Přejít na obsah

Vysoká škola obor hodinářství


Doporučené příspěvky

Zdravím, příští rok budu uvažovat o VŠ. Zatím studuji SPŠ stavební Ostrava - Zábřeh, ale ta mě nebaví :( Baví mě hodinářství, ale u nás takové VŠ nejsou. Kamarád našel prý ve Švýcarsku, to bych si asi po maturitě dal jeden rok výuku Angličtiny a šel bych ji zkusit. Ale nejlépe by bylo studovat v ČR, třeba strojírenskou, ale nevím, zda by mě vzali třeba do své fabriky, když jsem nevystudoval jejich obor. Nemáte někdo nějaké info, popřípadě nečetli jste něco. Uvítám i názory, prostě všechno. Děkuji :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezaměstnatelných VŠ a ing. bude dost, ale pokud Tě baví hodinařina, tak bych zkusil navázat kontakt s 1. ligou. Když jsem byl v létě u Blancpainů, tak jsem zaznamenal hodinářskou školu v Le Sentier , srdci Valée de Joux. Neumím si představit, že ji mají plnou... dej s nimi řeč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysoká škola na hodinářství? Na co? Celkem mě nenapadá co by se tam mělo učit, aby to bylo hodno vysoké školy. Přijde mě to stejný nesmysl jako "vysoká zlatnická", nebo něco takového.

Hodinářství je řemeslo, tak je k tomu odpovídající učňák. Potřebuješ zručnost, trpělivost a naučit se ovládat pár elektronických přístrojů, na to není třeba vysoká škola.

 

Snad jen, kdybys chtěl stavět vlastní hodinky a potřeboval mít nějaké hluboké znalosti o materiálech a jejich obrábění, tak nějaká strojařina. V ČR je jediné učiliště, které se zaměřuje na hodináře, ale má každý rok problém naplnit alespoň jednu třídu, takže jí některé roky ani neotevře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, příští rok budu uvažovat o VŠ. Zatím studuji SPŠ stavební Ostrava - Zábřeh, ale ta mě nebaví :( Baví mě hodinářství, ale u nás takové VŠ nejsou. Kamarád našel prý ve Švýcarsku, to bych si asi po maturitě dal jeden rok výuku Angličtiny a šel bych ji zkusit. Ale nejlépe by bylo studovat v ČR, třeba strojírenskou, ale nevím, zda by mě vzali třeba do své fabriky, když jsem nevystudoval jejich obor. Nemáte někdo nějaké info, popřípadě nečetli jste něco. Uvítám i názory, prostě všechno. Děkuji :-)

Jestli by tě "vzali do svý fabriky", to nebudeš vědět ani když vystuduješ dvě VŠ. Radil bych to co už ti napsal Patrik. Nebo nám zkus napsat, co bys potom jako chtěl dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díký všem za cenné příspěvky;-)

 

Právě na těch VŠ vyučuji hodinářské engineerství, to znamé návrh hodinek a samozřejmě učivo dopodrobna.

 

Mé cíle jsou tyto:

1. Udělat maturitu :)

2. Po maturitě budu asi rok v ČR. Měl bych se naučit Angličtinu na 100% :-) Jelikož, kdybych šel na školu do zahraničí a neuměl Angličtinu, tak bych se po roku vrátil s brekem a to nechci.

3. Chtěl bych se dopředu podívat a prostě připravit, abych nebyl úplně začátečník, tzn. poprosit a najít nějakého hodináře, který by mě nechal nahlédnout "pod pokličku" svého řemesla a něco by mi o něm řekl. (to bych chtěl stihnout do toho roku)

4. Už se rozkoukávát po nějakých školách, převážně ve Švýcarsku, mým snem je vystudovat nějakou tu "1. třídu" jak psal Brett.

5. A čím bych to chtěl vlastně být? Mé nekonečné dilema. Chtěl bych si navrhovat hodinky (ale nechtěl bych pouze sedět u PC a navrhovat v PRO ENGINEERU), chci si prostě na ně sáhnout a poskládat si je.

6. Pracovat pro nějaku hodinářskou firmu... Frederique Constant atd.. To je můj největší cíl. Krásně v teple, čistotě s mikroskopem pracovat a ne v zimě na stavbě :-)

 

Nemáte někdo prosím weby o švýcarských hodinářských školách? Hledál jsem a nenašel :( A času teď moc nemám, musím dokončit STUDII RD :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díký všem za cenné příspěvky;-)

 

Právě na těch VŠ vyučuji hodinářské engineerství, to znamé návrh hodinek a samozřejmě učivo dopodrobna.

 

Mé cíle jsou tyto:

1. Udělat maturitu :)

2. Po maturitě budu asi rok v ČR. Měl bych se naučit Angličtinu na 100% :-) Jelikož, kdybych šel na školu do zahraničí a neuměl Angličtinu, tak bych se po roku vrátil s brekem a to nechci.

