Přejít na obsah

LUMINISCENCE - které vydrží světélkovat celou noc?


arnold

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Teraz môžem porovnať trícium a Superluminovu. To sa fakt nedá porovnať. Trícium svieti v tme úplne úžasne hlavne keď sú oči navyknuté na tmu. V planetáriu alebo keď som sa v noci zobudil som sa nevedel vynadívať. Má to zaujímavú farbu. Superluminova je pekná, dáko dlho nevydrží, čas sa dá horko ťažko odčítať. Síce po nasvietení pekne svieti ale dlho nevydrží. Trícium mi bude chýbať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Teraz môžem porovnať trícium a Superluminovu. To sa fakt nedá porovnať. Trícium svieti v tme úplne úžasne hlavne keď sú oči navyknuté na tmu. V planetáriu alebo keď som sa v noci zobudil som sa nevedel vynadívať. Má to zaujímavú farbu. Superluminova je pekná, dáko dlho nevydrží, čas sa dá horko ťažko odčítať. Síce po nasvietení pekne svieti ale dlho nevydrží. Trícium mi bude chýbať.

 

 

Luminova od Seiko, omega, breitling, rolex sviti celou noc..

Tritium sviti malo, ale furt tak 15-20 let.. Pak uz nic moc, nebo vubec..

 

 

zhrado: souhlas a podepisuji ...

 

kulix: svítí celou noc, ale je to relativní - když je oko navyklé na tmu, je lumi vidět až do rána, horší je ale rychlý přechod ze světla do  tmy někdy nad ránem, to pak tririum vede na celé čáře a žádná  lumi po několika hodinách moc nesvítí; nejkritičtější je ranní šero - málo světla na přirozený osvit ciferníku a moc světla pro oko, aby dokázalo vnímat slaboý svit lumi...

 

 - už jsem tady psal -

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som trícium úplne laicky prirovnal k hviezdam na oblohe. Cez deň o ňom neviete ale čím je vačšia tma tak viacej svieti. A keď je tma úplná a oko navyknuté na tmu tak to svieti fakt perfektne. Superluminova svieti po nasvietení pekne. Ja tiež odčítam čas aj nad ránom. Ale nieje to tak úplne super. S tríciom nieje o čom. A aj sa človek pokochá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Myslím že tritium je prostě nej!!!!Bez jakekoliv diskuze :smile_anim: Zkoušel jsem hodinky Oris,Seika,Prim,Tissot a i Lum-tec které jsem si koupil po přečtení několika článku jak perfektně svítí a nakonec jsem musel uznat že hodinky s tritiem nemají absolutně žádnou konkurenci.Myslím že spoustu firem které produkují hodinky toto začínají uznávat a tritium na své hodinky dávají.Značky jako Traser,Luminox,Marathon atd tento způsob osvětlení ruček a indexu používá léta a myslím že toto je ta správná cesta.Je to můj názor a nikomu ho nevnucuji ale mám to vyzkoušeno a chápu že někdo kdo dal za hodinky 200-300tis. tak asi neřekne že lume na jeho hodinkách stojí za ...... :smile_anim:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono nejen u hodinek za x00 000 Kč jde hlavně o to, že trubice jsou hnusné, tudíž neladí oku cílených lidí. Že svítí nej, o tom není pochyb. Že jsou trubice náchylnější na poškození, o tom taky není pochyb. Vše má dvě strany asi jako pověstná mince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Momentalne ma moje zena moje tritiovky v nemocnici,takze pouzivam I v noci moje nove Kemmnery Seahorse se Superluminovou. A musim rict, ze jsem nadsen. Bez jakehokoliv nasvecovani lampou, odectu cas bez problemu I rano pred rozednenim. Parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj všem, tak jsem prohledal vše možné i nemožné, hledám nějaké hodinky, které by měly být trochu odolné a přitom vypadat trochu jako diver Nutně to nemusí být Luminox. Priorita je, aby luminescence vydržela celou noc Rozpočet cca 15 tisíc, budou pracovní tak nemá cenu finančně řádit Za každý nápad budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...