Přejít na obsah

Oris Big Crown Pointer Date 2009


Doporučené příspěvky

Dovolte, abych vám představil nový model firmy Oris ? Big Crown Pointer Date 2009. Sice jsem si původně myslel, že jsem již skončil s hodinkami, ve kterých tiká Eta nebo její klony ? (v tomto případě je to Sellita SW200) ? ale když se minulý měsíc objevil na stránkách Oris tenhle model, tak jsem prostě neodolal. Oris jde letos výrazně nahoru (viz další modely 2009 ? např. Pro-Diver Chronograph, Big Crown Complication 2009, Williams F1 Skelton Engine 2009). A tenhle výše uvedený model má už vše, co od hodinek očekávám ? oproti staršímu modelu Pointer Date má zvýšenou vodotěsnost na 100m (starší model měl jen 50m), šroubovací korunku, safírové sklo s vnitřním antireflexem (předtím to byl plast), a hlavně neodolatelnou kombinaci vintage a současného vzhledu. Prostě přesně dle sloganu, kterým je tento model uveden na stránkách výrobce: Vintage style, modern versatility. Velikost 40 mm se mi pro pohodlné nošení jeví rovněž jako ideální. Doporučená katalogová cena tohoto modelu s ocelovým tahem je ve Švýcarsku, kde jsem je kupoval, 1300CHF, na řemenu stojí 1150CHF. Jsem zvědav, kolik budou stát u nás...

 

Skromně se domnívám se, že vlastním jeden z prvních prodaných kusů tohoto modelu, ne-li úplně první, protože ani švýcarský autorizovaný prodejce je v srpnu ještě neměl na krámě a říkal, že budou v prodeji až na podzim. Nicméně se mi je pokusil objednat u výrobce, a povedlo se...

 

U Kubsona jsem si k nim ještě objednal hnědého žraloka, což myslím ještě trochu posílí jejich vintage nádech, takže pak dodám další fotky. A také chystám nějaké rodinné foto. Moje rodinka Oris se tímto rozrostla už o třetího člena třetího člena...

 

Odkaz na oficiální stránky Oris:

http://www.oris.ch/collections/collections...amp;modelid=301

post-812-1253137676.jpg

post-812-1253137703.jpg

post-812-1253137761.jpg

post-812-1253137780.jpg

post-812-1253137803.jpg

post-812-1253137824.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové. díky za pozitivní reakce. Včera dorazil hnědý žralok, tak sem po víkendu hodím nějaké další fotky. Jinak jsem s hodinkami maximálně spokojen. Velmi dobře se nosí a velmi dobře se na ně kouká. Z každého úhlu vypadají díky plastickému ciferníku trochu jinak. A indexy a ručky jsou z lehce bočního pohledu naprosto neodolatelné. Zdá se, že bych teď mohl mít na pár let klid... :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...