3. Chtěl bych se dopředu podívat a prostě připravit, abych nebyl úplně začátečník, tzn. poprosit a najít nějakého hodináře, který by mě nechal nahlédnout "pod pokličku" svého řemesla a něco by mi o něm řekl. (to bych chtěl stihnout do toho roku)

4. Už se rozkoukávát po nějakých školách, převážně ve Švýcarsku, mým snem je vystudovat nějakou tu "1. třídu" jak psal Brett.

5. A čím bych to chtěl vlastně být? Mé nekonečné dilema. Chtěl bych si navrhovat hodinky (ale nechtěl bych pouze sedět u PC a navrhovat v PRO ENGINEERU), chci si prostě na ně sáhnout a poskládat si je.

6. Pracovat pro nějaku hodinářskou firmu... Frederique Constant atd.. To je můj největší cíl. Krásně v teple, čistotě s mikroskopem pracovat a ne v zimě na stavbě :-)

 

Nemáte někdo prosím weby o švýcarských hodinářských školách? Hledál jsem a nenašel :( A času teď moc nemám, musím dokončit STUDII RD :(

No nic nedáš za to, si napsat přímo do konkrétních firem, které hodinky vyrábějí (do Švýcarska).

Druhou možností je udělat ten učňák na "univerzálního" hodináře a pak se přihlásit zde v ČR u nějakého dovozce hodinek, jestli neshánějí hodináře. Pokud by tě vzali, tak by ti hradili školení na jednotlivé typy strojů přímo u daného výrobce ve Švýcarsku. Resp. ta školení jsou zdarma, ale hradili by ti dopravu a ubytování.

 

Třetí varianta je opět udělat si učňák a pak se informovat, jestli bys nemohl absolvovat školení na konkrétní stroje přímo u výrobce. Otázkou ale je, jestli by tě bez doporučení dovozce přijali. Firmy totiž nemají zrovna zájem na tom, aby jim jejich hodinky opravoval kdejaký jouda v garáži.

 

A zařídit si dneska nějakou kvalitní hodinářskou dílnu je opravdu drahý špás. Jen kvalitní zkoušeč vodotěsnosti bude stát nějakých 150 tisíc, k tomu vibrograf, leštičku, nářadí a pod půl milionu se nevejdeš. Teď úpravy prostor (zamezení prašnosti, leštička nemůže být ve stejné místnosti, kde se opravují hodinky), nábytek a jsi na milionu. A to ještě ani nemáš nakoupené ani základní náhradní díly (a zákazník opravdu nebude asi nadšený když bude muset čekat s každou prkotinou 2 měsíce, než ti přijdou, popř. platit expres dopravné v rádu stokorun např. na natahovací hřídelku nebo podobné drobnosti). I když do toho vrazíš milion, tak nebudeš mít nijak extra zásoby.

 

Podle mého názoru bez toho, aniž bys dělal záruční servis pro nějakou značku (spíše pro vícero), tak nemáš šanci v oboru obstát. Jednak o tobě nebudou zákazníci vědět a jednak potřebuješ nějaký zajištěný příjem (abys splatil ty 2 miliony co jsi dal do rozjezdu).

 

Je tu i druhá varianta - za 90 Kč měnit baterky a prodávat řemínky a na objednávku neoriginál sklíčka. Na to nic moc nepotřebuješ. Pultík v supermarketu, a tak 2 tisíce na nářadí. Řemínky (neznačkové) ti dá dneska spousta firem do komise. Ale to asi není to, co bys chtěl dělat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čím bych to chtěl vlastně být? Mé nekonečné dilema. Chtěl bych si navrhovat hodinky (ale nechtěl bych pouze sedět u PC a navrhovat v PRO ENGINEERU), chci si prostě na ně sáhnout a poskládat si je.

6. Pracovat pro nějaku hodinářskou firmu... Frederique Constant atd.. To je můj největší cíl. Krásně v teple, čistotě s mikroskopem pracovat a ne v zimě na stavbě :-)

 

Ahoj. Drzim palce :thumbsup_anim:

Tohle by se asi libilo mnohym z nas. Nezname sice odvracenou stranu mince ale predsava je to sakra prijemna...

post-3003-1254040341.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky cody :-) a díky všem...

 

No ještě popřemýšlím a budu zvažovat, šel bych hned teď na švýcarskou školu :-) Akorát by mě to zajímalo s platovým ohodnocením... Samozřejmě, že to nedělám kvůli peněz, ale kvůli tomu, že mě to baví. Ale budu muset nějak zaplatit za nájem atd., tak jestli mi zbydou nějaké korunky na Vacherony :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Slovensku bylo (je?) hodinářské učiliště v Povážské Bystrici - najde to vyhledavač. V roce 2005 mělo 3 studenty - víc jsem ale na netu nevygooglil.

 

EDIT: Ještě k plánům Tomáše - nebylo by lepší po maturitě (místo roku doma a zdokonalování se v určitém jazyce) vypadnout do příslušného státu ven a rovnou tam i makat? Naučíš se šprechtit líp než doma nad knížkama a cedesama...

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...