Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Když nejezdíš víc, než 14 dnů do roka na lyže, doporučuju si lyže půjčovat a boty koupit. Na značku nehleď, jen na cenu a pohodlí, neber nic, co má vypejkací gely, vytvarování atd... - noha se mění, gel tvrdne - a nic, co není dost pohodlný samo o sobě, kup o číslo větší, než ti doporučí prodavač. Nekupuj ve velkých řetězcích, i světový značky pro ně dělají speciální serie kdovíčeho. Jestli jsi z Prahy, tak můj oblíbený obchod je snow4fun na proseku u bobové dráhy a voelkl-technica na letný.

 

díky bobovou dráhu mam kousek od baráku tak se tam skočím mrknout. A pučovat se mi nechce rad bych měl komplet svy .. i když třeba sezonu jetý .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Marfael - Nakupuji v Barnex sportu v Brně a tam mně tvrdili pravý opak. Údajně každá firma dělá lyžáky s jinou šíří. Nepamatuji si přesně které a jak, ale je pravdou, že když jsem u nich zkoušel různé boty stejné tvrdosti, tak v nich rozdíl určitě je. Běžnou praxi je, že u nich koupíš boty, doma je tři hoďky zkoušíš a pak se rozhodneš, zda je bereš či ne. Peníze ti vrátí, samozřejmě je nesmíš poškodit. Mít je v prodejně 5 min na noze, z toho člověk těžko něco pozná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Marfael - Nakupuji v Barnex sportu v Brně a tam mně tvrdili pravý opak. Údajně každá firma dělá lyžáky s jinou šíří. Nepamatuji si přesně které a jak, ale je pravdou, že když jsem u nich zkoušel různé boty stejné tvrdosti, tak v nich rozdíl určitě je. Běžnou praxi je, že u nich koupíš boty, doma je tři hoďky zkoušíš a pak se rozhodneš, zda je bereš či ne. Peníze ti vrátí, samozřejmě je nesmíš poškodit. Mít je v prodejně 5 min na noze, z toho člověk těžko něco pozná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžeš, prosím, upřesnit, kde ta hala přesně leží?

 

Dík

 

 

 

to lolohh ahoj, tak jak jezdily GS Elany, neproklínal jsi mě? :smile_anim:

 

Vídím, že pacienti s absťákem na sníh už se začínají řadit, tak nesmím chybět.

Přiznám se, že jsem v létě absťák nevydržel a kromě broušení hran, voskování lyží a s tím spojeným fetováním vosku jsem byl v Německu ve ski hale. Vydržel jsem to jenom hodinu a půl pak už mě to otravovalo, ale alespoň jsem na chvíli zahnal absťák a bylo tam příjemné počasí. Pěkně jsem si tam lebedil uvnitř kolem 0, venku + 30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš přehled. http://www.skihallen-deutschland.de/ Já jsem byl v Senftenbergu, protože tam jezdíme k Lužickým jezerům na inlajny. Ale nedoporučuju, je asi nejhorší. Malej a krátkej kopec, sníh nic moc, ale málo lidí. Nejvíc se mi líbilo v Dubaji, ale není nad pořádné hory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky bobovou dráhu mam kousek od baráku tak se tam skočím mrknout. A pučovat se mi nechce rad bych měl komplet svy .. i když třeba sezonu jetý .

 

 

Ta nejdůležitější výhoda půjčování je, že si vyzkoušíš vícero typů lyží, chlape, dneska je to přímo věda !! Snow nebo dali by o tom popsali celej chronomag :D Další je, že budeš mít lyže vždycky na to, co zrovinky chceš dělat ( sjezdovka, hluboký sníh,) a jaké jsou podmínky. Mezi sjezdovejma alpínskejma lyžema jsou dneska fakt rozdíly pro jakéhokoli lyžaře !

 

A pak si třeba na další sezonu koupíš takový, co ti seděj podle toho, co třeba děláš nejvíc, kde jezdíš a pod....

 

Já si pro sebe ( jezdím skoro výhradně ve špidlu) tedy pro český poměry , relativně mírný, neupravený, krátký uzký přeplněný svahy s blbým sněhem vybral jako nejuniversálnější LUSTI skicross a tak nějak dál...., relativně malej poloměr ( myslím, že 13m) , aby mě to nenutilo do rychlosti. Jsou dost široký i pod botou, takže můžeš jezdit na všom od břečky po namrzlo. Na led si beru radši svoje starý obřačky z doby, kdy jsem se ještě cítil. Dětem jsem koupil lusti funcarver, jsou podobný, jako ty skicross, ale ještě víc vykrojený - jsou mladý, tak se do toho můžou řádně opřít, že jo.

 

Jestli chceš lyžovat třeba v rakousku, je vlastně jedno, co máš, tam si dobrej svah nejdeš vždycky.

