Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Kupovat hadry po netu dělám nerad, leda tak ještě trika, když už znám co výrobce míní jakým označením...

 

Jinak v tom Sportisimu mají stejný ceny na krámě jako na netu? Něco bych tam šel prubnout, ale zase aby mi to pak hned dali za ty samý peníze...

 

 

Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, a sice jak voskujete lyže? Myslím sjezdovky.

Já jsem je vždy před jízdou jen tak lehce na parkovišti přetřel svíčkou, takovou to tzv. čajovou svíčkou, tj. z bílého vosku. Docela to fungovalo, ale teď mám nové lyže, tak se radši ptám...

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-Nejdřív vykartáčovat ocelovým kartáčem, skluznici otřít fleesovým hadrem

-nakapat patřičný vosk roztavený o žehličku a potom zažehlit (podle vosku 120-140 st.) nejlépe při teplotě v lyžárně kolem 20st., aby skluznice pěkně vosk nasála. Do zmrzlé se nedostane tak dobře 

-nechat přes noc ( nebo tak 3 - 4 hodiny) a ráno přebytečný vosk seškrábnout cidlinou

- kartáčovat bronzovým kartáčem, potom nylonovým a nakonec otřít fleesovým hadrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám v garáži rychlovku - bezbarvou svíčku rozetřu po skluznici, horkovzdušnou pistolí to z dálky lehce nahřeju,k aby se to trochu rozteklo a pak to starou koženou rukavicí vetřu do skluznice. Nechám pár hodin a když je tam někde vrsvta, tak to seškrábnu, ale většinou je to čistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to běžný, dřív když jsem závodil, tak před každým lyžováním, teď před zhruba každým 4. - 5. lyžováním. Pokud vosk nezažehluješ, tak je to prakticky kničenu. Nedostane se do skluznice a  do dvou jízd je to pryč a nic tam nemáš.

Prodávají různé tekuté vosky s houbičkou nebo ve spreji, ale je to spíš o tom, že máš dobrej pocit, žes to něčím máznul, než, že by to nějak pomohlo. Žehlička je základ nevím o ničem, co by jí nahradilo.

 

To samé hrany, pokud jezdíš carvingem, bez ostrých hran to nejde. Dobrušuju po každém lyžování. Doporučuju koupit alespoň něco jednohuchého na doladění hran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s lyzebrani.cz? Chtěl bych použité lyže, protože na moje "ježdění"(jsem spíš nelyžující lyžař :clap: ) to bohatě stačí, ale sortiment, co vidím na netu, mě spíše vede ke koupi nejlevnějších nových... Levné bazarovky i nové lyže nemají to, co bych rád zkusil. A tím je menší rádius při normální délce lyže, proto mě napadlo, zda se tam podívat. Daleko to není, ale tyhle mega akce... No, však to znáte, raději se nejdřív poptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dali, díky, ale tohle nechávám dělat v servisu po sezóně.

Myslel jsem spíš bežný mazání. Na tohle nemám vercajk a ani ho nebud pořizovat.

Já používám tento klasickej parafín, jednou za 14 dní je křížem krážem máznu a po sezóně dávám lyže profesionálům, aby byli připraveny na další sezónu. A asi je to dostačující, co mě říkali....

post-364-0-20010200-1453396379_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych přispěl trochou do mlýna, používám hřbitovní svíčku, čistím, zdrsňuji, mažu, zažehluji, srovnávám, stahuji, dolešťuji. Teda, pokud nejsem línej, pak buďto nic, nebo nastupuje zkrácená verze - mažu, zažehluji, srovnávám :-)

 

A teď jeden dotaz: brousek na bok a druhý na spodek. Jaký?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl ve 3 sportech zkoušet novou helmu (moje úplně první) a brýle.

Sedly mi 3 helmy a cca 4 brejle, ale nějak mi to nesedne spolu, ať to kombinuju jak chci.

Pořád je ten samý problém - brejle skřípaj ze shora nos (helma je tlačí dolů) a blbě se dýchá.

Jediný, co mě seděly, byly nějaký turistický brýle ve stylu lyžařských, ale ty byly menší - vypadalo to blbě a bylo zhoršení periferní vidění.

 

Nevíte, co s tím?

Asi se na to vykašlu a budu jezdit v helmě na inlajny... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tuhle radu známa a zkoušel jsem jí uplatnit, ale 2 helmy byly Head a jedna Alpine... :-)

Samozřejmě jsem se cenově zasekl v ceně okolo 1500,- za helmu - jezdím na lyže tak cca 10 dní v roce, tak do toho nechci nějak investovat...

 

Navíc se to ještě komplikuj tím, že chci pod brejle mít možnost cpát dioptrický brejle (zatím ne úplně nutnost, ale za cca 5 let asi jo).

 

Zkoušel jsi oboje od stejné značky? Mě třeba k uvex helmě pasují pouze uvex brýle :-) Ale ne vždy je to pravidlem samozřejmě. ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli řešíš dioptrický brejle, pak kup helmu se štítem a budeš určitě spokojenej

 

http://www.uvexstore.cz/Lyzarske-helmy/All-Mountain/UVEX-HLMT-200-S566176100?campaign=google&SIZE=53-55&gclid=CjwKEAiAw4e1BRDfi7vghaWU9jESJACzo9ju2Xo70822yNMsBFtx3UaEZhZVyVpx4QeUvDrmUSFxUBoCJk3w_wcB

 

stejně když si vezmeš helmu a brejle tak nebudeš o moc níž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem zašel do Globusu a koupil OTG brýle Keen za 500,? (sleva 50%) a pěknou no name helmu v imitaci kevlaru za 800,? Oboje mi sedne jak samostatně, tak v celku, dokonce i barveně to ladí. Takže max. spokojenost.

 

Jinak jsem koukal na Floře v Intersportu na 70% slevy na pár helem ? jedna Bolé za 500,? mi docela sedla. Byla sice trochu obouchaná, ale hlavně mě pobavil rok výroby ? 2001. Podle poravače prý ok... :-)

 

Takže uff, hotovo, v 19h vyjíždíme, tak máte od mě klid. Pohled pošlu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s lyzebrani.cz? Chtěl bych použité lyže, protože na moje "ježdění"(jsem spíš nelyžující lyžař :clap: ) to bohatě stačí, ale sortiment, co vidím na netu, mě spíše vede ke koupi nejlevnějších nových... Levné bazarovky i nové lyže nemají to, co bych rád zkusil. A tím je menší rádius při normální délce lyže, proto mě napadlo, zda se tam podívat. Daleko to není, ale tyhle mega akce... No, však to znáte, raději se nejdřív poptat.

 

ja lyze koupil tady, vyskytuji se zde zajimave nabidky:

 

http://www.czech-ski.com/bazar/?druh=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.bootfitting.cz/

Poprosím o pomoc,nebo radu.

Jsem ve fázi,kdy mi lyžování nedělá radost-tlačí mne boty. Zvažuji nějaký model boty,který je širší v oblasti nártu a chodidla-cena tak do deseti tisíc.

Lyžuji sportovně-rekreačně,troufnu si říct,že velmi dobře.Upřednostním pohodlný model,dědkovkého a profesorského stylu.

Na středu jsem se objednal sem,pokud mi doporučíte něco lepšího,budu velmi rád.Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...