Přejít na obsah

Životnost svícení hodinek


Moondog

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

mám takový zvyk, že před spaním si nasvítím asi 5 sec. hodinky pod lampičkou nebo pod lustrem. Svítit mi vydrží celou noc, takže se pravděpodobně jedná o Tritium. Neexistuje zde možné riziko poškození a tím zkrácení životnosti?

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

mám takový zvyk, že před spaním si nasvítím asi 5 sec. hodinky pod lampičkou nebo pod lustrem. Svítit mi vydrží celou noc, takže se pravděpodobně jedná o Tritium. Neexistuje zde možné riziko poškození a tím zkrácení životnosti?

 

Díky za odpověď.

Tritium není potřeba nasvěcovat, barva svítí díky beta rozpadu tritia, svítila by, i kdyby byla permanentně ve tmě. Jen životnost je je díky poločasu rozpadu tritia omezená několik desítek let, září míň a míň, až nezáří vůbec.

 

Mě Orientky vydrží taky svítit celou noc, byť už po několika hodinách málo, ale pořád čitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všeobecně japnské hodinky co jsem měl svítily fakt pěkně. Co se týká tohoto medul Fortis, myslím, že se svícením na tom opravdu není nejlépe. Ty co mám mají také značku "T" a na Omegy Seamaster nemají ani zdaleka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Fortis B-42 Flieger mají prý Superluminova nebo tak nějak a svítí méně vytrvale než obyčejné quartzové Wengery - ty vydržely až do rána....

Otázka ale je, co to udělá třeba za 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...