Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

to Dali - odkaz na německý shop bych přivítal. Ještě potřebuji hůlky Komperdell, které nemohu sehnat. Už jsem je jednou měl, ale před barem na Černém Petru mi je ukradli, svině.

Ahoj, s hůlkama Komprrdell ti asi nepomůžu, mají tam jenom věci na servis lyží:

http://www.rain-sport.de/

 

Taková krádež, to fakt naštve tomu šmejdovi bych zpřelámal pazoury.

 

Pokud frajerské hůlky, tak doporučuju SWIX jezdí s nima Tomáš Kraus, jednou jem je měl v ruce na M ČR a fakt paráda.

Jsou karbonové a mají plastový jazýček nad poutkem, takže jen tak nevypadnou z ruky. http://www.sportservistocik.cz/cs/sport/jednoltlive-sporty-razeno-dle-abecedy/lyzovani/hole-a-doplnky/lyzarske-hole-mach-ct1-ac631-20574.html

 

Kdybych neměl od LEKI dvoje rukavice ( jedny parádní, jedny už trochu rozedraný), troje hůlky ( SL, 2x GS) a nějaké náhradní díly ze zlámaných, tak jdu du SWIX.

LEKI není sice nic moc, má je skoro každý, ale mají skvělé rukavice a už jsem si zvykl na úchyt hůlky a rukavice a vyhovuje mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Snowe, parádní výbavička. Přemýšlím, že letos vezmu přesně ty samé lyže. Kluci spíše ale hlasují pro Stoeckli Laser SL.

 

Osobně bych byl také na vážkách, nicméně přiznám se, že u mě převážila hamižnost. Navíc jsem Racetigery už několikrát měl a tak zhruba vím, co mohu čekat. Od tlumícího prvku UVO žádné zázraky nečekám.

Cena za Stöckli je u nás vražedná. Už jsem, jak jsem tady jednou psal lyže za 30000Kč měl a jednou jeté je prodal za 10000Kč. Nerad bych, aby se situace opakovala. Stöckli Laser SL jsem měl jen krátce půjčené od kamaráda a tak bych vůbec nevěděl, co od nich mám čekat. 

Myslím, že Tobě by mohly vyhovovat. Mají dost podobné vlastnosti jako ten nejvyšší model Blizzard, který máš. Každopádně jsou o něco tvrdší, avšak Ty jsi určitě těžší váha než já se svými 60kg na 185cm. Takže je utrhneš od podložky celkem v klidu. Tím spíš, když se trochu rozjezdíš na Blizzardech. Užij si to ve Val Gardeně s Maroshem a kamarádem :)  :)  :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je jako Supr výbava ?

Nechci Tě naštvat, či nějak nas...., ale tohle mne nebere. :frusty:

Kdy, kde a co jsi jezdil ? 

 

Jedině závodní Atomic. :clap:

 

 

Sorry, ale ... Atomic Bode Miller GS je limitovaná série vyrobeno cca 1 000 ks . 

To je nesrovnatelné a vešel jsem se s nimi po cca 30 letech do branek jako prd !

Hele, nechci ti brát iluze, ate ty tvoje Atomic mají se závodníma lyžema společný asi jenom to, že je na nich napsáno RACE. Vpodstatě mezi nima a těma Volklema není žádný rozdíl. Oboje sportovní lyže. Na závodních obřačkách by jsi s těma tvejma botkama "bačkorama" nezatočil a když tak blbě. Atomic jenom vymyslel jak něco vydělat na slavným jméně, který sponzoruje, a hejlové mu na to skáčou. :death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to Hasňa - čím víc o Stöckli přemýšlím, tím více bych je bral. Podle mě je to čistá, puristická lyže bez technických fines jako je třeba velký olejový tlumič u Tvých parádních Blizzardů nebo podivný tlumič UVO u mých Racetigerů. Stöckli se bez toho obejde. Používají jen T.T.S., což je zjednodušeně řečeno ochrana vůči torsi a S.S.T. což je zase potlačování flexe a tím pádem optimální přenos síly na podložku.                                                                                                                                                       

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nechci ti brát iluze, ate ty tvoje Atomic mají se závodníma lyžema společný asi jenom to, že je na nich napsáno RACE. Vpodstatě mezi nima a těma Volklema není žádný rozdíl. Oboje sportovní lyže. Na závodních obřačkách by jsi s těma tvejma botkama "bačkorama" nezatočil a když tak blbě. Atomic jenom vymyslel jak něco vydělat na slavným jméně, který sponzoruje, a hejlové mu na to skáčou. :death:

Hmm dobrý, je vidět, že tomu rozumíš, ale prd o tom víš.