 

Boty je pochopitelně lepší si koupit, abys měl svoje prošláplý. Jasně, každá značka dělá jiná kopyta, v tom rozdíly jsou, a od každý renomovaný značky koupíš dobrej lyžák, když to bude sedět.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bany má zase zdravotní problémy, doufám, že se dá do začátku závodů dohromady. Ve velké rychlosti trefil branku. :sad01_anim: http://www.sport.cz/ostatni/lyzovani/clanek/434291-sjezdar-bank-si-v-chile-naosmkrat-zlomil-celist-upadl-a-narazil-do-branky.html#section-artcl Po dlouhé době máme zase dobrého lyžaře, snad bude v SP na co koukat.

Trochu mě mrzí že moc času v TV nevěnuje SP ve skicrossu poslední dobou tam začalo jezdit několik kamarádů i když se většinou nedostanou přes kvalifikaci do rozjížděk tak Tomáš Kraus je pořád špička, má jedny z nejrychlejších startů slušně se umísťuje. A skicross je rozhodně pro diváka zajímavý a napínavý sport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jak tu byl dotaz na boty pro širokou nohu - mam relativně velký a široký chodidla, ale tu křeč prej dělá hlavně vysokej nárt. Takže jsem věc pořešil Tecnicama. Sice v nich ty packy bolej taky dost, ale tak nějak snesitelněji a dá se to vydržet, když se do toho pořádně šlape, tak to dokonce po pár sjezdech povolí. Takže doporučuju zkusit... Jo a VELMI pomohlo vyndat původní vložku, dát sportovní ortopedickou a jezdit v tenkejch ponožkách. Hlavně prostě udělat co nejvíc místa pro nárt, aby nechytaly člověka křeče do chodidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

To bylo něco, mít alpííííny .......... :D Lepší byly jen kastingery - ty měly 6 ( šest !!) kovových přezek - když v nich frajer šel v bufáči, zvonil jak celá banda kombojů.

 

Sice jsem ty Alpiny měl, ale na žluté Kastingery jsem vždy hladověl hleděl. A co teprve když byly připnuté na Renntigerech, to byla paráda.

 

Jo, taková to byla doba.

 

 

 

 

 

Snow - udeřil jsi na strunu mého tématu - potřebuju poradit - chci ty nejlepší lyžařský brejle - jsem pidlovokej, nosím dioptrické a ještě k tomu se velmi potím, takže musí být hyperventilovaný a meganezamlžitelný, musí jít k helmě, to ale dnes snad už každý. Taky se chci poradit ohledně barvy - sluníčko mi nevadí. Toho času používám bolle sportovní brýle s dioprickým klipsem a vyměnitelnýma sklíčkama, což je OK, dokud nezačne cokoli padat z oblohy, pak je šlus a du na běžky. Takže bych chtěl zkusit nějaký gogly, značkově tíhnu k bollé, to je něco jako moonwatch v brýlých, ale fakt nevím.

 

Bollé sice mám, protože dělají asi největší OTG google. Mám dioptrické okuláry typ Harry Potter a jen do nějakých OTG brýlí se mi nevejdou. Záleží tedy, jaká skla máš Ty. Co se týče požadavku, aby se googly téměř 100% nemlžily mám dva tipy. Jeden je fakt téměř jistý.

Uvex Visison Electric

 

elektrická ventilace

UVA, UVB, UVC

Supravision

Litemirror

Direct Lens Ventilation

Regulator

Direct Frame Ventilation

a samozřejmě OTG

 

Druhé jsou od firmy, která v brýlích statečně konkuruje Uvexu a v několika parametrech ho předstihuje. Tyhle google jsem koupil letos na jaře v jakémsi záchvatu, abych je vzápětí zase vrátil internetovému obchodu.. Každopádně jsem z nich měl velmi dobré pocity. Srovnával jsem s dvěma modely Bollé a dvěma modely Uvex, které mám doma.

 

Smith Optics PROPHECY TURBO FAN

 

opičiny :

 

Two-Speed, Micro-Electronic Fan

Spherical, Carbonic-X Lens with TLT Optics

Articulating Outrigger Positioning System

Patented Vaporator Lens Technology with Porex? Filter

5X Anti-Fog Inner Lens

Floating Foam Membrane Eliminates Eyeglass Temple Pressure

Interchangeable Hop-Up Kits

Ultra-Wide, Silicone Backed Strap

QuickFit Strap Adjustment System with Clip Buckle

Dual Layer, DriWix Face Foam

ODS2 and Eyeglass Compatible

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Ahoj kamaráde,

 

jak se máš, co děláš, co nadcházející sezóna ?

 

Porsche je stará dobrá klasika 911 bez náhonu na 4x4, krásná, viď.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Takže jsem věc pořešil Tecnicama.

 

Nevím, jaký máš model, nicméně vyšší modely Tecnica jsou vybaveny pár hračkami na štelování. Jinak všeobecně jsou tyhle italské boty tvrdé jako kráva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...