Jump to content

Co jste kde viděli

safi
 Share

Recommended Posts

před 4 hodinami, JamesLurk napsal:

Vůbec to nechci hodnotit, nikoho z toho příběhu neznám, nicméně typickej pohled "kancl" lidí, kteří si myslí, že číšník nemá peníze, protože "nemá vejšku" nebo je "moc mladý" a bůh ví co ještě. 😄 Já se jako barman/číšník (moje startovní práce když mi bylo 21, kolem roku 2009) měl velice dobře. Náklady na bydlení tehdá žádný, auto žádný a vydělával jsem si 40-60 měsíčně. Proč by to na číšníka měly být "dost drahé" hodinky? Tomu nerozumím. Číšníci si dneska dokážou vydělávat podstatně lepší peníže než většina pracujících zaměstnanců a i více než většina vysokoškoláků, kteří hnijí někde po kanclech ve státních institucích.

Do dnes si pamatuju asi tak deset let zpět, kdy k nám do kavárny přišel takový frajírek, bývalý spolužák tehdejší kolegyně v sáčku a hrál si na nějakého businessmana a posměšně se jí ptal, proč dělá v kavárně a ona mu odpověděla, že jí 40 měsíčně stačí. Tenkrát to byly vůči průměru kolem 23 tisíc docela slušný peníže, týpek na to neřekl ani slovo, evidetně tolik v té době sám neměl. 😄 V anglii pak je občas v klubech na hajzlech psáno věco ve stylu "chovej se dobře k barmanům, pravděpodobně si vydělávají víc než ty." Po moji osobní zkušenosti práce v pohostinství bych vůbec nediskuoval o tom, jestli číšník může mít na Rolex. Ano může! Takže tak. :)

Pěkně napsáno. Já sám mám pokoru a respekt ke každému zaměstnání - to, jak ho kdo vykonává a jaký je člověk, je věc druhá. Nelze házet všechny do jednoho pytle - mezi číšníky jsou velmi schopní a chytří lidé stejně jako alkoholici a gambleři. A je to jen a jen o lidech. Kluci možná řešili možné "podezření" o ne-pravosti Rolexů z důvodu, že ten číšník neprojevil zájem o bližší hovor o hodinkách, popř. o vzájemnou ukázku. Možná neměl čas, možná nebyly pravé, ale také možná, že jo, ale není to typ člověka, který se ihned otevřeně baví s někým cizím. Myslím, že to asi nerozlouskneme...

před 21 hodinami, JamesLurk napsal:

"chovej se dobře k barmanům, pravděpodobně si vydělávají víc než ty."

Zrovna tohle je chujovina. Pokud se mám chovat dobře/špatně k někomu na základě jeho pracovního postavení a podle výdělku. Jasně, někteří "velcí kluci" to tak mají nastavené.

Včera WEMPE nabouchaný výlohy na Vánoce, dokonce i Paneraičat tam měl snad patnáct, no a pak socializmus - výloha Rolex - nahoře roztažený troje dětský 36 bicolory a ve spodní části vůbec nic, vypadalo to opravdu strašně vzhledem k těm ostatním výlohám, trapně. Měli by si tu výlohu předělat na jinou značku a tuhle zbytkovou trapnost, kterou nikdo nechce hodit do nějakýho šuplíku, aby jim to nekazilo dojem z pěknýho krámu. Smutný. Samozřejmě další hodinář na náměstí taky jen čtvery bicolor dětský, ale měl to alespoň v malém okénku, tak to nevypadalo tak příšerně. Tomu říkám budování prestiže značko s koruknou...

• 2 weeks later...

@Akem Tak Tvé budou tipují ty Certiny 😁 ale co je to napravo, nedokážu identifikovat?

A sakra, tak to je hodný šéf, a nebo dobrý Chronomág(or)🤩!

před 19 hodinami, Akem napsal:

Šéfová potřebovala naštelovat hodinky co dostala od svého šéfa schválně jestli uhodnete které jsou její a které moje :D

2B7AF606-A493-40BC-B652-6253C281B1E8_1_105_c.jpeg

Dost pochybuji, že by dal někdo ženě pánské hodinky s velikostí pouzdra 44 mm, takže tipuji, že dostala Certiny a ty Bohematiky jsou tvoje.

EDIT: na druhou stranu, jak na to koukám, tak ty Certiny jsou nějaké ošoupané a řemen těch Bohematiků vypadá netknutě, takže fakt nevím 🤔

Edited by tombas