Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Ahoj,nejede náhodou někdo z vás na lavinovej kurz ted o víkendu na Brádlerky? Jsou tam takový zvláštní přihlášení: lubricated.fox, shittt,..apod. tak si říkám, že pokud ano, heslo je koza?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky se musím trochu pochlubit, konečně došel kurýr s lyžema - boty jsem kupoval loni. 

 

Pro mě dokonalý pár :)

 

Boty nic moc.

 

Lyže dobrý. David má vždycky dobrý kousky. Letos také také Stöckli a už zůstanu*. Model Laser SL. Boty zásadně neměním, Salomon ze Svěťáku.

 

*Pokud se nechytím nějaký kousek ze světového poháru po někom bohužel zraněném. Nikomu to nepřeju, ale lyže to jsou dobrý. Ale na sezůnu. Hrany žádný, takový šlupky, ale konstrukce úplně jiná.

 

Nebe a dudy proti tomu, co se dá koupit v "běžně" v sítí.

 

Dali by mohl vyprávět. Má stejné zkušenosti jako já. Ovšem on na rozdíl ze skicrossu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na co 12 bund? Sběratel, něco jako hodinky? :-)

 

 

Ne, to není obsese. Třeba dvě + dvě jsem dostal, když jsem byl čtvrt roku v kuse na Zermattu. Dvě mi dali vlekaři a dvě horská služba. Já jsem takovej řečnej typ. A čvrt roku je dlouhá doba, Jel jsem tam na tři týdny v prosinci, že se vrátím na vánoce domů, přijel jsem první týden v březnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boty nic moc.

 

Lyže dobrý. David má vždycky dobrý kousky. Letos také také Stöckli a už zůstanu*. Model Laser SL. Boty zásadně neměním, Salomon ze Svěťáku.

 

*Pokud se nechytím nějaký kousek ze světového poháru po někom bohužel zraněném. Nikomu to nepřeju, ale lyže to jsou dobrý. Ale na sezůnu. Hrany žádný, takový šlupky, ale konstrukce úplně jiná.

 

Nebe a dudy proti tomu, co se dá koupit v "běžně" v sítí.

 

Dali by mohl vyprávět. Má stejné zkušenosti jako já. Ovšem on na rozdíl ze skicrossu.

boty jsou skvělý.... vyzkoušel jsem toho taky dost a tyhle techniky mě sedly nejvíc... mám k nim dvojičku Racetigeru od Volklu SL a RC a jsem max spoko...... ale mám jen jednu bundu no, tak nevím jestli je můj názor dost fundovanej   :eek:  

 

snowe sorry, musel jsem   :clap:

post-23106-0-70000300-1581151013_thumb.png

Upraveno uživatelem Denjl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volkl, moje kdysi první "pořádné" lyže, nemáte zkušenost s https://www.voelklshop.cz/produkt/sjezdove-lyze-voelkl/lyze-volkl-deacon-84-1920?s=1&gclid=CjwKCAiA1fnxBRBBEiwAVUouUsiFOeyMQ0m9OrOAQjKffkcoq2Qi6HvuV3k-rhnuMIhbk_tlyGjn6BoChNgQAvD_BwE  ? Vím že univerzální lyže je kompromis, ale na to moje klouzání :)

Nedávno jsem zkoušel Lusti SC77 aPC77 ve 170cm a když tak ty PC, ale nejsem úplně přesvědčený....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to DavidLC - nebrat. Strávil jsem na lyžích pred 50 let. Za komančů prošel Střediskem vrcholového sportu. Věčná škoda, že se na střediska Svyz vykašlal a nechal živelně na kapse rodičů. Je to kurva nefér, spousta nadějí zmizí.

 

Proč nebrat ? Střed lyže je horor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Denjl - proti gustu žádný dišputát. Technicy bych nekoupil ani boha. Jak jsem psal výše, na lyžích jsem strávil víc jak 50 let. Poměrně dost ve SVS v Jablonci nad Nisou. Od ZŠ, přes gymnasium po VŠ, na VŠ už samozřejmě v Praze.

 

Racetigry ještě pamatuju, když jsme je fasovali, to měli kurva design. Ne jako teď. k nim jsme brali hůlky Komperdell, to bylo dobré platidlo, bylo jich neomezené množství.

 

Jak hodně fundovaný názor máš nebo nemáš nemohu soudit. V každém případě je zhovadělost mít jen jednu bundu. Co když bude půl dne chcát ???

 

Dál mě překvapuje, že máš slalomky a lyže na obří slalom. Kde a kdy se prosím využiješ ? jakou na nich máš desku a vázání. Slušné firmy firmy prodávají obračky jen jako uplně holé lyźe, vázaní a deska je Tvoje režie.Cosi volil ,

 

 

Rád si poslechnu pohádku o jisté firmě, jejíž výrobky stojí x desetisíc. Měl jsem možnost testu, děkuji, nechci.

 

Zlatý Descente nebo starý Spyder, ne ten nový, co šustí, že ho slyšíte na 20 m. Ten vydrží.