Jaké závody jsi vyhrál či co jsi jezdil ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

To Sláva Kelly - teď sis trochu naskočil na smeč. Dali je jeden z největších znalců, to za a. A za b, vše co Ti napsal je svatá pravda. Navíc ty Tvé Atomicy také nejsou poslední výkřik módy. Tuhle šachovnicovou skluznici už v Altenmarktu dávno nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Sláva Kelly - teď sis trochu naskočil na smeč. Dali je jeden z největších znalců, to za a. A za b, vše co Ti napsal je svatá pravda. Navíc ty Tvé Atomicy také nejsou poslední výkřik módy. Tuhle šachovnicovou skluznici už v Altenmarktu dávno nedělají.

Tak že za 1) Ty a nebo on jsi závodně lyžoval ?  ( Já ano )

                2) Ty či on jsi měl někoho z příbuzných v reprezentaci ? ( Já ano ZOH Sarajevo 1984  )  

                3) Ano jsou na fotce cca z roku 2010 (Pui Sant Vincent) dané Bode Millerky ( Stavěné na GS -Beta Race )

                4) Nyní mám ještě k nim Atomic Doubledecker které nemám nafocené

 

Ještě nějaký dotaz ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych s dovolením neposuzoval kvalitu lyžaře podle výbavy. I super lyžař může lyžovat na průměrné výbavě. Díky.

A jen pro zpestření, do patnácti jsem lyžoval v Bohemce, potom jsem měl dost ošklivě zlomenou nohu a závodní slalom pro mne skončil. Měl jsem prostě strach to pustit, neboť mi vyhrožovali doktoři, že budu chodit tak maximálně o holi, naštěstí se povedlo a chodím normálně, ale noha není úplně O.K. a pár let mi trvalo, než jsem se přestal bát. Nicméně nelyžuju zase až tak špatně, akorát si tak nějak s chutí zalyžuju jen na klasikách. Kárvy jsem zkoušel několikrát - včetně předváděcích nových závodních modelů připravených na sezónu od Salomonu a prostě nám to spolu nejde - neumožňují mi měnit rytmus, nebo jsem prostě už kopyto, ale já se na nich trápím. Takže jsem si na poslední chvíli ještě udělal zásobičku klasických lyží a jezdím jen na nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych s dovolením neposuzoval kvalitu lyžaře podle výbavy. I super lyžař může lyžovat na průměrné výbavě. Díky.

A jen pro zpestření, do patnácti jsem lyžoval v Bohemce, potom jsem měl dost ošklivě zlomenou nohu a závodní slalom pro mne skončil. Měl jsem prostě strach to pustit, neboť mi vyhrožovali doktoři, že budu chodit tak maximálně o holi, naštěstí se povedlo a chodím normálně, ale noha není úplně O.K. a pár let mi trvalo, než jsem se přestal bát. Nicméně nelyžuju zase až tak špatně, akorát si tak nějak s chutí zalyžuju jen na klasikách. Kárvy jsem zkoušel několikrát - včetně předváděcích nových závodních modelů připravených na sezónu od Salomonu a prostě nám to spolu nejde - neumožňují mi měnit rytmus, nebo jsem prostě už kopyto, ale já se na nich trápím. Takže jsem si na poslední chvíli ještě udělal zásobičku klasických lyží a jezdím jen na nich.

Tak to s Tebou souhlasím.Taky jsem vyrostl na klasických lyžích a v té době jsem měl C4 a byly Super (můj vzor byl Franz Klammer ) .Když mě vzal po X letech bratránek na svahy a půjčil mi jeho" Závodní" Carvingové  Atomiky GS 11, tak jsem jen zaplesal a naučil se novému stylu ježdění.Jinak do branek jdu stále stejně(přes rameno a vytáčet se trupem).Jinak nic proti lyžím  Völkl , sestřenice na nic jela i v Sarajevu ( Rentiger ) . Ale nynější Racetigerky jsou zcela jiné, než ty staré z roku 1984 a oproti Atomic Doubledecker mě nesedly ( někomu sedět mohou).Ale lyže má dát jizdci  pocit jistoty a Atomic Doubledecker mi jej dají .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obtloustlej strejda z knirkem, co mel příbuzného na olympiade vam tady ukáže, kdo je machr pres lyzovacku :-)))

Nech toho jo, mám 182 / 84 kg tak že nejsem to co jsi napsal ...

Raději bych Tě viděl v Liberci sjet Slalomák či Padáky pod Lanama, tam bys asi sundal lyže a sešel to dolů pěšky, co ?

A jestli pak víš jaká je v Č R nejprudší sjezdovka ?

A jak se vlastně měří ?

A jeli jsi na letmém kilometru ?Jaký jsi měl tam čas ?

 

Asi jen tak plácáš a nic o tom nevíš.

Měl by ses stydět. :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...