Přejít na obsah

Luminiscence u Hamiltonů


David_B

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to tyfo: super test,jsi šikulka :-)

 

Super práce, žádné žvatlání a výsledky korektní. Pro spoustu lidí zde co nejsou rozhodnuti zda li jít do HAMILTONÚ dobré vodítko. I já jsem váhal, ale jelikož jsem ješte neměl hodinky s luminiscencí, myslím že svítivost bude pro lidi jako já dostačující.

Ještě jednou díky za test a čas né jen za sebe. Rafa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem provedl test lumi v trvani 25 hodin, snimal jsem to (teda pocitac) po 15 minutach a tak mam haldu fotek, dam jen ty co jsou mezniky :

Testu se zucastnily hodinky co mam v podpisu (krome MIDO) umistene takto (kdyby nekdo nevedel) Seiko, Hamilton, Victorinox. Nasviceny po dobu cca 1 minuty halogenem 150W, to aby se jim srovnala svitivost bo kazde lezely jinde.

 

Tak ted foto :

 

cca po 5 min od nasviceni

post-4253-022941300 1294070361.jpg

 

cca po 2 hodinach

post-4253-010286300 1294070374.jpg

 

Protoze jsem uznal ze jas hodne poklesl a ze by to nemuselo po celou dobu byt videt tak jsem zmenil nastaveni fotaku, proto prikladam fotku s upravenymi parametry z casu cca 2 hodiny a 15 minut

post-4253-033528800 1294070386.jpg

 

po 6 hodinach

post-4253-012698900 1294070397.jpg

 

cca po 9 hodinach, tady jsem sel do mistnosti aby jsem zkontroloval jak je to citelne, na vzdalenost cca 3/4 metru jsem bez problenu videl polohu rucek i indexy

post-4253-094794500 1294070405.jpg

 

cca po 12 hodinach, tady je myslim meznik kdy je mozne jeste odecist cas na Hamiltonech (jen muj usudek)

post-4253-080813000 1294070413.jpg

 

cca 18 hodin od osviceni, asi posledni moznost precist Seika

post-4253-086152900 1294070424.jpg

 

cca 24hodin po osviceni

post-4253-044383400 1294070434.jpg

 

Po 25 hodinach Victorinox stale citelna poloha rucek, indexy jsem uz nevidel ale jsel jsem do temne mistnosti ze svetla a oci prizpusoboval jen tak minutu.

 

Takze zaver pro mne Hmilton prectu v pohode rano, 12 hodin bez svetla byly asi opravdu poprve.

 

Ještě jednou super za obsáhlý i časově testík, pro mnohé jako já jenž uvažují o koupi HAMILTONÚ dobré vodítko. Díky né jen za mne. Rafa :thumbsup_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Uzasny test.

Tiez rozmyslam o Hamiltonoch, toto ma oresvedcilo ze ano.

 

Otazka k technike fotenia: ak to nie je tajne - uvadzas ze to fotenie ovladas cez pocitac - mozes to nejako konkretizovat? tiez sa venujem amatersky fotke a toto by ma zaujimalo. je tofotene zrkadlovkou alebo kompaktom? a ak zrkadlovka, akym objektivom?

Vdaka za odpoved.

Tak jsem provedl test lumi v trvani 25 hodin, snimal jsem to (teda pocitac) po 15 minutach a tak mam haldu fotek, dam jen ty co jsou mezniky :

Testu se zucastnily hodinky co mam v podpisu (krome MIDO) umistene takto (kdyby nekdo nevedel) Seiko, Hamilton, Victorinox. Nasviceny po dobu cca 1 minuty halogenem 150W, to aby se jim srovnala svitivost bo kazde lezely jinde.

 

Tak ted foto :

 

cca po 5 min od nasviceni

post-4253-022941300 1294070361.jpg

 

cca po 2 hodinach

post-4253-010286300 1294070374.jpg

 

Protoze jsem uznal ze jas hodne poklesl a ze by to nemuselo po celou dobu byt videt tak jsem zmenil nastaveni fotaku, proto prikladam fotku s upravenymi parametry z casu cca 2 hodiny a 15 minut

post-4253-033528800 1294070386.jpg

 

po 6 hodinach

post-4253-012698900 1294070397.jpg

 

cca po 9 hodinach, tady jsem sel do mistnosti aby jsem zkontroloval jak je to citelne, na vzdalenost cca 3/4 metru jsem bez problenu videl polohu rucek i indexy

post-4253-094794500 1294070405.jpg

 

cca po 12 hodinach, tady je myslim meznik kdy je mozne jeste odecist cas na Hamiltonech (jen muj usudek)

post-4253-080813000 1294070413.jpg

 

cca 18 hodin od osviceni, asi posledni moznost precist Seika

post-4253-086152900 1294070424.jpg

 

cca 24hodin po osviceni

post-4253-044383400 1294070434.jpg

 

Po 25 hodinach Victorinox stale citelna poloha rucek, indexy jsem uz nevidel ale jsel jsem do temne mistnosti ze svetla a oci prizpusoboval jen tak minutu.

