Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Kolem 10-15 tis. jsou poměrně dobře hodnocené soundbary LG, např.
https://soundbary.heureka.cz/lg-sp9ya/#prehled/, https://soundbary.heureka.cz/lg-sl10y/#prehled/

Pro srovnání a recenze těchto elektro/PC věcí chodím často sem rtings.com, od letoška bohužel ale není už veřejně odemčen veškerý obsah, užitečné info tam ale člověk najde i tak.

V dtestu (únor 2022) vyhrál JBL Bar 5.0, ale nutno dodat, že nasbíral body hlavně třeba spotřebou energie a jednoduchostí obsluhy, po čistě zvukové stránce první nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, McStinger napsal:

Len taká otázka, že načo je k TV soundbar dobrý? Vychutnať si filmovú hudbu, alebo efekty, alebo čo? Pýtam sa tak naivne, lebo ja odjakživa TV beriem, že hrá tak ako hrá, ten stredový zvuk mi vyhovuje a filmové efekty mi nevytrhávajú kvetiny z kvetináčov.

Já jsem tady z fóra dohodil kamarádovi nějakou Yamahu na chatu, sportovní fanoušek a upřímně když jsme spolu koukali na fotbal, tak to mělo grády a užil jsem si ten prostorový efekt hodně moc, úplně mě to vcuclo.....muzika o ničem, film mě taky nějak extra neoslovil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 12. 2022 v 19:29, p3k napsal:

nejlepší soundbar je zesík a bedny

I levný (značkový) AV receiver + bedny má překvapivě dobrý zvuk pro film, filmové efekty. Ale není vhodný pro poslech hudby ve stereu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
On 12/15/2022 at 8:29 PM, McStinger said:

Len taká otázka, že načo je k TV soundbar dobrý? Vychutnať si filmovú hudbu, alebo efekty, alebo čo? Pýtam sa tak naivne, lebo ja odjakživa TV beriem, že hrá tak ako hrá, ten stredový zvuk mi vyhovuje a filmové efekty mi nevytrhávajú kvetiny z kvetináčov.

Soundbar neviem, ale ja som mal napr. Onkyo AV receiver 7.1 THX (zapojene vsak len 5.1) a ten zvuk to je uplne iny level zazitku ako bezne repro v TV. A vobec to nemusi ist nahlas, ze by to vytrhavalo kvetiny. Ide aj o vernost zvuku a priestorovy efekt, napr. ked pocujes rozbit sa pohar, tak sa otocis a nadavas deckam za tebou v kuchyni co to zas rozbili 🤣. A ten sport, ako pise aj @African, ako keby si sedel priamo v hladisku na stadione. Na hudbu vsak ozaj ziadna velka vyhra, na to som potom kupil ine. 

Vlastne este to mam, ale ako sme sa prestahovali, tak zapojene len 3.1, lebo tie zadne nie je moc kam umiestnit, aby moc nezavadzali. V takomto pripade by bol asi ten soundbar, ktory sa zvukom priblizi a nema ten problem na umiestnenie. Samozrejme, zalezi aj ako kvalitny mas zvuk v TV a aky kvalitny by bol ten soundbar. 

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, Duke650 said:

"Poslechová místnost"  🙂

Tak to je mega! To ja sa mozem aj s novymi KEF LS60 odporucat do kategorie detske chrastitka 🤣,  

20230121_082911.thumb.jpg.9ad3ed415cb837d90c7e9f10902846a9.jpg

 

 

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, instant napsal:

je to montovana buda, takze ta posluchovka vnutri je vlastne oddelena konstrukcia a medzitym je tucna izolacia.. teda podla mna. inac by to bolo dost peklo. akusticke aj doslova :)

jj, je to videt na tloustce dveri.

Mne vzdycky nici kdyz vidim sestavu za tisice $ a kolem hole steny, nebo velke okno.

Ono i par vhodne umistenych akustickych panelu dokaze udelat divy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, Hasňa said:

Wow, LS60! Tady asi první a jediné. To bude parádní poposlouchání.

Oproti tym LS50 je to hned pocutelny vyrazny rozdiel. Hlavne ked som mal chvilu moznost to porovnavat takto vedla seba (v ich apke "za behu" pesnicky prepnute z jednych na druhe za 1/2s). Je ten zvuk taky priestorovejsi, viac vyplni miestnost. Pocuvanie naozaj paradne 😊

Teraz este oblozit obyvak tymi zvukovymi panelmi. Ale robia ich aj v zlatej farbe? Inak to neprejde cez manzelku 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bluman S panelmi to prehnať netreba, inak bude z obyváku bezdozvuková komora s mŕtvym prejavom. Jednoduchý test je hlasno tlesknúť. Musíš počuť prirodzený dozvuk tlesknutia, bez výrazných tiahnucich sa stôp (to najlepšie počuť, ak napr. rozprávaš v holej miestnosti, sú to také tie dlhé dozvuky, keď sa zvuk odráža krížom krážom od stien). S basmi panely na stenách nepomôžu, tam skôr experimentovať napr. s posunutím repro ďalej od stien. A panely nemusia byť iba molitanové pyramídky, Často stačia obrazy, gobelíny :), alebo napríklad drevené difuzory, tie sa dajú aj podomácky vyrobiť a môžu vyzerať fajn.

1468839623_Screenshot2023-02-1623_49_58.thumb.jpg.74ea945a411d146ca429388e09e64d78.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...