Přejít na obsah

Vliv CHRONOMAGU na vkus majitelů hodinek


Cidlo1

Doporučené příspěvky

Pred príchodom na chronomag som mal Aviatory a chrono Festiny a Molnije a 2x Timexy a 2x Casio a .....

Po objavení chronomagu (cez odkaz na inom fóre, kam chodievam) som si nekúpil zatiaľ nič.

Odolávam, aj keď so zaťatými zubami.

Riešim klasickú dilemu: jedny drahé alebo viacero lacnejších...

 

A miestny nippon ultras ma donútili obrátiť môj záujem aj na japoncov, ktorých som doteraz nejako nemusel...

 

Takže asi tak...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moje první hodinky malé ruské mechniky (ale už s luminiscencí a od té doby bez toho ani ránu).Ty se mnou prodělali vojnu,a brzy po ní je nahradili Prim sport I,pak Prim sport II (bohužel bez luminiscence),pak 2x Glashute automat ,do práce qvarc.Bonika.Jenže potom náhodné objevení Chronomagu (přes nějaký odkaz),několikaleté čtení všech možných příspěvků a jako první nákup po zaregistrování Trasery u kubsona.No a časem nějaké mé oblíbené pilotky,ke kterým mám svůj specifický vztah(celoživotní zmagořelost do ,,letadýlek").Ale zatím ve fázi rozhodování,velmi se mi líbí Zena,ale zatím možná něco s Poljotů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě se to dá aktuálně rozdělit na několik etap:

- narození - vstup na fórum, okamžitá změna na mechanický pohon

- dětství - zájem o vše, hledání kategorie a typu hodinek, kde bych se chtěl pohybovat

- puberta - rebelie, hledání obrovských a vyzývavých hodinek bez důrazu na komplikace

- studium - zájem o komplikace a specialitky, zklidnění, odklon od obrovských hodinek

- dospělost - aplikace nastudovaného do praxe, aktivní hledání libůstek

- zralý věk - tam zatím nejsem, co bude dál? přijde zase nějaká změna a revize aktuálního portfolia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje prvni, jeste zakladka, bohuzel zarvaly, proto foto z netu

 

first-camel.jpg

 

moje druhy, devitka zakladka, ty mam porad, prumer 38

 

adidasacalvin7.jpg

 

tohle je posledni akvizice pred vstupem na chronomag - pouzivam jako pracovni - ty prvni sem ztratil, tak sem si za 40usd koupil dalsi

 

adidasacalvin6.jpg

 

tohle uz je jeden z poslednich nakupu

 

post-2985-1251995247.jpg

 

tyhle sem koupil chvili pred breketama

 

DSCN3980_resize.jpg

 

a tyhle sem blbec prodal...

 

DSCN0115.jpg

 

a jak tak koukam na ty adidasy - nesmejte se, tehdy staly necelejch pet tisic, byl sem frajer nejvetsi - tak ty me poznamenaly zrejme na cely zivot, protoze od te doby chci mit na hodinkach datumovku a jen indexy...

Upraveno uživatelem sibirnaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak tak koukam na ty adidasy - nesmejte se, tehdy staly necelejch pet tisic, byl sem frajer nejvetsi - tak ty me poznamenaly zrejme na cely zivot, protoze od te doby chci mit na hodinkach datumovku a jen indexy...

 

Tak to jsi za ty Breguety doslova vyhodil peníze oknem, co? :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda fakt chcete, abych přiznával lesklý digitálky s kalkulačkou se světle modrejma proužkama B) ?

 

Takže vývoj: malý dětský primky, pak ty digi s kalkulačkou, pak prim sport II, pak několik většinou darovanejch šmejdů (vždycky když mi začaly barvit ruku na zeleno, rád sem se vrátil ke sport II), pak decentní titanový regent a pak konečně první automat, speedy. A dál už je to na samostatnou kapitolu...ale co jsem měl možnost si všimnout, to tady prožívá každej nově příchozí dost podobně, takže nemá cenu popisovat.

 

Jinak vkus mám myslím pořád stejnej, respektive časem se vyvíjí, což by se dělo stejně. Speedy jsem měl už před chronomagem, jen jsem žil v domění, že v hodinkový hierarchii patří podstatně vejš, než doopravdy jsou a Eta pro mě znamenala mixér a tak...

 

Vliv č.1: Tady se mi hodně rozšířil obzor, což je asi do budoucna špatně, zejména pro mojí peněženku.

