Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Ahoj, koukám mažeš High Fluor. Já používám ortodoxně Holmenkol. Většinou Hydrocarbon jenom na závody High fluor. Údajně pokud se HF nesjede, nebo nesmyje, tak ničí skluznici. Máš s tím nějakou zkušenost? Už hodně let mám všechno od jedné značky vosky i speedy ( mejdla :-) ) údajně je to lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi zrovna jsem začal jezdit na těch dvou pekelných prknech, měl jsem půjčený lyže i boty, ale chytlo mě to tak, že bych chtěl své. Neválí se Vám někomu doma něco, čeho by se rád zbavil, a ono by to ještě něco vydrželo? Samozřejmě nečekam nic zadarmo :)

Pro začátečníka, 185cm, cca 75-80kg váha :)

 

Zatím nemám vůbec nic, takže si nechám i poradit :)

 

Zatim si netroufám na nové vlastní, protože zatim dost padám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Snow: Moje letošní. Velká očekávání a big bang se nekonal. Naprosto srovnatelné s Felk Racetiger, loňskýma Blizznama SRC a predloňskýma Atomicama Doubledeck SL. Možná trochu stabilnější na rychlostním limitu při téměř sjezdu, ale jinak stejná kvalitativní třída. Kdybych si nějaké špičkové slalomky kupoval, tak bych těch deset tisíc navíc proti Felklím za ty Štekle nedal. Příští rok, dá-li příroda, vezmu nové Elany SLX, nebo nové Racetiger SL.

post-606-1423171338,55.jpg

post-606-1423171355,86.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Elany používají desku i vázaní myslím od Vistu. Lusti používají desku i vázání také Vist, ale běžně prodávají jenom do DIN 12.  

Já mám vázání nastaveno na 14,  takže vázání potřebuju min. 16, 17.

Lyže mi většinou vydrží 2 až 3 sezony, takže když to jde tak vázání a desky používám znova.

 

Hrany asi Lusti používají z nějakého měkčího materiálu, ale zas taková tragédie to není. Na závody bych je nechtěl, ale na turistické ježdění je to asi OK. Až budu příště něco objednávat, tak se zeptám, jestli na FISové nedávají nějaké lepší.

 

To je teda mazec s těma tvýma lyžema Vist, takhle drahý lyže jsem měl jenom jednou Atomic, to ani závodní Stoeckli tolik nestály, byly za 27 nebo 28. To jsi je prakticky prodal za cenu vázání a desky. Vist jsou parádní lyže, ještě jsem na nich nejezdil, ale někdy bych je chtěl zkusit.

 

Já jsem Vist koupil asi před třemi lety už jeté asi za půlku a jsem moc spokojený. Nejsem žádný extra lyžař, ale když už je dotáhnu na svah (jsou to tedy nejtěžší lyže, co jsem kdy měl), tak svezení je parádní! Nějak tak si představuju jízdu autem 4x4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo před hodně lety jsem měl taky lyže 4x4 :) s podobnými parametry Atomic Metron Dl přes 170 cm R 12 m. byly strašně těžký a hrozně široký. Dalo se s nima i v hlubokém sněhu. Skvělý byly na jarní mokrý sníh, krásně se opřely plochou v oblouku a nerovnosti projížděly jak buldozér. Jenom na hodně tvrdý sjezdovce to bylo slabší i když mělo velkou torzní tuhost, tak při té šířce začaly v oblouku pod velkým zatížením odskakovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jj-Klínovec! Za mě kromě nové sjezdovky Jánská - špatné. Úzké kopce plné lidí nesvědčí zavřeným obloukům na prknech. Kamarád prohlásil, že horší už to bylo jen v Korei - užší a ještě více lidí.

Co mě ale fasinovalo, je Boží dar - plošina, krajina, architektura a skvělá pista na slalomáku - Klínovce. Taky občerstvení je fajn (hlavně v hospůdce pod slalomákem).

Hodinu a půl trvalo, než jsme dostali permice, které objednával lyžařskyý svaz a které byly k vyzvednutí pouze v jedné jediné pokladně, kam nás nikdo nebyl schopen navést, dále nás pán nechtěl pustit v tréninkových časech na lanovku, prý o nás neví....dop...le, tohle se mi dlouho nestalo. Snb je pořád asi hnisavým trnem v oku. Nejlepší však bylo to, jak do mě chlapík kolem 150kg narazil zezadu a začal po mě řvát, co prý dělám a jestli se nemůžu dívat za sebe.

