Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Hinterstoder je tak 2x větší, modernější ale taky více lidí, nejsem si jist jestli tam mají vyhřívanou sedačku.

ve Wurzealm na mě dýchla více nostalgie, ale se mě tam líbilo, jsou tam i možnosti na nenáročný freeride hned vedle sjezdovky z Frauenkar :wheelchair:

 

 

dotaz pro znalce, co je lepsi na "lyzovani" (preferuju vyhratou sedacku, upraveny svah bez bouli na dlouhy a nenarocny oblouk, dobre kafe, dobrou hustou polevku a klid) ... Hinterstoder nebo Wurzeralm?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak se chystám do Rakous a koukám, že tam mají -25 přes den... Nějaký tip na bundu a gatě do takových podmínek?

 

Vydrží to Omegy Speedmaster Profi nebo mám radši vzít Sinn? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se chystám do Rakous a koukám, že tam mají -25 přes den...Nějaký tip na bundu a gatě do takových podmínek?

 

Právě stojím na spodní stanici vleku, přijel jsem na cigáro a hrnek pořádného, silného a sladkého kafe s vlekaři, je -21°C. Na sobě mám bundu Millet z Polartecu a přes ní bundu Descente. Za chvíli na nás začne svítit slunce, oteplí a bude dobře i když ani teď mi není zima, je mi fajn. Tahkhle nějak se oblékni a nezmrzneš. S mechanickými hodinkami nevidím žádný problém. Pokud máš pocit, že by Tvé stávající došly úhony, kup si SINN Arctos.

 

Edit - spíš se postarej o pořádné rukavice. Mám North Face a jsou bezvadné, vůbec si na tuhle firmu nemohu stěžovat.

Upraveno uživatelem thesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zpátky doma po pravidlené návštěvě Gardeny.

Vyvenčili jsme tam svoje stroje na čistém luftu.(Dva místní membři+dlouholetý čekatel, co mu dělá problém vymyslet si nick a přihlásit se, ač taky nakažen chronomorem).

Sněhu málo, nohy slabé, ale gurmánské zážitky velké.:smile_anim:

post-500-014039500 1328567460.jpg

post-500-068968900 1328567470.jpg

post-500-071232900 1328567481.jpg

post-500-041574900 1328567498.jpg

post-500-057753400 1328567596.jpg

post-500-045790700 1328567658.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zpátky doma po pravidlené návštěvě Gardeny.

Vyvenčili jsme tam svoje stroje na čistém luftu.(Dva místní membři+dlouholetý čekatel, co mu dělá problém vymyslet si nick a přihlásit se, ač taky nakažen chronomorem).

Sněhu málo, nohy slabé, ale gurmánské zážitky velké.:smile_anim:

 

maroshi, to oranžový ve skle - tipnul bych to na spritz Aperol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajne fotky. Dobre ilustruji prubeh cele akce. Ta siroka optika, 28mm, dela Ingy nejmensi, docela sranda. Aperol byl drinkem tohoto roku, ale cerveneho v nejlepsich letech jsme chrupli taky dost. Felkle ( http://volkl.com/ski/skiis/models/Racetiger%20Speedwall%20SL ) rezaly svahy paradne, boty si ale musim koupit, pujcene Technicy mi zbrousily kotnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Po týdnu jsem se vrátil z Itálie - Bydleli jsme 50m od lanovky na Marmoladu, lyžovali jsme hodně na Arabba, Belvedere, Gardena a samozřejmě Sellaronda jsme nemohli vynechat. Jak budu mít trochu čas, tak hodím nějakou fotku.