 

Vliv č.2: Začaly mě zajímat starý hodinky a několik nominálně bezcennejch kusů s lidskými příběhy z tátova šuplíku jsem uvedl zpátky k životu, což je asi dobře :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi za ty Breguety doslova vyhodil peníze oknem, co? :smile_anim:

 

breket je proste breket, ten odpoustim vse, protoze je tak nejak povazuju za HH, a je fakt, ze je nosim jen ke kvadru, tzn jednou za tri metry... ale v momente, kdy se zamiluju do datejustu II - tzn az je nasadim na ruku - tak asi budou muset jit chta nechta pryc... milgaussy sou takovej tool na kazdej den, aspon pro me, i kdyz teda do dilny uz je nenosim, to je fakt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

breket je proste breket, ten odpoustim vse, protoze je tak nejak povazuju za HH, a je fakt, ze je nosim jen ke kvadru, tzn jednou za tri metry... ale v momente, kdy se zamiluju do datejustu II - tzn az je nasadim na ruku - tak asi budou muset jit chta nechta pryc... milgaussy sou takovej tool na kazdej den, aspon pro me, i kdyz teda do dilny uz je nenosim, to je fakt...

 

 

A kdy že to bude ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred chronomagem:

 

1. Omega Dynamic chrono

2. IWC Fliegerchrono aut.

3. IWC Aquatimer chrono

4. IWC Fliegerchrono (soucasny model)

5. Omega Speedmaster Professional (safir sklo)

6. IWC Pilot's doublechronograph Top Gun

7. IWC Big Pilot's watch (soucasny model)

8. IWC Pilot's chronograph Top Gun

 

Po chronomagu:

1. IWC Portuguese chrono

2. Breitling Emergency

3. Breitling Blackbird

4. Zenith Defy Chrono Aero (novy model)

5. Rolex GMT Master II (jsou objednane, cekam na dodani)

 

Na Chronomagu jsem si vsiml Zenithu Defy Chrono Aero, ktere jsem znal, ale ne ten konkretni model, ktery neni temer jeste k nalezeni ani nikde na internetu. Pochopil jsem kouzlo Rolexu a Breitlingu, o kterych jsem si predtim myslel, ze to jsou hodinky pro kolotocare a prestal jsem byt IWC konzerva. :punk:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen že jsem začala všem kolem čučet po zápěstí, odložila jsem jsem digitálky v podobě pulsmetru Polar (místo nich vintage Gamundia) a přestala jsem mít ráda quartzky... Teď jen chci a chci nějaké nové a jiné a přemýšlím, jak je dostat :). Inu což.

Upraveno uživatelem Alina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moje prve hodinky boli nejake **** quartz potom az ked som mal 14 Q&Q :) .... potom som v UK casopise o autach objavil reklamu na B4B a bol som tam....... :) zacal sa o luxusne hodinky zaujimat a hlavne o naozaj drahe ( lange a syn srdcovka, vtedy som objavil aj WatchMag) no iba zaujimat ( bo nane love ) a niekedy v sestnastich som si kupil rakusko cinsko japonske hodinky s mechanickym strojcekom, regulatorom, presklennym vieckom za 4000skk ( to som bol v skole mega frajer a mega idiot). Asi v sedemnastich som zacal chodievat na blšák kde som kupil nejake orienty, pobedy, primky a v tom obdobi som objavil aj chronomag zistil ze aj za ,,relativne malo prenazi´´ sa daju kupit slusne hodinky a zacal iba pokukovat ze ake by som mohol kupit najblizsie, a objavil asi pred rokom a pol Steinhardy resp. B-uhr hodinky a vedel ze ich musim mat no a kupil si Steinhart B-uhr II s Unitasom..... a dnes vo veku necelych 19ich rokov moja zbierocka cíta asi 10 funkcnych mechanickych hlavne vintage hodiniek a asi tolko isto nefunkcnych :).

.

.

A co sa tyka zmeny vkusu tak mozem povedat ze dnes by som si urcite nekupil B4B ako tomu bolo niekedy (mozno mark VI)

a naopak celkom sa mi zacali pacit rolady, a to som niekdey naozaj nemohol ani pocut to slovo..... a taktiez sa mi uz tak nepacia modely ktore maju nespocetne mnoho komplikacii aj ked nemozem povedat ze by som si nejaky niekedy nekupil .... napr A.Lange&Soehne Datograph perpetual

Asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja pred chronomagem

jako dite Prim, Raketa, digi neco, digi montana, dospely pak digi timex, quartz TIMEX Ironman 42lap

 

ted v obdobi chronomagoreni je to

MIDO, Hamilton, Seiko ... setrim setrim setrim

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...