Musím tam vyrazit v létě na kola a projet tu parádní krajinu. Příští rok tam máme olympiádu...tak se určitě vrátím a doufám, že se s Dalim zase potkám, moc času nebylo, ale i tak to bylo příjemné setkání.

Na Klínovci je opravdu hrozně lidí, čím dál víc hlavně němci se tam naučili jezdit, Je to nejvyšší kopec, tak tam jsou, při minulých mizerných zimách , nejlepší podmínky. Já to řeším tak, že jsem na kopci hned ráno, tak do 11 jezdím na obřačkách, a pokud už to nejde, tak skočím pro slalomky. To, že se někdy potkáš s debilem se ti asi stane všude a i na lyžích.

Tím nechci Klínovec omlouvat štve mě tam spousta věcí a organizace při závodech někdy stojí za prd.

Jinak nebuď paranoidní většině lyžařů snb nevadí, zvlášť když se na něm umí.

Až budete zase na Klínovci, tak se ozvi snad si spolu i zajezdíme.

V létě jsou Krušný hory nádherný, je tam málo lidí na kola paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

To Snow: Moje letošní. Velká očekávání a big bang se nekonal. Naprosto srovnatelné s Felk Racetiger, loňskýma Blizznama SRC a predloňskýma Atomicama Doubledeck SL. Možná trochu stabilnější na rychlostním limitu při téměř sjezdu, ale jinak stejná kvalitativní třída. Kdybych si nějaké špičkové slalomky kupoval, tak bych těch deset tisíc navíc proti Felklím za ty Štekle nedal. Příští rok, dá-li příroda, vezmu nové Elany SLX, nebo nové Racetiger SL.

Ahoj,

 

promiň za pozdní reakci, vlákno jsem nějakou dobu nenavštívil. No, on se ten big bang snad ani nedal očekávat, když máš Blizzardy SRC, to je prostě extratřída. Ty rozdíly už budou asi opravdu jen minimální. Jak jsem Ti psal, já je měl půjčené jen na odpoledne a z toho nepoznáš vůbec nic.

Příští rok si kup Völkle Racetiger, mě letos potěšily i když jsou už zase pryč, jsem zvědavý, co si koupím a jestli vůbec ještě něco na příští sezónu.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, zase nás příští rok čeká vybírání a váhání. Ty Felkle jsou ale nejpravděpodobnější. Letos jsem zakoupil brýle tvé oblíbené značky, pokud se teda nemýlím. Alpina Cybric GTV Quattro Varioflex. Fajne, řekl bych, že přímo skvělé brýle.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Už jsem Ti je vychválil. Tyhle skla Quattro Varioflex jsou asi nejlepší na trhu. Jo, jo, Ty se máš  :) . Moje oblíbená značka to sice je, ale brýle od nich nemám. Nevešly se mi tam okuláry. 

 

Edit - z baráku musely jít i Tecnici. To jsem si ve Francii dal, ještě, že jsem měl spásný nápad vzít si dvoje boty pro sichr. Tlačily mě jako sviňa. Takže jak boty tak lyže jsou fuč. Jediné co mě těší, že jsem poprvé v životě netratil, protože jsem super nakoupil. Zůstal jsem na svých, abych nekecal, nevydělal jsem ani kačku, ale i tak bezva, moc bezva  :) . Manželka by mě zabila. Připíchla by mě hůlkou ke zdi  :D .

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Dali - ještě jsem zapomněl dodat, že průkopníkem této technologie je tvoje oblíbená značka SCOTT (kterou máš ?) a leader v bezpečnosti POC.

 

Edit - odkaz na SCOTT KLIK

to Snow: díky za odkaz na technologii MIPS, zase jsem se trochu vzdělal.

 

Já jsem měl donedávna tyhle dvě stejné jenom jiná barva. Závodní, pevnější řemen, ocelová přezka. Teď už mám jenom tu bílou. Byl za mnou na Klínovci lyžovat kamarád a protože žádnou neměl, tak jsem mu půjčil tu černou. Tolik se mu to zalíbilo, že mě ukecal a prodal jsem mu jí.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...