Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Já mám 188cm výšky a skialpy 178cm a přijde mi to ideál. Ale mají 88 pod patou no. Jednou si ty široký a dlouhý taky zkusím :)

Na ČR ideál, já mám skialpy o 15cm kratší než měřím a jsem spokojený, možná někde na alpských pláních by mi to chybělo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem hlavně freeridy do hlubokýho sněhu a když byla možnost, tak jsem to zkombinoval se skialpama. Pokud si vyběhneš sjezdovku, nebo někde vedle ní a pak sjíždíš po sjezdovce tak sebou tahat takový placáky je blbost. 

No ale v 50cm prašanu je to neskutečná nádhera. 

Délka lyží mi nevadí, mají rocker vepředu i vzadu, takže točí sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem hlavně freeridy do hlubokýho sněhu a když byla možnost, tak jsem to zkombinoval se skialpama. Pokud si vyběhneš sjezdovku, nebo někde vedle ní a pak sjíždíš po sjezdovce tak sebou tahat takový placáky je blbost. 

No ale v 50cm prašanu je to neskutečná nádhera. 

Délka lyží mi nevadí, mají rocker vepředu i vzadu, takže točí sami.

Jasný, když to má rocker tak se to reálně tváří jako 170cm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, když to má rocker tak se to reálně tváří jako 170cm?

 

 

Jojo rocker mám i na svých BD, freeride jsem s nima jezdil a bylo to super, ale nedokážu porovnat s širšíma/delšíma jestli bych si to užil ještě o level výš :)

 

Každopádně nám to na dnes samozřejmě zrušili :/ škoda, doufám ale že sezona ještě nekončí :(

 

Ty lyže kromě rockerů jsou docela měkký, aby hezky plavali na prašanu, pokud to není vyloženě tvrdá až ledová sjezdovka, tak se mi na nich jezdí dobře. Ovladatelnost  bych přirovnal asi k lyžím 175 - 180, ale asi nejsem úplně měřítko :-) jsem zvyklej jezdit na závodních skicrossovejch

( obřačkách ) a ty mají kolem 190 cm. 

 

No rozhodně jsou díky nízké hmotnosti a rockerům i při 190cm nečekaně skvěle ovladatelný.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě se letošní sezóna hodně nevyvedla.

Nejdřív u nás na nic se sněhem, pak zrušení Itálie, pak Rakouska a teď konec i u nás, vč. zavření parkovišť v místech, kde by se dalo jít na běžky (ne tedy, že bych na to měl chuť). 

No nic, zítra z auta vyndavám řetězy a lopatu na sníh, lyžáky do komory a šmitec... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, zítra z auta vyndavám řetězy a lopatu na sníh, lyžáky do komory a šmitec... :-(

Jsem si řekl dneska při pohledu na lyžařský oblečení, že už to uklidím na půdu. Letošní sezona tedy na pytel, fakt jsem z toho otrávenej. Jsem doufal aspon pár dní vypadnout v dubnu do CH, ale to nejspíš neklapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Páni lyžaři, vybírám pro kluka delší lyže, něják nám roste. Lyžuje dobře, ale stejně si myslím že pro osmiletého caparta to je asi úplně jedno jakou značku a technologii, nebo? Dost na nich blbne, měří 130, tak nějáký 110 přemýšlím..trochu tápu :wacko: Vybírám mezi těmito, má rád pestrobarevné věci, tak Dynastar asi nakonec :D a něco do té trojky, jsem na konzervách....děkuji za každý postřeh.

https://www.sportisimo.cz/salomon/e-x-race-jr-s-+-e-c5/204986/?detske=1&delka=6387

https://www.actisport.cz/elan-maxx-qs-el4-5-17-18-2/?orderer[product_price]=asc

https://www.sportisimo.cz/dynastar/team-speed-kid-+-x-4-b76/223248/?detske=1&delka=6387

salomon-e-x-race-jr-s-e-c5_2.jpg

elan-maxx-qs-el4-5-17-18_w1600_h1600.jpeg

dynastar-team-speed-kid-x-4-b76_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby ste potřebovali pro děti , tak mám přeskáče a běžkový boty po synovi, od loňska mu vyrostla noha o 2 čísla, takže na běžkách má najeto asi 25km a na sjezdovkách max 4dny, takže v podstatě funglovky
dd239eab52a2a693e525478f5d18cabb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petr11 napsal:

Afri zkus nákou rozumnou půjčovnu, půjčuji si lyže pro kluka vždy na celou zimu a platím nějak kolem dvojky + záloha. Lyže vždycky nový a na míru.

Ahoj, díky moc za tip. Půjčovnu jsem zkoušel kdysi dávno a řekli mi také s pojištěním okolo trojky. Ale zase u nás na nich řádí dvě sezony kluk a pak nastoupí do jeho holka. Dával jsem za poslední Nordicy asi 2.900,- a myslím, že je za pětikilo po čtyřech sezonách ještě v klidu prodám :guitar: takže mě se ta půjčovna ani snad moc nevyplatí si myslím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

...letos supr podmínky. 1x Stubai - 5 dní...z toho 4 dni slunce...jednou hodně pipula, ale měli jsme trať, takže to šlo...no a pak 6 dní Kaunertal s 5ti denním azurem, no pipula, perfektní pisty. Po dlouhé době jsem byl na lyžích...nějaké Kastle a jsou supr a i nové skialp boty Salamon mi sedly....takže dobré, dobré. ..opráski hír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...