Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Od doby, co jsem na vaše rady pořídil Teac jezvčíka, jsem se vrátil k poslechu hudby a i v naposlouchaných skladbách objevuji nové detaily. Je to obdivuhodný malý zesilovač.

Stejně to nechápu

Tenhle malej zesilovač je napranej součástkama, že by tam stěží prolezl mravenec a některé jiné opěvované zesilovače vypadají uvnitř, jako by je někdo vykradl a také to hraje. V čem to teda je?

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Duke650 napsal:

Na to není jednoduchá a krátká odpověď....ale klidně dej příklad opěvovaného zesilovače s vykradeným vnitřkem, a můžeme to zkusit vysvětlit.

To jsem si koukám naběhl

Když si vybírám techniku, tak mám rád, když se mi líbí i uvnitř. Tím mě jezevčík okouzlil.

Během let jsem narazil na různé modely a vevnitř toho moc neměly. Přesně si nevzpomenu, ale bylo to většinou britské. Našel jsem narychlo dva základní modely Cambridge Audio - 1) A1 , 2) AXA25 

Sice je od sebe dělí desítky let, ale vnitřek je dost podobný. 

Dobrý ohlasy byly na tu A1, ale vyráběli to v několika verzích, takže nevím, jestli ta oblíbená je tato vybrakovaná. Většina těch dobrých modelů měla aspoň toroidní zdroj.

A1

666BE8C3-727F-4A39-B8D9-3146BDAFD46D.jpeg

 

AXA25

9BF0EA26-1C70-49BF-9F93-F0FEBC3891E7.jpeg

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Jerryl napsal:

Ještě např Creek 4040 - cca 4,5 kg

Je tam toho tak málo, že mu uřízli i bednu, aby ušetřili materiál.

C97B3770-727E-426C-AF27-C76A1420C2B0.jpeg

Tak to pozor, na Creeka mi nešahej 😆 Jako že třeba Teac AX 505 stojí taky za prd, když váží pouze 4,2kg? To je blbost, mě ti třeba prodejci upřednostňovali lehké váhy, divná doba, ale na druhou stranu dnešní technologie jsou trochu jinde. Já osobně tedy také mám rád plné, těžší škatule oku lahodící... takže za sedm kilo u zesiku a pěti kil u cédéčka jsem rád, ale, ale. A teď si uvědomuji, že se trochu začínám těšit na chmurné podzimní dny, abych ho zase trochu zahřál :punk:

0-37.jpg

creek-evolution-100cd-cd-player-38293.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jen pár neutříděných poznámek k těm zmíněným:


Creek 4040 dával 30 Wattů do 8 Ohmů - ani moc, ani málo - ale SNR pouhých 79dB a separace kanálů pouhých 46 dB - to bych asi nedával do kategorie “opěvované zesilovače”

CA A1 stál v roce 1998 nějakých 80 liber, 25 Wattů do 8 Ohmů

 

z pouhého pohledu na střeva si neudělám závěr dobrý / špatný zesilovač. Potěší pohled na dostatečně dimenzované trafo a hodně velkou kapacit kondenzátorů, ale je toho tolik, co se dá zmršit i při použití dobrých součástek (od topografie po odfláknuté zpracování), že tato debata je imho slepá ulička

 

p.s. Jedno poctivé měření je z mého pohledu užitečnější než dvacet recenzentů pějících ódy na nějaký zesík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, kašlem na to, mě to jenom vrtalo hlavou, když jsem se víc zaměřil na ty střeva, protože interiér se dá na fotce vidět. Zvuk ne.

Ale už na to kašlu, furt jsem hledal dostupný zlatý grál. Vnutili jste mi Jezevce, tak ho mám a jdu ho poslouchat 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Hasňa napsal:

Na tom Creek evolution 100CD dělala i z půlky česká legenda John Westlake, a to je záruka kvality, jako málokterá jiná.

To rád slyším, konec konců nic jiného ani nehledám, jen si tak čtu a pokud to bude makat, ani potřeba hledat asi nebude, spokojenost veliká. Jen tedy ten gramec ještě od Ježíška bych rád :guitar:

Co říkáš jako audio fajnšmejkr na ty Creekovy nové pokusy Made in Slovakia? Upřímně cena trochu brutál tedy....design, no asi bych to v černé dal, ale ty pidi tlačítka na cédečku by byl trochu psychoblok. A jelikož ovládáš určitě bardzo dobže polsky jenzyk, dám ti tady odkaz 😅

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/03/creek-voyage-i20-oraz-creek-voyage-cd.html

 

 

Creek 1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v prvom rade treba porovnavat jablka s jablkami a hrusky s hruskami. Zosilnovac v triede A ma uplne ine parametre (napr. ucinnost - co definuje hmotnost vs vykon) ako v triede AB. O modernych Class D ani nehovorim, to je uplne iny svet z tohto pohladu.

Ked uz sa pomeriavaju pindury, neslo odolat (65kg)

 

integra.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JerrylAsi hlavný rozdiel vo veľkosti a počtu vnútorností okrem veľkosti trafa a filtračných kondenzátorov je v riešení koncového stupňa. Ak je to integrovaný obvod, tak je to jeden-dva šváby namontované na chladiči a s minimom súčiastok okolo. Vlastne stačí iba prepínač vstupov a poťák hlasitosti, ak zosík nemá phono preamp, korekcie a digitálne vstupy.  Ak je koniec tranzistorový, už si pýta trochu viac miesta, hlavne pri zložitejších výkonových stupňoch (viď instantove koncáky).

Ďalej miesto zaberá bižutéria podľa vybavenia zosíku. Phono preamp, korekcie, digitáne vstupy, digitálne ovládanie s prípadným displejom...

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, African napsal:

Tak to pozor...

0-37.jpg

 

Toto ma asi nikdy neprestane fascinovať. Pozlátené konektory, banány na zváračku, k tomu človek špekuluje s kvalitnými káblami. Vnútri idú káble k repro svorkám krížom cez celý zosík popod analógové vstupy a na plošáku sú zadrbané do šuntového "molex" konektora. Napájanie z trafa dtto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, McStinger napsal:

Toto ma asi nikdy neprestane fascinovať. Pozlátené konektory, banány na zváračku, k tomu človek špekuluje s kvalitnými káblami. Vnútri idú káble k repro svorkám krížom cez celý zosík popod analógové vstupy a na plošáku sú zadrbané do šuntového "molex" konektora. Napájanie z trafa dtto.

Upřímně kamaráde mi to je šumák, bo spájeným káblikům nerozumím a hraje to fantasticky dle ucha mého trochu horami pochroumaného :punk: Ale jelikož ti to nedává spát, zkus napsat na info@creekaudio.com s poznámkou, že email je adresován přímo Mike Creekovi. Budeš se divit, ale tento chlapík řeší osobně kterýkoliv email směrovaný přímo jemu, mě už několikrát odepsal. Věřím tomu že ti k tomu nějáké bližší informace určitě poskytne a pak budu i rád když se tady s nimi s námi podělíš :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nehovorím, že to hrá zle. Prieči sa to mojej snahe o dodržiavanie konštrukčných zásad, jednou z nich je napr. držať čo najďalej od seba vstupy a výstupy. Nie je to len prípad creeku. Je napr. kopa hi-end zosilňovačov, kde vzadu sedia pozlatené symetrické XLR a od nich idú kábliky cez molex konektory rovno na vstupy.

Písať mu nebudem, lebo ak by mi nechcel vešať na nos bulíky, tak napíše:
- vyrobiť je to takto lacnejšie
- lepšie to na zadnej strane vyzerá

:cheers:

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...