Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, Hasňa napsal:

Ok, moc drahé, to chápu, to je argument, samozřejmě. Ale kvalitativně se s komponentama za tuhle cenu výše prostě nemůžeš dostat...

To máš pravdu, ale tú audio nirvánu nakoniec postavíš do miestnosti, ktorá ti ten zvuk degraduje o tri úrovne nižšie, dedikovanú posluchovku si urobí málokto. Keďže do toho plne integrovaného riešenia nedokážeš vložiť korekciu akustiky, budeš hľadať niečo iné, čo ti nakoniec s tou korekciou bude hrať lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak áno, ale je to geret navyše a tým sa pripravíš o jednoduchosť a blbuvzdornosť toho integrovaného riešenia KEFu. Plus sa môže stať, že ti to proste prestane fungovať - ako keď Sonos začal pred časom updatom firmwaru vypínať DLNA renderer na strane svojich reprákov, fungoval iba Airplay (s čím síce AFAIK prestal, ale tieto kraviny s kompatibilitou kvôli všelijakým vendorlockom a licenciám sú dnes na dennom poriadku).

Úplne by stačilo, keby sa tam dali nahrať korekčné krivky, ako to mal Lyngdorf u svojich nonRP zosíkov. Pripojil si k nemu noťas s príslušným softom a mikrofónom, vygenerovali sa všetky potrebné filtre a nastavenia, ktoré sa nahrali do zosíku a noťas sa mohol odpojiť. Vybavené. V takom prípade, nech sa deje s kompatibilitou čo chce, vždy sa dá pripojiť USB kľúč s hudbou a človek nemusí namiesto počúvania riešiť blbosti.

Je to škoda, lebo tie LS50II hrajú parádne a princíp plnej integrácie je inak skvelý.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vidím Dynaudio série Focus, kde je možnost integrovat Dirac Live, tak jsem si téměř jistý, že KEF časem přidá Dirac Live nebo se domluví s Lyngdorfem na implementaci RoomPerfect ...
pravděpodobně to nepůjde jen pouhým upgradem firmware, což znamená, že po uvedení druhé generace KEF LS60 budou bazarové kousky za dobré ceny ....

tak či tak, můžeme se těšit na světlé hifi zítřky ... když si vybavím, jaký to byl kdysi dávno oser a co všechno musel člověk udělat, aby si mohl dopřát dobrou hudbu na dobré aparatuře ....

https://dynaudio.com/home-audio/focus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By default, the primary speaker plays the right channel and the secondary speaker plays the left, but channel designation can be changed in the KEF Connect app’s Settings menu.

Zajimavé, je vidět, že mysleli KEF inzenýři i na tohle. Díky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, Duke650 said:

 

tak či tak, můžeme se těšit na světlé hifi zítřky ... když si vybavím, jaký to byl kdysi dávno oser a co všechno musel člověk udělat, aby si mohl dopřát dobrou hudbu na dobré aparatuře ....

 

ale odmenou boli fotky v trenclach pri line array, kdo to dnes ma panove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to byl samozřejmě nepřekonatelný pocit vítězství ducha nad hmotou 🙂

já mířil ještě o pár let dál do minulosti... shánět LP za komančů, hlídat si LP jako oko v hlavě, pak shánět CD, v další fázi řešit kam narvu ty stovky disků.... dnes když můj oblíbený muzikant vydá ráno album, tak večer už poslouchám... a kolik nových špicových skupin nebo zpěváků člověk objeví díky brouzdání na netu ... to za mladých let nebylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To souhlas, na druhou stranu tim, jak byl clovek limitovan, tak se ve svoji hudbe imho dostal vic hluboko. Dodnes mam nejvic zafixovany nahravky z kazet… 