Teď mě rozhodila tahle zpráva http://www.sport.cz/ostatni/lyzovani/clanek/421597-video-kanadsky-skikrosar-zoricic-zemrel-po-tezkem-padu-v-grindelwaldu.html#section-artcl, že se na tom zčásti podepsali pořadatelé po doskoku už nemohl cokoli změnit, před skokem není vůbec vidět kam se skáče tak musí být ještě možnost směr upravit po doskoku. Probíhají sice tréninky a kvalifikace, ale to je úplně něco jiného než rozjížďky. Vím, že teď se mi to snadno hodnotí, ale při posledním závodě ČP odvezli 3 kluky s přetrhanými vazi v koleni, protože se snaží trať udělat co nejatraktivnější a nejtěžší. No tak se omlouvám, že jsem si postěžoval, snad to povede k tomu, že tratě budou trochu bezpečnější. Z toho videa se to nezdá, ale na ten poslední skok jeli tak 90 až 100 a skákali asi 5 m vysoko a 20 až 25 m do dálky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Snow

Dovoluji si upozornit, že jsou k dispozici stránky s novou lyžařskou výbavou pro letošní sezónu. Upozornění se ovšem týká jen těch, kteří zaspali.

 

Vybral jsem pár značek, které mě zaujaly.

 

Výrobci lyží.

 

Blizzard

 

ELAN

 

FISCHER

 

NORDICA

 

SALOMON (u Salomonu jsem si bych si vybral)

 

VÖLKL

 

Výrobci přileb a lyžařských brýlí. Tady jsem se vyřádil.

 

ALPINA ( vynikající brýle a helmy)

 

ANON ( velmi zajímavé brýle pro všechny typy obličejů s prvotřídní technologií)

 

BOLLÉ (prvotřídní výrobce brýlí a příleb, jeho výrobky se objevují ve světovém poháru ve sjezdovém lyžování)

 

OPTIC NERVE (americká firma vyrábějící brýle s progresivní technologií)

 

SALOMON (brýle a helmy, co dodat, všeuměl)

 

Smith Optics (brýle a helmy. Brýle pravděpodobně vedle Uvexu tím nejlepším co lze koupit)

 

UVEX (brýle a helmy. Perfektní, dotažené do poslední detailu, vždy na špici technického vývoje, vše vyrobeno v Německu. To nejlepší co lze koupit.)

 

SWAN (japonská značka s velmi, velmi kvalitními brýlemi a helmami)

 

 

Některé firmy opět neměly hotové stránky, nejvíc jsem toho litoval u CARRERA :wub: mé srdeční záležitosti a u POC. POC je firmou jejíž helmy vynikají bezpečností. V testech se umísťují na nevyšších příčkách hned vedle UVEX a někdy dokonce nad ním.

 

Edit - opravy odkazů

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Jak zaspali, co zaspali? To už zase sněží? :D

 

Jinochu, Ty, který se staráš o samopaly a kulomety dozajista nemůžeš pochopit, že se nezadržitelně blíží nákupy zimní výbavy. Ba dokonce existují, můj ty světe, lyžařská střediska a to dokonce v Evropě, kde sezóna vůbec nekončí.

 

Edit - například tady v Tignes ve Francii se můžeš ulyžovat k smrti dokonce červenci.

 

 

 

Nemluvě o mém oblíbeném Saas Fee. Na přiložené mapičce sjezdových tratí si povšimni otočné resturace, která je nejvýše položenou na světě, je pěkně vysoko. Špatně by se Ti tam dýchalo, pominu-li to, že by si měl rozostřený zrak na kulometnou palbu :D .

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele,mam dloudoby problem s lyzakama.Mam docela hodne siroke nohy a po dvouch sjeti sjezdovky musim lyzaky vyzout a 5 minut ulevit noham a tak furt dokola.Dokonce jsem si nechal v jedne firme lyzaky rozsirit,ale ani to moc nepomohlo.Ma nekdo tip na firmu,ktera dela sirsi lyzaky?Ted mam Head.

Kazi mi to cele lyzovani,kdyz se musim co ctvrt hodiny vyzouvat:-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to Marfael - pokud Ti nebude vadit, že je firma z nižší třídy, tak se podívej na chorvatskou Alpina, dobrá kvalita, nižší ceny. Alpina se snaží vyhovět téměř každému typu chodidla. Dokonce jako jedna z mála firem myslí i na takovou nohu, která potřebuje zadní nazouvání. Najít zadní nazouvání v kvalitní botě je dnes rarita. Kdysi dávno tato firma opanovala české svahy, ale to je už opravdu před hodně lety.