 

Takze zaver pro mne Hmilton prectu v pohode rano, 12 hodin bez svetla byly asi opravdu poprve.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Zrovna v dnešním (včerejším) rozpoložení, že ze mne asi bude osudově hamiltoňák, jsem si říkal, jak je to s mými Hamiltony v noci (zatím jsem X-windy v noci na ruce něměl) - tak jsem šel s nimi spát.

Nebudu a nechci teď své poznatky jakkoli srovnávat s předešlým testem ani s jinými hodinkami - možná jindy. Chtěl bych se jen podělit o své čerstvé subjektivní dojmy. Takže, dal jsem si je večer na ruku a po cca 2 hodinovém koukání na TV, což znamená přítmí v pokoji a sem tam rožnuté světlo před ulehnutím (např. v koupelně) - tedy žádné nepřirozené nasvětlování - před spaním jsem na ně koukal:

svítivost není nijak zázračně výrazná, ale ve tmě je vidět vše potřebné, velké ručičky, indexy, vteřinovka ba dokonce i všechny malé ručičky na stopkách chrona mají luminiscenci. Dal jsem si tedy slabý budíček na mobilu a spustil stopky - po cca hodině jsem mohl aspoň shruba odečíst stav stopek, sice to už opravdu s chvilkou mžourání, ale přesto...

Ráno, tedy po cca 7 hodinách, kdy už nebyla úplná tma, jen šero, jsem už nerozeznal ručičky chrona, stále však byly poměrně slušně patrné velké ručičky, hodně slabě indexy a špička vteřinovky stopek byla vidět slušně.

 

Můj závěr - lumi indexů není nijak zvlášť výrazná, je však dostačující na jednu noc s tím, že jsem schopen určit během noci, kolik je hodin (s přesností řekněme 2,5 minuty), fascinuje mne, že si vyhráli i s malými ručičkami, ale jako praktickou věc to nevidím, spíše jako ozdobu.

 

Takže bych neřekl, že Hamiltony, tedy aspoň X-windy, nemají nějak zvlášť úžasnou luminscenci co do jasu, ale mají slušnou a dostačující výdrž.

 

 

PS: Osobně bych rád viděl srovnání (test) s Fortisy, které jsou prý skvělou luminiscencí pověstné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jde ty obrázky nějak zobrazit?

 

Tak jsem provedl test lumi v trvani 25 hodin, snimal jsem to (teda pocitac) po 15 minutach a tak mam haldu fotek, dam jen ty co jsou mezniky :
Testu se zucastnily hodinky co mam v podpisu (krome MIDO) umistene takto (kdyby nekdo nevedel) Seiko, Hamilton, Victorinox. Nasviceny po dobu cca 1 minuty halogenem 150W, to aby se jim srovnala svitivost bo kazde lezely jinde.

Tak ted foto :

cca po 5 min od nasviceni
attachicon.gif5min.jpg

cca po 2 hodinach
attachicon.gif2h.jpg

Protoze jsem uznal ze jas hodne poklesl a ze by to nemuselo po celou dobu byt videt tak jsem zmenil nastaveni fotaku, proto prikladam fotku s upravenymi parametry z casu cca 2 hodiny a 15 minut
attachicon.gif2h15m.jpg

po 6 hodinach
attachicon.gif6h.jpg

cca po 9 hodinach, tady jsem sel do mistnosti aby jsem zkontroloval jak je to citelne, na vzdalenost cca 3/4 metru jsem bez problenu videl polohu rucek i indexy
attachicon.gif9h.jpg

cca po 12 hodinach, tady je myslim meznik kdy je mozne jeste odecist cas na Hamiltonech (jen muj usudek)
attachicon.gif12h.jpg

cca 18 hodin od osviceni, asi posledni moznost precist Seika
attachicon.gif18h.jpg

cca 24hodin po osviceni
attachicon.gif24h.jpg

Po 25 hodinach Victorinox stale citelna poloha rucek, indexy jsem uz nevidel ale jsel jsem do temne mistnosti ze svetla a oci prizpusoboval jen tak minutu.

Takze zaver pro mne Hmilton prectu v pohode rano, 12 hodin bez svetla byly asi opravdu poprve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...