se streamem muzes prakticky nonstop poslouchat nove veci a kolikrat nedas nejakemu skvostu druhou, treti… patou sanci, abys do toho fakt pronikl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je to individuální. Nemyslel jsem to ani jako nostalgii, myslím, že spousta současné hudby je lepší než ta, kterou jsem poslouchal dřív na kazetách / CD, ale spíš jsem to myslel tak, že omezený počet kazet / CD generoval častější poslouchání a pozornost, kterou si nahrávka zaslouží. Takže když slyším nahrávku z té doby, jasně si vybavuju pasáže songu, co bude následovat atd. Dneska si zastreamuju a když mě to chytne, zastreamuju si za nějaký čas znova, ale mezitím proteče tolik muziky, že tam prostě není ta pozornost... Dřív, když to nechytlo na první / druhou dobrou, tak tomu stejnak člověk dal víc prostoru, protože nebylo co novýho poslouchat...ale beru, že to je spíš chyba u mě... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@blackwhitMám to rovnako. Jeden album mojej obľúbenej kapely som v kuse počúval asi rok :). Bývalo to človeku vzácnejšie. Dnešný pretlak a okamžitá dostupnosť ma vôbec nebavia. Rovnako je to aj s technikou. Možno je dnes lepšia, ale zároveň menej zábavná. Len môj názor a už sa mi to ďalej nechce pitvať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/23/2023 at 11:45 AM, wawrik said:

Pripojil si k nemu noťas s príslušným softom a mikrofónom, vygenerovali sa všetky potrebné filtre a nastavenia, ktoré sa nahrali do zosíku a noťas sa mohol odpojiť. Vybavené. V takom prípade, nech sa deje s kompatibilitou čo chce, vždy sa dá pripojiť USB kľúč s hudbou a človek nemusí namiesto počúvania riešiť blbosti.

Je to škoda, lebo tie LS50II hrajú parádne a princíp plnej integrácie je inak skvelý.

Podla mna, toto by u KEF malo ist poriesit softwarovo t.j. cez firmware update. Servisny USB port tam maju pripraveny, tak nevidim principialny problem. Ide len o to, ci sa inzenyrum z KEF do toho bude chciet, resp. ci to marketing pusti. Vidim to skor na vydanie v novej verzii bedni - z biznisoveho hladiska to dava vacsi zmysel, hlavne ked zatial nemaju realnu konkurenciu. 

Ale ta konkurencia urcite neda na seba dlho cakat, myslim, ze po tychto KEF all-in-one lastovickach sa mozeme v blizkej dobe tesit na mnozstvo podobnych systemov aj od dalsich zvucnych znaciek. A s vacsou konkurenciou pridu aj dalsie funkcionality, vratane tych priestorovych korekcii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ziskas MQA (a Duke Ti vysvětlí, že nic - i když já to slyším), tak ztratis pres BT a IMHO mnohem víc.

Existuje snad nějaký lossless BT aptX, ale tam nevím, jak je kompatibilní se standardním BT v mobilech


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, bluman napsal:

Podla mna, toto by u KEF malo ist poriesit softwarovo t.j. cez firmware update. Servisny USB port tam maju pripraveny, tak nevidim principialny problem. Ide len o to, ci sa inzenyrum z KEF do toho bude chciet, resp. ci to marketing pusti. Vidim to skor na vydanie v novej verzii bedni - z biznisoveho hladiska to dava vacsi zmysel, hlavne ked zatial nemaju realnu konkurenciu. 

Dnes přes aktualizace softwaru dělají opravdu ledacos, třeba mě dostali sluchátka T+A o které jsem měl zájem. Uživatelé si stěžovali, že přes bluetooth hrají dost potichu, tak je výrobce přes aktualizaci softwaru zesílil. Jenom jsem si na druhou stranu řekl, proč až po stížnostech, proč je nepustili hlasitější už z výroby? Zajímavé....

1576867276_DSC_40422.thumb.JPG.4c305af32a164c75e2e4089b57cd4245.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Andrew napsal:

Co ziskas MQA (a Duke Ti vysvětlí, že nic - i když já to slyším), tak ztratis pres BT a IMHO mnohem víc.

Existuje snad nějaký lossless BT aptX, ale tam nevím, jak je kompatibilní se standardním BT v mobilech


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja myslel, že přes BT by tekla nějaká data, nějaká krabička by to dekodovala a pustila do zesiku, ale asi to teda tak nejde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...