 

Edit - ještě odkaz Alpina

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Marfael - pokud Ti nebude vadit, že je firma z nižší třídy, tak se podívej na chorvatskou Alpina, dobrá kvalita, nižší ceny. Alpina se snaží vyhovět téměř každému typu chodidla. Dokonce jako jedna z mála firem myslí i na takovou nohu, která potřebuje zadní nazouvání. Najít zadní nazouvání v kvalitní botě je dnes rarita. Kdysi dávno tato firma opanovala české svahy, ale to je už opravdu před hodně lety.

 

Edit - ještě odkaz Alpina

 

Díky,zkusím někde na krámě,jakou mají nabídku a jestli něco na nohu padne.Zatím,co jsem zkoušel,tak jsem byl rád,když jsem to vůbec dostal na nohu,ale mám dojem,že Alpiny jsem nikdy nezkoušel.Díky za tip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

No, já mám lyžařské vybavení pořád stejné už asi 8let :) Takže co se nákupů týče, to semnou obchody moc nevyhrají se slevama nebo bez nich :D

 

Na lyže jezdím jednou za rok na týden do Rakouska (naposledy Pitztal - dost zklamání) nebo do Rajchu :)

 

Nejvyšší restaurace povídáš? To zní lákavě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele,mam dloudoby problem s lyzakama.Mam docela hodne siroke nohy a po dvouch sjeti sjezdovky musim lyzaky vyzout a 5 minut ulevit noham a tak furt dokola.Dokonce jsem si nechal v jedne firme lyzaky rozsirit,ale ani to moc nepomohlo.Ma nekdo tip na firmu,ktera dela sirsi lyzaky?Ted mam Head.

Kazi mi to cele lyzovani,kdyz se musim co ctvrt hodiny vyzouvat:-(.

Jsem na tom podobně. V lyžákách nemůžu jít déle než 100 metrů, poprvé si je zapnu až na kopci, v polovině sjezdovky musím zastavit, vyzout lyže, kleknout na kolena a chvíli čekat, než povolí křeč v nohách. Při dojezdu k vleku už za jízdy lyžáky povoluju. Při ranním a dopoledním kafi i při obědě musím lyžáky úplně zout. Měl jsem mnoho lyžáků, různé značky, různé flexe (vč. Salomonů, které byly snad dělané pro důchodce, měkké bačkory, ale i v těch mě nohy bolely a ještě ke všemu se v nich úplně debilně lyžovalo). Loni jsem koupil Nordicy, snad si pamatuju správně, že Speedmachine s flexí 120 a jsem relativně spokojený. Sice pořád trpím, ale trochu méně a občas se mi stane, že zapomenu lyžáky při dojezdu povolit (což ale za 10 minut znamená, že je bolest ještě horší...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom podobně. V lyžákách nemůžu jít déle než 100 metrů, poprvé si je zapnu až na kopci, v polovině sjezdovky musím zastavit, vyzout lyže, kleknout na kolena a chvíli čekat, než povolí křeč v nohách. Při dojezdu k vleku už za jízdy lyžáky povoluju. Při ranním a dopoledním kafi i při obědě musím lyžáky úplně zout. Měl jsem mnoho lyžáků, různé značky, různé flexe (vč. Salomonů, které byly snad dělané pro důchodce, měkké bačkory, ale i v těch mě nohy bolely a ještě ke všemu se v nich úplně debilně lyžovalo). Loni jsem koupil Nordicy, snad si pamatuju správně, že Speedmachine s flexí 120 a jsem relativně spokojený. Sice pořád trpím, ale trochu méně a občas se mi stane, že zapomenu lyžáky při dojezdu povolit (což ale za 10 minut znamená, že je bolest ještě horší...).

 

 

Proč si nekoupíš větší lyžáky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...