Přejít na obsah

Ebay


nas76

Doporučené příspěvky

Pánové,

rád bych se zeptal, ale spíše ze zajímavosti, boť se ve vintage kouskách nevyznám, jen se mi líbí....

Tenhle konkrétní kousek jsem měl dnes v ruce (zde, v Sofii).

http://cgi.ebay.com/Vintage-Roled-Gold-Girard-Perregaux-Ladies-Wristwatch-/390199742948?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item5ad9b791e4

Doufám, že už jen tento údaj nevzbudí velkou nedůvěru...:-)

Myslíte, že takové hodinky - dnes asi díky velikosti ani ženami nenositelné - mají nějakou sběratelskou hodnotu?

Ten strojek je na vlastní oči nádherný, hodinky jsou jdoucí s odchylkou 5 min denně, pouzdro jakž, takž, cifr horší.

Cena by byla výrazně pod těch 100 doláčů, řádově okolo 60.

Díky za Vaše názory...

 

No za 60 dolarů bych to jistojistě koupil, ten vnitřek vypadá opravdu skvostně. Zkusím mu udělat nabídku, začněme někde o dvaceti :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné hodinky se vydraží i za 500 USD (často zlaté), záleží na zájemcích. Jsou jenom určité typy Vintage hodinek Omega, které jdou s cenou přes 1000 ale i klidně 2000 USD. Této konkrétní dražbě moc nerozumím, že by se zde poprali jenom privátní zájemci se mi nechce moc věřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, nevíte jaká je mez pro nastavení cla ze zahraničí? Čekám balík ze Singapuru, dnes jsem na Prahu 120 na jejich žádost zaslal fakturu z paypalu, která činí 112 dolarů i s poštovným. Někde jsem četl, že až do výše 150 euro by to mělo být bez cla a daně, ale mám zkušenost, kdy mně proclili loni i balík za 50 dolarů! a to byly, prosím pěkně, knihy! ale já blb jsem si je nechal zaslat do práce, asi si mysleli, že je to na prodej. aby taky ne, strojařská firma se hodně věnuje prodeji tiskovin :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, nevíte jaká je mez pro nastavení cla ze zahraničí? Čekám balík ze Singapuru, dnes jsem na Prahu 120 na jejich žádost zaslal fakturu z paypalu, která činí 112 dolarů i s poštovným. Někde jsem četl, že až do výše 150 euro by to mělo být bez cla a daně, ale mám zkušenost, kdy mně proclili loni i balík za 50 dolarů! a to byly, prosím pěkně, knihy! ale já blb jsem si je nechal zaslat do práce, asi si mysleli, že je to na prodej. aby taky ne, strojařská firma se hodně věnuje prodeji tiskovin :D

 

Pozor na rozdiel v limite pre clo a v limite pre DPH. Ten pre DPH je omnoho nizsi (v SR tusim okolo 50usd), kdezto limit pre clo (v SR je clo na takyto tovar tusim 6,5%) je omnoho vyssi (tiez sa mi zda ze okolo 150USD/EUR). V kazdom pripade, ak Ti to aj nepreclia, DPH asi zaplatis, co je horsie :(.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem trošku hledal na netu, a našel jsem toto:

 

Citace z webu Celní správy:

 

Osvobození od cla:

Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR. Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout. Osvobození od cla se neposkytuje u alkoholických výrobků, parfémů, toaletních vod, tabáku a tabákových výrobků.

 

U zboží, jehož hodnota převyšuje 150 EUR se výše cla řídí sazebníkem TARIC CZ

 

U zboží zasílaného obchodní organizací za úhradu nelze poskytnout osvobození od cla podle ustanovení o zásilkách mezi soukromými osobami.

 

Pokud bude na vaši zásilku vyměřeno clo, bude uplatněno i DPH.

 

Pro informace ohledně konkrétních případů kontaktujte Celní správu ČR

 

Takže opravdu do těch 150 euro by se nemělo platit ani clo ani dph, ne? Když už by se to clilo nad těch 150 euro, tak se bude počítat i DPH?

