Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

S blížící se sezónou oživuju tohle téma.

 

Plánuji nové lyže, mam asi třetí rok Volkl Speedwall SL, měřím 191 / 93kg.

Z 90% jezdím v AT a IT cca 20dni v roce.

 

Mam rad spíš menší oblouk, nemám rád moc vysokou rychlost. Líbí se mi Lusti PC 71, ale možná bych koupil něco trochu univerzálního, s tema slalomkama je to na horším povrchu utrpení.

 

Díky za tipy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to máš vždycky něco za něco. 

Pokud krátký oblouk a chceš si to užívat, pak samozřejmě slalomky nejsou špatně, ale je to vykoupeno tím, že jsou náročné, není to moc na rekreační lyžování a dvojnásob to platí na špatném povrchu. Na druhou stranu, AT a IT bývají v tomto směru většinou v pohodě. 

Lusti nejsou špatné, vůbec ne, je to ale i tom co komu vyhovuje, sám jsem zastáncem toho, že je lepší je zkusit a pak víš jestli ano nebo ne. 

Sám jsem jezdil roky na Rossignolech, zejména pak obřačkách, letos v lednu jsem přes počáteční nedůvěru vyzkoušel obřačky od Nordica a v tomto okamžiku nechci jinak. 

Taky jsem přemýšlel nad variantou pro nepřízeň počasí a v budoucnu se asi vydám cestou freeridovek a budu je střídat. 

Být Tebou bych třeba první dva dny půjčil na místě co se Ti bude líbit a pak je eventuálně vzal. Obdobně jsem to řešil v Santa Caterině a velmi vstřícný přístup. 

 

 

S blížící se sezónou oživuju tohle téma.

 

Plánuji nové lyže, mam asi třetí rok Volkl Speedwall SL, měřím 191 / 93kg.

Z 90% jezdím v AT a IT cca 20dni v roce.

 

Mam rad spíš menší oblouk, nemám rád moc vysokou rychlost. Líbí se mi Lusti PC 71, ale možná bych koupil něco trochu univerzálního, s tema slalomkama je to na horším povrchu utrpení.

 

Díky za tipy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, poslednich asi pet let na kratsich tuzemskych sjezdovkach blbnu na starem dobrem snowboardu Burton.

Do Alp cca dvakrat za sezonu si lyze pujcuju. Vzdycky novy model a po kazde jinou znacku.....boty a hulky mam svoje.

Casto take lyze primo na svahu stridam a zkousim ruzne nove testovaci modely.

Driv jsem co tri/ctyri roky kupoval nove.

?Lyze, ktere nikdy nezestarnou, jsou lyze z pujcovny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenost s přilbou která má takový ten štít, místo brýlý ? Nosím dioptrické, lyžařské brýle na ně mi moc nevyhovují, tak mám sportovní plastové Adidas s dioptrickou vložkou. Ale tenhle systém by mě zajímal, mohl bych mít svoje čočky a klid. Díky.
 
Líbí se mi to, nebo to : https://www.uvexstore.cz/UVEX-HLMT-300-VARIO,-black-mat-S566203220

https://www.uvexstore.cz/UVEX-HLMT-300-VISOR-black-mat-S566162220

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych nove lyze, a uz jsem se v te problematice zase nejakou chvili nepohyboval, co byste mi doporucili za lyzi - nic neodpoustejici, ultimativni slalomku? Jezdim ted tu tvrdou 9SL Rossignol 156 cm, chtel bych neco, co mi bude brutalni oporou v kratkych obloucich na tvrdym podkladu. Co je ted tak nejak nejzajimavejsi? Pamatuju si, vzdycky byly chvalene racetigery od volklu, Fischer tam taky mel neco zajimavyho, co to Lusti? Koukal jsem na ne u Smida v Praze, je to fakt tak dobry, jak se rika?

