Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Kam jsi je Afri poslal.... Já příští týden plánují na 10-14 dní Bormio .... Tak doufám, že bude hezky.... 

 

Jinak mi to nedalo. A po práci jsem vyraylzil do krámu.... Hodinu si tam se mnou hráli a zkoušeli jsme snad 10bot .... Nejlépe sedla Rossignol H. WCup v tvrdosti 110....

V návaznosti - jak pišu - mého kombinovaného stylu jízdy , kdy jedu rád na klid dlouhý klidný oblouk třeba přes celou šíři svahu a naopak agresivnějšho s hodně krátkými obloukzly .... By tvrdost mohla vyhovovat ne ....

A vlastně v kombinaci  k lyžím Stöckli SX L.

Jinak lehký dotek palce na špičce boty byl, při zapření sem se hnul opravdu o mm ....

EA279809-3FA9-4C53-B227-42F81C0D066B.jpeg

ACB88ADC-E0A3-4F17-8F12-45A4C94BC40D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lobber napsal:

Kam jsi je Afri poslal.... Já příští týden plánují na 10-14 dní Bormio .... Tak doufám, že bude hezky.... 

Já zmínil jen Itálii, lokalitu si vybral sám a ani vlastně nevím kam jel....už jsem se ptal kam to vlastně jel, ale zatím bez odpovědi, asi někde paří v tomhle nečasu :D Já zažil za asi patnáctileté ježdění do Itálie počasí na figu jen jednou, ale řádně a to celý týden, stane se, ale šance je malinká...jinak vždy luxus azůro :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pomalu se poohlížím po novejch lyžích...

Aktuálně mám Salomon X-Drive 8.0 R v délce 170 cm.

Kupoval jsem je cca před 4 lety  bazarový jako svoje první lyže ( jo začal jsem lyžovat až v 33 letech:-)

Baví mě to a řekl bych, že mi to celkem jde, ale profik nejsem a určitě nikdy nebudu. Rád svezu rychlejc, střední oblouk, když je prostor tak delší.

Nejradši mám upravenou sjezdovku, na jízdu mimo nemám skill ani odvahu. 
Ale zas bych rád aby mě nová lyže podržela i když je to odpoledne rozbitý, což je vlastně skoro furt tady v ČR 🙂

Rád bych šel cestou si něco půjčit, vyzkoušet a pak koupit.

Po čem bych se měl tak koukat? Zatim koukám na nějaká all- mountain univerzály.

Měřím 186 cm a mám 98 kg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri Já byl v ČT : Špindl , so v Říčkách a v pondělí Hochfitcht-u . Oba dva dny blankytno, tak doufám, že vyjde i to Bormio :0) tuhle oblast mám iXkrát projedou zatím jen na asfaltu a HTčku …. A tento rok konečně lyže …. Jak nadrženej jak panic :0D Tu oblast jsem si hodně zamiloval ( spíš teda v Rakousku to maj v téhle oblasti krásný ) ….. 

 

Klabdron : nejsem v tom nějak zběhlý …. Ale za mě…. Stál jsem na tom, zas tento týden poprvé po delší (5-6letech) době  …. Tak že, se dá říci opět nováček …. 
vzal jsem si ne testovačku 3 kousky od Stöckli Laser / SX  / CX / SC …. A za mě všechny 3 naprostá bomba …. Zůstal jsem u XS+SSRT. Ale zas moc neodpustí potencionální chybu….. 

Ale SC+MC12 (taky jsou All-Rou. )se mi zdá na klidnou i svižnější jízdu skvělá volba . Manžestr i po celodenním rozježděném svahu drží skvěle i když máš lyžaky na kykota ) …. A odpustí ti prostě chyby … 

Ale hodnotím neobjektivně víc tipů a značek jsem na noze neměl … 

3ECED30C-935A-4CF2-B331-7857496181A7.jpeg

E39199CA-C591-4423-8B8F-4BA6B3EDC822.jpeg

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prostě po dvou dnech futeře je azuro a nasypáno. To znám, já v takovýchto případech 3 den právě odjíždím 🙃

Do IT chtějí aktuálně platné očkování nebo prodělání, když nemáš, musíš mít  negativní PCR teste + je potřeba před cestou vyplnit PLF formulář a ten mít tisk nebo v mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neberte to prosím  jako reklamu, ale setkal jste s tím někdo – nebo vyzkoušel?:

https://k2eshop.cz/lyze/779-skladaci-lyze-elan-voyager-novinka-202122.html

Sám se lyžím hodně věnuji, tak nevím co si o tom myslet, cena je jak za Stockli, jasně je to novinka – hodně skladná, ale bude mít ta lyže správnou tuhost, vydrží něco ten zámek, nějak si to neumným podstavit.

Tak pokud máte někdo zkušenost – podělte se oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sorondo Lyže jsou IMHO na ježdění, a né na skládání. Najedné straně si tu hrajeme na lyže se slušným jádrem, orientaci vláken, podložky pod vázko, tedy na vše, co jízdu zlepšuje. Na straně druhé Elan hodí něco, co možná zaujme, ale praktické využití nevidím. Pokud máš lyže jak přepravit, zaobíral bych se něčím úplně jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Bert napsal:

@sorondo Lyže jsou IMHO na ježdění, a né na skládání. Najedné straně si tu hrajeme na lyže se slušným jádrem, orientaci vláken, podložky pod vázko, tedy na vše, co jízdu zlepšuje. Na straně druhé Elan hodí něco, co možná zaujme, ale praktické využití nevidím. Pokud máš lyže jak přepravit, zaobíral bych se něčím úplně jiným.

Mě šlo vyloženě o zkušenost, sám jezdím na Stockli SX nebo SC, tyto lyže jsou pro mě TOP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 2. 2022 v 19:58, sorondo napsal:
V 19. 2. 2022 v 18:26, sorondo napsal:

Mě šlo vyloženě o zkušenost, sám jezdím na Stockli SX nebo SC, tyto lyže jsou pro mě TOP.

 :)

Souhlas 👊🏽 
 

Jinak Molveno hlàsí mlhu … 

76FE86B0-5A63-4304-8645-1FA650591E0E.jpeg

0F4070EB-150E-4AD1-A92E-312546688B4E.jpeg

431565F2-FA28-4089-BF85-3B2555ACE3DB.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...