 

Ono je to asi takhle milý Denjle, málokdo, ač ji já bych měl být ještě dost dlouho v produktivním věku, nemusím chodit do práce. a tak od zhruba od října do května trávím zimu na sjezdovkách. znám skoro všechny vlekaře, tady i v zahraničí.

 

Trpím nespavostí, takže už dost před šestou prudím, kdy budeme  startovat. Vlekaři jsou lehce nasraní, celou noc dřeli, stříkali dlouhé svahy vodou,pak válcovali, nakonec rolbovali.

Nakonec mi pustí vlek a hudbu se slovy, že tam už nikdo nesmí, zamknou mě a nazdar. Mohu se ulyžovat k smrti. Co víc si přát. Hloupé je, poslouchat blbé kydy lidim, kteří se začínají tlačit v turniketech a ty je máš těžce na háku.

 

Včera jsem si udělal radost. Sralo, mě že se nedají koupit boty s pořádnou flexí.

 

Podařilo se. Kdysi značně sračková firma Dalbelo, která vyráběla masovku pro děti se dere do Svěťáku, jezdím se dívat. A hele modýlek DRS WC H má flexi 170, což je v českých vodách velmi, velmi nezvyklé. Bota je hodně úzká, 93, ale za ty roky jsem se naučil jezdit bez fuseklí, Stálo mě to pár nehtů  :lol: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma bundama a hadrama vůbec je to stejnak sranda.. kamarád si takhle na letošek pořídil taky výbavičku, jako každej obrok. Na nohách deset let starý měkoučký lyže, boty nemluvě, jezdí zásadně když je hezky (nedejbože aby sněžilo), na sjezdovku přijde v jedenáct, proloží to pár pivkama a obědem a před čtvrtou končí. No a pak si libuje, jak výborně pořídil Descente hadry (bunda, gatě) zlevněný z 55 na 45. A neni úplně výjimečnej zjev, vůbec to nechápu:)

 Jinak já si taky letos chtěl pořídit boty, leč nebylo mi to umožněno. Přijdu do nějaký speciálky, chci boty na to moje šmrdlání, flexe třeba 110, aby nějak normálně seděly. Ujme se mě chlápek, změří nohu, začne špekulovat o šířích.. mně jedny seděj, minutu v nich stojim, řikám "beru". On se vykulí a že to takhle nejde, že v nich musim stát minimálně půl hodiny, že mi kdyžtak udělá kafe a že jako jestli nemám čas, ať přijdu jindy. Tak dík no, ušetřil jsem.

 Todleto dělání raketový vědy z rekreačního lyžování na veřejnejch, často rozbitejch sjezdovkách, je napůl zábavný a napůl otravný:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajaj - a ktera je z toho lyzarska? :-)

Lyzovani nebo snowboard? Skialp nebo splitboard?

Chlape na me si neprijdes :-) mam tam vsechno od -20 do +20.....odstupnovano po 5 stupnich.

Prej hodinky jsou uchylka. Pche! I ty blby rolady jsou proti tomu levnej konicek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to DavidLC - nebrat. Strávil jsem na lyžích pred 50 let. Za komančů prošel Střediskem vrcholového sportu. Věčná škoda, že se na střediska Svyz vykašlal a nechal živelně na kapse rodičů. Je to kurva nefér, spousta nadějí zmizí.

 

Proč nebrat ? Střed lyže je horor.

Dobře tedy,děkuji, budu hledat dál. Jen si nejsem jistý, vzhledem k tomu co píšeš, jestli jsem, co se týká lyžování,na stejné planetě :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože nemám české občanstsví, jen německé a francouzské, netahám vše s sebou. V Berllíně jsem zdědil dům a Paříží byt a ne jen tak obyčejný. Cca 400m od Eiffelovky a ohromný.

 

 

Spočítal jsem to, co vás tak trápí a je toho víc.Ve Špindlu 5ks, viz foto.

 

Ve Berlíně 3ks, když jedu Zug Spizte.

 

A Paříž nebudu řesit, ju  ?

 

 

 

Tak prosím, všehochuť za hodně peněz.

 

 

post-750-0-00019100-1581425339_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boty jsou skvělý.... vyzkoušel jsem toho taky dost a tyhle techniky mě sedly nejvíc... mám k nim dvojičku Racetigeru od Volklu SL a RC a jsem max spoko...... ale mám jen jednu bundu no, tak nevím jestli je můj názor dost fundovanej   :eek:  

 

snowe sorry, musel jsem   :clap:

 

 

To je ta dvojicka od Volklu? Oranzove se jmenuje SL a druhej RC? :) 

 

Fajn bunda, ta letosni vypada skvele!

 

https://www.teamskiwear.com/index.php/descente-men-swiss-alpine-team-ski-jacket-titanium-orange.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn bunda, ta letosni vypada skvele!

 

 

https://www.teamskiwear.com/index.php/descente-men-swiss-alpine-team-ski-jacket-titanium-orange.html

 

 

To sice jo, ale je v ní kosa. Samá zkurvená nášivka, poskakovat hodinu před kamerou a pak fič pryč. Jenže já jsem na svahu minimálně 12-13 hodin. A to je o něčem jiném. O kurva nečem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...