Přejít na obsah

LUMINISCENCE - které vydrží světélkovat celou noc?


arnold

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hezky svítí i Orienty Kamasu, ale pokud chceš mít jistotu, tak něco s tritiem, nejlépe T100.

Jinak to lze řešit jakýmikoliv hodinkami a tritiovým přívěškem na posvícení Tritiové přívěsky velké (3h-tritium.cz)

nebo třeba něco takového

T-100 TRITIUM (aragonwatch.com)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tombas napsal:

Hezky svítí i Orienty Kamasu, ale pokud chceš mít jistotu, tak něco s tritiem, nejlépe T100.

Jinak to lze řešit jakýmikoliv hodinkami a tritiovým přívěškem na posvícení Tritiové přívěsky velké (3h-tritium.cz)

nebo třeba něco takového

T-100 TRITIUM (aragonwatch.com)

TAK TO JE SUPER 

jinak opakovaně chválím SNZG, kór když na něj večer mrknu UV lampičkou, tak bezpečně do rána s jistotou.
(Bottle caps nejinak)


 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je super Mám x-windy a další jiné kousky a za pár hodin jsou vybité. Hold špatný výběr, možná protože mi to bylo jedno a nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, až teď posledních 14 dní jsem jako šílenec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen potvrzuji,

ty moje na začátku nezáří jak zelené Seika,
takový šedomodrý svit to je, ale vadnou pomalu a těch 8 hodin čitelné jsou

A rozumím ti, já jsem na to, aby to svítilo (a pokud možno moc nestálo) vysazený
(a Tritium není můj kyblík piva)

 

 

 


 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Kupodivu nové Bottle capy mají slabší lumi než 7 let staré SNZE pětky. Ne že by nesvítily vůbec nebo byly nečitelné, ale není to úplně ono.

Večer to zkusím vyfotit i s těmi Citizeny.

jo, mně ty misky připadly docela málo naplněné, jiné modely mají větší "kopečky" na těch indexech.  
To by si podkopli stoličku a přišli o "příležitost ke zlepšování" v nové řadě. Když je tam jinak nemlich to samé, hardlex, 4R36, 100m... Tak jsem rád, cenově nové 5 SPORTS přesahují můj limit a můžu být aspoň v tomto ohledu v klidu... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem cvaknul první snímek, expozice 10s a zatím to všechno svítí jak Times square na Silvestra, takže rozdíly budou vidět nejdříve za hodinu, kdy udělám druhou fotku se stejným nastavením. Než půjdu spát, tak udělám ještě jeden snímek a pak to vyfotím ráno v 6, jak vstávám do práce. Možná už ale nebude úplná tma, což výsledek trochu zkreslí. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak výsledek testu je tady, ale upozorňuji, že díky nepříliš kvalitní fototechnice to není příliš průkazné.

Zleva: Bottle Cap; SNZE; Citizen

Čas T: 00 hod.LumiTest00001.thumb.jpg.5c2b421ddb9df47c7e114a410281731d.jpg

T: +01 hod.

LumiTest00002.thumb.jpg.858eabfb51abfb0240ede4aba23bd9db.jpg

T: +02 hod.

LumiTest00003.thumb.jpg.92ccb8e6bf411070bbf1d356252c4e77.jpg

T: +04 hod.

LumiTest00004.thumb.jpg.ef5337a8afcfab21cccddd6db0be821e.jpg

T: +10,5 hod expozice 10s

LumiTest00005.thumb.jpg.56a2c1f137c495fb59f7b0d8838ff0f2.jpg

T: +10,5 hod. expozice 20s

LumiTest00006.thumb.jpg.87b6804aa5d1558a512928b56e6ae657.jpg

Vím, jak to vypadá :D , ale když si v editoru nastavím úroveň bílé skoro na nulu, tak vidím, že to pořád ještě svítí a pouhým okem to na hodinkách taky bylo vidět.

Rozdíly ve svítivosti kupodivu už po hodině zcela srovnatelné a tak to vydrželo až do rána.

LumiTest00007.thumb.jpg.8f3b23acdf366ecb508f2e24379b64c0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automat nebo klidne baterky? Spíš asi baterky s tritiem, nevím jestli do 15k někdo dělá automaty 😕. Kromě Luminox ještě Traser nebo Marathon (ty budou přes budget v kovovým pouzdře, musely by být z druhé ruky)

https://www.chronoshop.cz/traser

Třeba Traser Diver black https://www.chronoshop.cz/traser-p67-supersub

Případny ty Seiko Sumo co tu padly. Seiko má obecně výbornou lumi...

Případně se víc rozepiš co od toho chceš a co se ti líbí ;)

EDIT: Jsem asi trouba přepracovanej a odpovídal jsem na něco pravděpodobně hodně starýho sorry

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MPD napsal:

Ty jo děkuji moc, tohle srovnání je super emoji106.png

Nemáš zač, ono to za moc nestojí, ale ráno ve tmě opravdu ještě všechny hodinky svítily natolik, aby se dal odečíst čas, jen foťák už to nevzal.

Ještě se můžeš podívat po hodinkách s full lumi ciferníkem jako jsou např. tyto Axios Ironclad 40 Snow

Axios Ironclad 40 Snow - SeriousWatches.com

Axios Ironclad 40 SnowAxios Ironclad 40 Snow

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprijemnejsia vec co som zazil je tritiova farba (nie trubice) svieti a naprzni vzhlad ruciek a indexov. Pravda nevydrzi na veky a hlavne, uz to nikto nechce robit. Svoje OW Cougar som kupil nove v roku 2008 a boli to jedne z poslednych s touto vychytavkou co sa dali kupit nove, dnes este stale cosi posvietia, ale ziadna slava uz to nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jak je to s životností klasické lumi? Myslím, kolik let vydrží svítit než dojde k viditelnému snížení účinnosti. A opotřebovává se používáním? Tedy pokud jsou hodinky zavřené někde v trezoru, prodlouží se tím životnost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...