 

Kdybych mel zustat verny znacce, tak bych si kupoval ty viz odkaz nize, takze takovou lyzi hledam, jen by me zajimalo, jestli treba v danych parametrech neni lepsi vzit treba jinou znacku:

http://www.rossignol.com/CZ/CZ/hero-fis-sl-r21-wc--2017--RAGAE01--product--alpine-men-skis-fis-racing.html

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ja my to mame s mladou uz asi 10 let a je to super. Jenom pod to obcas fouka. Mame nejaky prejistoricky OSBE helmy, ale furt drzej. Ja lyzarsky brejle na ksichte nesnasim.

Tak jsem to vyzkoušel po netu a vracím, největší velikost a nejde to, asi jsem moc vyvinutý :lol2: :lol2:.

Tak budu zkoušet dál, někde po sportech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych nove lyze, a uz jsem se v te problematice zase nejakou chvili nepohyboval, co byste mi doporucili za lyzi - nic neodpoustejici, ultimativni slalomku? Jezdim ted tu tvrdou 9SL Rossignol 156 cm, chtel bych neco, co mi bude brutalni oporou v kratkych obloucich na tvrdym podkladu. Co je ted tak nejak nejzajimavejsi? Pamatuju si, vzdycky byly chvalene racetigery od volklu, Fischer tam taky mel neco zajimavyho, co to Lusti? Koukal jsem na ne u Smida v Praze, je to fakt tak dobry, jak se rika?

 

Kdybych mel zustat verny znacce, tak bych si kupoval ty viz odkaz nize, takze takovou lyzi hledam, jen by me zajimalo, jestli treba v danych parametrech neni lepsi vzit treba jinou znacku:

http://www.rossignol.com/CZ/CZ/hero-fis-sl-r21-wc--2017--RAGAE01--product--alpine-men-skis-fis-racing.html

 

 

1. Stöckli Laser SL

2. Felkl Racetiger

3. Atomic Redster

 

Na muj vskus uz jsem musel na Steklach moc davat pozor a tlacit do toho. Felkle jsou hodnejsi. Ale kdyz chces ty nekompromisni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady:

 

http://www.e-lyze.cz/nova-prodejna.htm

 

Já si tam vloni půjčoval Blizzard SRC 165 cm. A dost dobrá slalomka, co odpustí, abych použil Hasňovu terminologii.

Pokuď nechceš slalomku, tak zkus tohle:

 

https://www.blizzardski.cz/set_sjezdove_lyze-blizzard_quattro_rx_xcell14_demo-593594927-365615613-sportovni-sjezdove-lyze-17-18/

 

Taková odlaďěná obřačka, kámoš ji měl předminulou sezonu a moc chválil. On to kroutí do větších rádiusů.

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Tak já je nejdřív zkusím :-) Volil bys 155 nebo 165 cm, mám 177 cm a asi 78 kg. 

 

Já ti nevím. Jezdím rychle a někdy se mi sevřela prdel, když jsem dost nenaklonil. Felkle taky podrží, ale tak nekoušou. Já to považuji za lepší. Pravda, nejsem žádný závodní lyžař.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánské slalomky mají 165 cm, dámské 155 cm. Pokud chceš opravdu ostré slalomky tak vybírej s FIS parametry ( délka, poloměr, výška desky vázání atd,,,) Pokud ještě ostřejší tak ze závodního oddělení jednotlivých značek. 

Stockly jsou nejtvrdší, ostatní zhruba srovnatelné. Doporučuju Atomic nebo Salomon. Při tvojí váze si myslím závodní  FIS slalomky 155 cm, nebo sportovní 165 cm.  Ty Stockly na fotce jsou sportovní , budou dobré, ale ostré slalomky to úplně nejsou.  

Lusti nejsou špatný, i jsem na nich chvíli závodil, ale jsou pomalejší, což tě až tak nemusí trápit, ale mají trochu specifickou geometrii, mě to nevyhovovalo. 

Podívej se také po nějakém nářadí na broušení hran. Já brousím po každém lyžování pokud je tvrdší sníh nebo led. 

Carving je hodně o hranách, jinak to není ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...