Přejít na obsah

LUMINISCENCE - které vydrží světélkovat celou noc?


arnold

Doporučené příspěvky

Vážení pánové,

už se to tu mockrát probíralo, řešily se tu druhy luminiscenčních barev a jak je dostat na ručičky atd., leč ne každému se chce řešit jeho fyzikální zájem takto razantně :), nehledě na to, že luminiscence na hodinkách asi není to podstatné, co nás i výrobce zajímá - ale jako přidaná hodnota to někdy potěší..

 

Otázka zní: Které (pokud vůbec nějaké) hodinky dle výrobce, typu a stáří Vám vydržely po běžném nasvícení (zářivka před spaním) světélkovat celou nebo alespoň část noci tak, aby se dal odečíst čas? Jde čistě o subjektivní praktický dojem, mohlo by to být zajímavé :).

 

Dovolím si začít - Seiko 5 staré 10 let a RADO cca 5 let vydrží čitelné tak do jedné hodiny, Wenger cca 2-4 roky je na tom o něco lépe, ale celá noc to rozhodně není..

Jak jsou na tom Vaši světélkující ďábli?

Upraveno uživatelem arnold
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Archimede Pilot, koupené cca 3 a půl měsíce. V deset večer jdu spát a v pět vstávám...svítí tak, že poznáš kolik je hodin. Upozorňuji, že je v žádném případě nijak extra nenasvětluji...

ty samé hodinky, přesně ta samá zkušenost - ještě ráno viditelně svítí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IWC Pilot, Breitlingy i Rolex GMT II svítí přibližně stejně dlouho, IWC asi s největší intenzitou. Všechny ráno čitelné (ale za předpokladu pořádné tmy:-)) Nějak divně nečitelné jsou všechny za slabounkého šera. Jo a ještě jeden poznatek, když se koukám trochu mimo hodinky, tak subjektivně svítí mnohem silněji - asi se mi víc otevře duhovka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Steinhart Chrono II svítí jak ďas celou noc, Prim Sport I svítí jen občas a hodně málo a 50let staré Vulcain Cricket vydrží přes noc + - čitelné, tedy jen ručky, čísla už nesvítí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IWC Pilot, Breitlingy i Rolex GMT II svítí přibližně stejně dlouho, IWC asi s největší intenzitou. Všechny ráno čitelné (ale za předpokladu pořádné tmy:-)) Nějak divně nečitelné jsou všechny za slabounkého šera. Jo a ještě jeden poznatek, když se koukám trochu mimo hodinky, tak subjektivně svítí mnohem silněji - asi se mi víc otevře duhovka...

 

Precista Italian PRS-20 naprosto v pohode sviti celou noc a to i bez specialniho nasviceni. Ale priznam se, ze je vetsinou nasvitim a nez usnu, tak po nich hodim okem, jak pekne zari.

 

Jinak k tomu pohledu "trochu mimo hodinky" - videni v noci je fyziologicky odlisne od videni ve dne. V seru a za tmy nestaci svetelny vjem na podrazdeni cipku a videni zprostredkovavaji pouze tycinky (ty jsou zase ve dne saturovane). Je jich mene a nejsou schopne vnimat barvy, proto neni "obraz" v noci uplne idealni. Ale jejich koncentrace je v urcite vzdalenosti opticke osy na sitnici vyssi nez v ose, proto je snadnejsi videt slabe objekty lepe pri pohledu trochu bokem. To same by mohlo byt i duvodem, proc se luminiscence zda pri bocnim pohledu vyraznejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U speedmasterů (8let) svítí ručky až do rána řekněme uspokojivě, ale tečky luminiscenční barvy u indexů jsou malý a po cca 4 hodinách musí bejt fakt hluboká tma, aby byly vidět. Seiko, model "takovýdocelahezkýkvarcky" svítí hezky, ale do rána rozhodně nevydrží. Takže z toho co mám, vítězem se stává...Archimede Sporttaucher, krásně čitelné ještě ráno, ručky i indexy. Akorát na ručkách je lumibarva oranžová, takže svítí oranžovým odstínem a jakoby o stupeň slabším světlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

QUOTE(Ejabejaroz @ 9.9.2009 - 15:16) 317171[/snapback]IWC Pilot, Breitlingy i Rolex GMT II svítí přibližně stejně dlouho, IWC asi s největší intenzitou. Všechny ráno čitelné (ale za předpokladu pořádné tmy:-)) Nějak divně nečitelné jsou všechny za slabounkého šera. Jo a ještě jeden poznatek, když se koukám trochu mimo hodinky, tak subjektivně svítí mnohem silněji - asi se mi víc otevře duhovka...

 

Precista Italian PRS-20 naprosto v pohode sviti celou noc a to i bez specialniho nasviceni. Ale priznam se, ze je vetsinou nasvitim a nez usnu, tak po nich hodim okem, jak pekne zari.

 

Jinak k tomu pohledu "trochu mimo hodinky" - videni v noci je fyziologicky odlisne od videni ve dne. V s..u a za tmy nestaci svetelny vjem na podrazdeni cipku a videni zprostredkovavaji pouze tycinky (ty jsou zase ve dne saturovane). Je jich mene a nejsou schopne vnimat barvy, proto neni "obraz" v noci uplne idealni. Ale jejich koncentrace je v urcite vzdalenosti opticke osy na sitnici vyssi nez v ose, proto je snadnejsi videt slabe objekty lepe pri pohledu trochu bokem. To same by mohlo byt i duvodem, proc se luminiscence zda pri bocnim pohledu vyraznejsi.

 

No,podle mě není to tak uplně jak jsi řekl. To horší vnímání světla při přímém pohledu způsobuje tzv. slepá skvrna - je to místo, kde ústí oční nerv a nejsou tam světločidné buňky - obraz je tam "digitálně" doplněn :)

Teda takhle to alespoň znám já - no offense. ;)

Já mám "nově" staré ADEC automatic, koupené předevčírem tady z fora - byl na nich luminescenční ciferník i ručičky, bohužel obojí vydrží svítit pouze v řádu minut, holt zub času ten luminescent pořádně ohlodal :( Mrzí mě to no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Svoje orisky jsem jednou zapomněl v autě v garáží. V noci mě probudilo houkání a blikání majáků hasičů. Podívám se z okna, vrata do garáže vyvrácený. Nějaký blbec myslel, že tam hoří, no a tak dávám orisky na noc do světlotěsného trezoru ... :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...