Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 2 minutami, nickolas napsal:

Takze az budu pridavat, tak nejit pres 0dB? Mam to doma prvne no 🤷‍♀️
Ano @Duke650, jiste bych si to zaslouzil. Ale zase u takove lamy by to nemelo ten spravny efekt, ja bych nad tim nejspis dlouho nedumal :)

Přes nulu to ani nepůjde. 0 je max volume

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Duke650 napsal:

Tvl měli sme kolegu nechat chvilku vydusit v těch minusech  😉

Nee dělám si prču, užívej si muziku 

Ja sa chystám dusiť ho tým, že mu poviem, že ten pravý reprák mu na basoch bude hrať o 3dB silnejšie, než ten ľavý. To by na znepokojenie malo stačiť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, nickolas napsal:

Takze az budu pridavat, tak nejit pres 0dB? Mam to doma prvne no 🤷‍♀️
Ano @Duke650, jiste bych si to zaslouzil. Ale zase u takove lamy by to nemelo ten spravny efekt, ja bych nad tim nejspis dlouho nedumal :)

Přiblížit se k nule, tak snad ohluchnu 🤭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, McStinger napsal:

Ja sa chystám dusiť ho tým, že mu poviem, že ten pravý reprák mu na basoch bude hrať o 3dB silnejšie, než ten ľavý. To by na znepokojenie malo stačiť :)

Dobre, mam te rad, tak ti problematiku vic priblizim. Uroven duneni je ukazatel kvality soustavy, to je ucivo zakladni skoly. Cim vim vic duni, tim lepsi. Dynamika ne? Nicmene nejsem uplny blbec, takze vim ze prebasovany to byt nema! Ale dunet to musi, to snad je mimo diskuzi. Ono taky neni duneni jako duneni. Ale to si mi audiofilove nemusime vysvetlovat 🧐

Takze jestli chces do schizy dostat me, musis se snizit na uroven, ze se delaji leve a prave kolinka 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, nickolas napsal:

Jak myslite, nechtel jsem to vytahovat hned, ale dostal jsem se na plusove hodnoty...cca. 1,5. A ted mudrujte!

Teda myslim. Kontroloval jsem to z balkonu, ale omyl je temer vyloucen Arnoste. 

Si ty repraky brzo odpálíš 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, nickolas napsal:

To bylo na minutku, opakovat to nebudu...hned tak :)

Tak daleko jsem tedy při pouštění muziky neměl ještě koule zajít a mám takový pocit, že by se i něco mohlo v baráku rozbít :D Každopádně když to zkusím na mrtvý input, na 0 db displej končí a do plusu nejde. V návodu ale zase na druhou stranu píšou, že přístroji nevadí když se volume zesiluje i přes to že ryska hodnot už je na maximum, takže tam ještě nějaký prostor k vyšší hlasitosti bude. Nevím jak, ale jednou to prostě musím zkusit :punk: Možná ve stáří, až budu hluchej jak to poleno....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Duke650 napsal:

Dostat to přes 0 dB je technicky nemožné... 

V navodu jsem se ted docet ze to jde nastavit u max volume na -30 az +16,5 a pri initial na -80 az +16,5 (coz by melo byt vychozi nastaveni).
Pojdme se dohodnout, ze ja do toho nebudu hrabat a nebudu chodit pres 0dB. Fyzicky bylo overeno, ze pokud nepotrebuji vzbudit souseda o tri bloky dal, nebude to nutne. A jmenovaneho souseda mam potrebu budit jednou za pet let. Takze toto tema povazuji za uzavrene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Duke650 napsal:

Ježišikristemariapano proč já sem furt lezu...

Promiň 🤣

před 5 minutami, Oplt napsal:

Jestli si byl v plusu, tak jsi šteloval  nejspíš korekce.

Opakuji ze jsem nic nesteloval, volume doprava a nazdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Duke650 napsal:

Ježišikristemariapano proč já sem furt lezu...

čtěte

https://en.wikipedia.org/wiki/DBFS

To bylo spíš na mě Nicolasi, neboj se nic 😂 Chudák Duke to s námi nemá lehké, beru zpět, já si četl naposledy návod před rokem a už se mi to trochu motá. Takže takhle uvádím vše na pravou míru :cheers:

 Do not be 
worried if you find the volume is approaching 0dB to achieve the required listening level, it 
does not necessarily mean the amplifier is working harder or delivering its full capability.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African No, a tohle upozorneni jsem tam nikde nevycet!

Kazdopadne chudaka @Duke650 budem muset vzit na nejaky ozdravny pobyt. Jednak si odpocne, vyvetra se a nakonec pozna zkryte moznosti Yamahy 🍻🤟

Edit: a myslim, ze rozdil mezi nami uz davno smazal 🤣

Edit 2: kdyz uz jsem to editoval, mohl jsem opravit i to zkryte...boze to rve oci!

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, nickolas napsal:

@African No, a tohle upozorneni jsem tam nikde nevycet!

Kazdopadne chudaka @Duke650 budem muset vzit na nejaky ozdravny pobyt. Jednak si odpocne, vyvetra se a nakonec pozna zkryte moznosti Yamahy 🍻🤟

Edit: a myslim, ze rozdil mezi nami uz davno smazal 🤣

To je ale krásné upozornění, které ti právě říká že se vůbec nemáš bát držet volume vpravo :punk: Takže se spíš jedná o doporučení :D Ta moje krabice jde tak nějak příjemně pozvolna do půlky a pak začíná docela brutálně zesilovat, že jsem to vždycky před plným výkonem vzdal. Trochu mě bylo líto i beden, kde jsem byl ovšem několikrát upozorněn že to v pohodě ustojí...na druhou stranu mě spíš baví, že ten poslech je kvalitní i při velmi malých hlasitostech, nikde se nic neztrácí, basy parádní, no je to prostě pecka, myslím že si v tom začneš časem pěkně rochnit :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...