Přejít na obsah

VICTORINOX - vnitřní luneta


NIGHTinGALE

Doporučené příspěvky

Nejsou to procenta? Jako aby si věděl, kolik procent z hodiny máš za/před sebou? Ale k čemu by to v praxi bylo dobrý, to teda nevím...

 

Procenta by seděla, ale smysl mi uniká.

Swiss Army... Třeba to k něčemu potřebujou... No... ještě, že jsou neutrální :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to nic noveho, mival ji uz kdysi breitling a dalsi:

vb10.jpg

decimalni stupnice ma smysl, ale s chronografem. bez stopek to nechapu ani ja. nejake cteni je tady a tady. zjednodusene receno se to pouzivalo pro rychly odecet prumyslovych operaci, analyzy prumyslovych procesu atd. tohle vsechno je lepsi delat v decimalni stupnici nez to prepocitavat z sedesatkove soustavy.

 

13.jpg

Popisek je dost vymluvny: "Pro sledovani casu prumyslovych operaci, statisticke analyzy, vypocet prumeru, ocenovani atd... Minuta je rozdelena na 100 casti. Priklad: vypocet casu, potrebneho k vyrobe sroubku. Vterinovka chronografu se spusti v okamziku, kdy delnik vezme do ruky material a vypne v okamziku, kdy je soucastka hotova a delnik vezme do ruky dalsi material. V priklade na ilustraci vidime, ze je dany cas vyjadren hodnotou 28/100 sekundy."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za obohacující příspěvek, to jsem nevěděl, že se někdy minuta dělí na 100 částí (úseků).

Smysl toho mi sice pořád nedochází, výhoda mi uniká, ale fakt díky, člověk se pořád učí.

 

No smysl je trochu v tom, že pokud to je pro průmyslové věci a tak, tak změříš, že jeden šroubek trvá 17 vteřin a 100 šroubků trvá 1700 vteřin, to málokdo ví kolik je část hodiny či minut. V decimální to máš 0,28 minuty a 100 šroubků máš za 28 minut. Prostě rychleji se s ní počítá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za obohacující příspěvek, to jsem nevěděl, že se někdy minuta dělí na 100 částí (úseků).

Smysl toho mi sice pořád nedochází, výhoda mi uniká, ale fakt díky, člověk se pořád učí.

no to jsem rad, NiGu, ze tady dokazu vlozit jeste neco prinosneho ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...