problemu, len nasledok. Vymenit ich by nemal byt problem, no najprv treba najst pricinu toho preco su zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla hlasky zhorety koncovy stupen alebo jeho cast.  Hento sam neurobis pokial nechces novy konicek.

Treba odniest do servisu, tam pomeraju co vsetko zhorelo a objedna sa ten tranzistor co tam bolo alebo vhodne nahrady.

Neviem co to stoji nove a ci to hra tak dobre aby sa to davalo opravovat. Ale opravitelne to bude.  Ta CD mechanika je samostatny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, že sa to dá opraviť. Treba pomerať napájacie zdroje a ak sú OK, tak zistiť, ktorý kanál má na výstupe jednosmerné napätie. Podľa toho sa pustiť do správnej časti tranzistorov a kľudne ich vymeniť všetky, ak sú to nejaké zohnateľné typy, čo asi sú.

Prerazený môže byť niektorý "len tak", sám od seba, stane sa. Alebo nejaký dobrák urobil skrat na výstupe a prúdová ochrana (ak tam je) zabrala neskoro. Som raz oživoval 400W zosík, robil som test do skratu, nezabrala ochrana. Jeden z budičov sa rozžeravil, začali z neho sršať plamene okolo nožičiek, odpájkoval sa a presvišťal mi okolo ucha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...