Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

My jsme si i s maminou koupili letos na začátku února nové přilby Bollé i s těmi sklápěcími brýlemi, protože jsme měli v lednu pocit, že s těmi starými, otlučenými, děláme na svahu ostudu. No a na březnovou lyžovačku jsme již neodjeli, bo jsme se báli toho čínského svinstva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Skialp kolem Pradědu (start skiareal Kopřivná přes žlutou na Praděd a zpět) 20km. 

 

IMG_4210.jpeg.13d09ef2a7ea1888c1da29cf7424e6a6.jpegIMG_4214-2.jpeg.12792b01d3cedeb7d7dc72606bd4adb0.jpeg

Chtěl bych si pořídit kožené rukavice na Skialpy, jednalo by se spíše o záložní rukavice, když už mám promrzlé ruce nebo když je fakt kosa... na stoupání už mám Swix cross.  

Vyhlídnuté mám Hestra wool Terry, které mají vnitřní vyměnitelnou vložku z vlny. Máte někdo s podobnými zkušenosti?

63142.jpg.03d5ace3657c38c9e95b5da3a797ea66.jpg

 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Hestra Omni a je v nich docela zima ikdyz píšou ze jsou hřejivé. 🤷🏿‍♂️
A to netrpim úplně na citlivost na zimu.

 

Jinak jsem spokojený, nosím do nich jako vložku funkční slaboucky rukavice na běhání. A když je fakt kosa tak místo těch slabých pod ne dam rukavice od RABu co mám na skialpy, ty mají vevnitř merino

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víkendové rána jsem trávil na skialpech kolem Pradědu a v Koutech.

IMG_4259.thumb.jpeg.14161ae7e206df6be0c3309c1f222952.jpegIMG_4260-2.jpeg.86b9293bb0399d7a3d6e6648914a0301.jpegIMG_4263-3.jpeg.154272b4bdeadf7d312f05a98227289f.jpegIMG_4268-4.jpeg.91c83fadbd20b08151ee9ddcd5008f96.jpeg

Pořídil jsem nové kalhoty Pinguin Alpin S, tak jsem zkoušel a vůbec jsem o nich celý den nevěděl, že je mám na sobě (měl jsem je) :-) Příjemně potěšily.

5209-kalhoty_pinguin_alpin_s_2014_cid4.jpg.1f221344a49c6893caa41bb04c97ad4b.jpg

K nim jsem vzal rovnou i hůlky (za ty prachy hodně muziky) a batoh taky od Pinguin, stávající 30l Deuter byl "těsný", 40l Pinguin je super na zimní aktivity na horách. 

db6691f9-hole-pinguin-tour-long-fl-foam.jpg.c41e69d737a6404262358f9d59ae3a93.jpgfilename_2165_l.jpg.8ae726318d59a30c6774551c8109e8b5.jpg

Zatím mě nepřesvědčily rukavice Black Diamond, na hřebenech, vrcholcích a sjezdech v -13°C mě konečky prstů promrzly, ale chápu, že toto jsou rukavice dle konstrukce max do -5°C (vnitřek fleece). V rukavicích není moc cit a zatím jsou také neohrabané, musí se "rozchodit". Milé překvapení, že k nim Black Diamond přibaluje impregnační vosk. Navíc jsem je sehnal, jářku, za nějakých 7kil a to je fajn na celokozu. 

23d4d5f8-rukavice-black-diamond-dirt-bag-gloves-hneda-natural.thumb.jpg.7e0e576cfb4af58f6c51ee0e3e595ed6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, African napsal:

Pinguina chválím, a kdyby cokoliv, v Náchodě mají super servis. Ty rukavice ještě někde mají za sedm kil, nebo si měl štěstí? Klidně bych si je vzal do foroty, vypadají super ;)

https://www.eobuv.cz/lyzarske-rukavice-black-diamond-dirt-bag-gloves-bd801861-ntrl-zluta.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiA3Y-ABhCnARIsAKYDH7vlux5kC-smtIBq5z1wkViBe_H3Belqh21IL-zppf8yCaxX-NRRWNEaArIeEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Nosím s Garmin Fenix 6 a pohoda, viděl jsem ty rukavice i na nějakém US instruktorovi skitouringu na YT, tak budou možná fajn (vzal jsem je jako cenovou alternativu k Decathlonu, tak ten BD musí být o level lepší) , co se ale gripu a manipulace týče, tak swix cross s polartec izolací a "alcantarou" na dlani jsou o dost lepší (nicméně je to jiný druh rukavic...pro běžkaře v legínách, sorry::), ale jak jsem psal výše, dle mého názoru se ty BD "ojedou" a budou někde jinde, zatím mě z nich bolí ruce (jsou robustní skoro jak slaňovací), když s nimi pracuji na skialpech....ale mě vlastně vždycky bolí ruce, když pracuji, to já nesmím 🙂

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, moco napsal:

@African Nosím s Garmin Fenix 6 a pohoda, viděl jsem ty rukavice i na nějakém US instruktorovi skitouringu na YT, tak budou možná fajn (vzal jsem je jako cenovou alternativu k Decathlonu, tak ten BD musí být o level lepší) , co se ale gripu a manipulace týče, tak swix cross s polartec izolací a "alcantarou" na dlani jsou o dost lepší (nicméně je to jiný druh rukavic...pro běžkaře v legínách, sorry::), ale jak jsem psal výše, dle mého názoru se ty BD "ojedou" a budou někde jinde, zatím mě z nich bolí ruce (jsou robustní skoro jak slaňovací), když s nimi pracuji na skialpech....ale mě vlastně vždycky bolí ruce, když pracuji, to já nesmím 🙂

Párkrát je namočíš a ony se poddají, vypadají dobře. Od BD mám haldu věcí a všechno super, třeba mačky takový vcelku základní model šněrovací dlouhá léta 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Marfael napsal:

Co říkáte na Atomicy cloud LTD? Pro ženu, co ráda pomaleji a víc oblouky, zdatnost pokročilá. 

https://www.skicentrum.com/produkt/atomic-cloud-ltd-damske-sjezdove-lyze-17-18-pouzite/

 

Díky

Ahoj, ta lyže je universální – rekreační, pokud ji bude mít do oblasti nosu/obočí tak fajn (lyže má variabilní rádius – dle výrobce), Možná by to chtělo tvrdší lyži, pokud je pokročilejší, ať ji to lépe vede a má lepší pocit z lyžování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...