Přejít na obsah

LUMINISCENCE - které vydrží světélkovat celou noc?


arnold

Doporučené příspěvky

Steinhart NavB 44mm manual, po nasvieteni cca 10s svietia asi 5min jak hovado, potom do 1 hodky slabnu a nasledne cca 4h 'svietia' uz len velmi jemne ze ich je vidno len vo velkej tme.

Seiko5 (SNZG15K1) svietili o nieco dlhsie. Ziadna slava, no ja rychlo a dobre spim, takze neva. A na denne nahle zotmenia (tunel, podchody...) je to krasne postacujuce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jako hovado Steinharty urcite nesvitej,ani minutu,natoz 5 minut

 

Ok, suma som nemal, neosvetluje to polku miestnosti (co by som neviem ci vobec chcel...) ale skusim odfotit, podla mna je to az az ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to je divný, že vám to tak málo svítí, já kdykoliv se v noci - a to i v hodně dlouhé - probudím a podívám se na hodinky, tak vidím úplně luxusně, jednou jsem hodinky zapomněl 2 dny otočený lunetou dolů a v noci stejně krásně svítily.

Jo, ještě foto, abyste mi věřili, takhle mi to svítí bez nasvícení:

 

 

post-15657-091344600 1343841544.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko samurai - i bez nasvícení celkem slušně, po nasvícení šíleně, ale po cca 10 hod. je to už dost bída,

Archimede sporttauchetr po nasvícení taky asi těch 10 hod - 12 hodin, výdrž trošku lepší než Seiko, ale intenzita horší a především svítí trošku nestejnoměrně

X-windy bez nasvícení bída, po nasvícení spolehlivě 12 hodin, ale zase ty plošky s nanaesenou lumi barvou jsou poněkud malé

Junghansy Milano mají natřené jen malé tenké plošky, takže nic moc, akorát to stačí před usnutím, ale zde se s liminiscencí počítá jen jako bonus navíc

Certiny (DS SPEL a DS Podium) - oboje takový průměr, po nasvícení se dají přečíst přes noc (cca 8-9 hodin), ale pak intenzita rychle klesá

Dřívější festiny a citizeny asi stejně jako certiny; staré vintážní doxy a proljoty, než jsem o ně přišel mne udivovaly, že i po té době (obooje byly z 60tých let) svítily slušně celou noc, jen někde už barva praskala a odlupovala se...

 

(samuraje a x-windy: statačí se jen mihnout kolem intezivního světla anebo chvilka na sluníčku a už zase svítí)

 

...a o traserech je zde bytečné psát

:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi čím to nasvěcujete? Já se zatím (krom "trubiček") nesetkal s žádnými, co bych ráno viděl, snad kdybych bydlel v jeskyni :D

Nejlepší zkušenost zatím Monstra a SMP, ale že bych je ráno "v pohodě přečetl" se říct v žádném případě nedá. (pravdou je, že stejně po probuzení nezaostřím ani na svítící digi..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi čím to nasvěcujete? Já se zatím (krom "trubiček") nesetkal s žádnými, co bych ráno viděl, snad kdybych bydlel v jeskyni :D

Nejlepší zkušenost zatím Monstra a SMP, ale že bych je ráno "v pohodě přečetl" se říct v žádném případě nedá. (pravdou je, že stejně po probuzení nezaostřím ani na svítící digi..)

 

 

jo, tak to bude očima, ne hodinkama...

 

:rolleyes:

 

naopak, po probuzení jsou oči navyklé na tmu, tak lumi vidí lépe než večer

 

taky to záleží, v kolik vstáváš - pokud je už slunce na vrcholu, pak lumi neuvidíš

:whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si pripadam jako na rybarskym foru, kazdy novy prispevek dava delsi a delsi mereni ;)

 

moje zkusenost je takova, ze jakakoliv lumi (mimo tritium) neni celonocne pouzitelna (na lod na celoniocni preplavbu jen a pouze tritium, bez debaty).

O tom, ze Seika SRPy maji lumi sem se dozvedel, kdyz mne na ne vecer chvili svitil projektor a pak sem se skoro az lekl, jine bezne svetlo je nikdy do pouzitelne podoby nenabilo. Vydrz lumi pak byla a v minutach az par desitkach minut, rozhodne ne v hodinach.

Slusnou lumi maji oris divery, ale kdyz s nima pujdu v zime, po celodennim kancl dajvingu, do divadla ... tak na nich aktualni hodiny taky neprectu.

 

Lumi bez nasviceni a hratek na >3h = jen a pouze tritium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s tím co jsem měl a vyzkoušel:

 

Běžné lumi v podobě barvy ,jako super luminova,nebo lumibrite ve dne při přechodu do šera nebo tmy je super. Tritiové trubice celkem na nic. Oči zvyklé na světlo při náhlém přechodu do šera nevidí celkem nic.

Dlouhý pobyt v šeru a tmě- tritium super to ostatní po pár desítkách minut celkem k ničemu.

 

Nějaké vyjímky se najdou.

Citizen Orca svítí spolehlivě celou noc,zrovna tak Lum-tec s bílou nebo nazelenalou lumi /oranžové ne/, celá řada modelů Seiko vydrží celou noc. Obecně nejhůř jsou podle mne na tom Swiss hodinky /asi aby dobře vypadaly tak tam toho patlají málo/:smile_anim:

 

Nakonec kde by ty barvy braly tu energii ve tmě na xxx hodin,narozdíl od tritia,tam nějaký proces probíhá pořád bez potřeby nasvícení .

 

Jen je škoda,že tritium je v trubičkách a to se mi na mnoha modelech nelíbí ,dává to ručkám tak nějak univerzální vzhled a indexy z trubiček jsou vyloženě ohavné./Traser/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...