 

a pak ještě zdetaková diskuse, kde též není nic psáno ohledně DPH i když se neproclívá

 

Já se tady tímto tak hezky uklidňuju, že třebas opravdu nebudu nic platit:D Však uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné hodinky se vydraží i za 500 USD (často zlaté), záleží na zájemcích. Jsou jenom určité typy Vintage hodinek Omega, které jdou s cenou přes 1000 ale i klidně 2000 USD. Této konkrétní dražbě moc nerozumím, že by se zde poprali jenom privátní zájemci se mi nechce moc věřit...

 

nakonec šly za 800 usd - při současném kurzu docela dost. (Privat auction myslím znamená jen anonymitu sázejících)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další "hezká" ukázka, jak očůrávat dražitele, neboli vydražení svého předmětu dražby sám sebou a pak znovu uvedení na "scénu" :

 

První aukce : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310209089910#ht_2339wt_1139

 

Druhá aukce : http://cgi.ebay.com/VINTAGE-OMEGA-CONSTELLATION-QUARTZ-WATCH-/310222771188?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item483ab7d3f4#ht_2322wt_1139

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další "hezká" ukázka, jak očůrávat dražitele, neboli vydražení svého předmětu dražby sám sebou a pak znovu uvedení na "scénu" :

 

První aukce : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310209089910#ht_2339wt_1139

 

Druhá aukce : http://cgi.ebay.com/VINTAGE-OMEGA-CONSTELLATION-QUARTZ-WATCH-/310222771188?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item483ab7d3f4#ht_2322wt_1139

 

Vsak s nim treba nekdo vydrbe, staci je chtit, vedet o tom a prihodit treba 10USD tak 2-3 vteriny pred koncem. Treba ja zasadne neprihazuju driv, prece si nebudu zvedat cenu, na to jsou jini.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že on jako dražitel si nastaví min. cenu již ve svém přihození, tedy když nedosáhneš nastavené hodnoty, automaticky vyhraje majitel své hodinky zpět. Tímhle způsobem si dražitel vynucuje prodejní cenu a když je nižší, vrátí se mu hodinky zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další "hezká" ukázka, jak očůrávat dražitele, neboli vydražení svého předmětu dražby sám sebou a pak znovu uvedení na "scénu" :

 

První aukce : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310209089910#ht_2339wt_1139

 

Druhá aukce : http://cgi.ebay.com/VINTAGE-OMEGA-CONSTELLATION-QUARTZ-WATCH-/310222771188?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item483ab7d3f4#ht_2322wt_1139

 

Tomu nerozumím, když jsem se díval na vítězného člena, tak to byl nějaký r---a (celé jméno se samozř. neuvádí) s počtem feedbacků 1240, tedy ne sám prodejce deanie6496 s feedbackem 1651

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No majitel si nemůže sám sobě přihazovat, to je logické, takže má několik identit (to není problém stačí mít jiný email). Pak si může hodinky "prodávat" mezi svými identitami jak chce a dokonce si dávat i velmi pozitivní feedback.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nepoznáš, poznáš to jen podle toho, že ten samý prodejce znovu prodává stejné hodinky, který před tím někdo vydražil a používá stejné popisy a stejné obrázky. Rovněž feedback pod 99.5% je nic moc, pod 99% už na pováženou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, nevíte jaká je mez pro nastavení cla ze zahraničí? Čekám balík ze Singapuru, dnes jsem na Prahu 120 na jejich žádost zaslal fakturu z paypalu, která činí 112 dolarů i s poštovným. Někde jsem četl, že až do výše 150 euro by to mělo být bez cla a daně, ale mám zkušenost, kdy mně proclili loni i balík za 50 dolarů! a to byly, prosím pěkně, knihy! ale já blb jsem si je nechal zaslat do práce, asi si mysleli, že je to na prodej. aby taky ne, strojařská firma se hodně věnuje prodeji tiskovin :D

 

buď v klidu, nic platit celníkům nebudeš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

ZDravím, máte někdo zkušenost s vracením zboží z ebay? Já už jsem párkrát vracel, ale někdy si říkám, že dobře mu tak, prodejci, nemá mně zaslat nefunkční nebo nesprávný produkt, zboží si nechat a nabonzovat ho paypalu aby mě refundoval? A právě že dnes mně došly citizeny, sice moc nestály, ale asi blbě utěsněné, sotva jsem je strčil pod kohoutek, už byly skoro utopené. Tak si říkám, má smysl utrácet 400 za poštu nebo to fakt jde i bez vrácení zboží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...