Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

to Lamiczka - podívej se na web Levne lyze.cz Mám s nimi velmi dobré zkušenosti, letos mi vyšli hodně moc vstříc. Klobouk dolů.

 

Díky za tip, mrknu tam. Já mám dobrou zkušenost se ski max, ty Elany tam zrovna mají za (podle mě) super cenu. Bral jsem tam vybavení naposled a domluva perfektní a i slevu se dalo domluvit. Navíc pořádají nějaký testování lyží v alpách, čehož bych se někdy rád zúčastnil.

 

 

Edit2 - sněží asi od druhé ranní, dnes bude veselo. Za chvíli budu končit a vyrážím obrazit vleky :).

 

 

Tak to ti závidím, že máš tuhle možnost. Hned bych šel taky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, to je jiná. Avšak stejně, při nazouvání a vyzouvání na plastu nepoznáš v podstatě téměř nic. To by si musel být minimálně člověk, kterému prošlo rukama stovky párů bot, aby si rozpoznal, jakou mohou mít boty asi tvrdost. On je ten skelet tvrdý i u těch tzv. bačkor.Na botu působí v oblouku velké tlaky, vezmi si 100kg chlapa, který jezdí vysloveně rekreačně a nepotřebuje nebo nechce boty s enormně vysokým indexem, který mimochodem běžnému lyžaři stejně nic moc nepřinese. Má na nohou boty třeba 70 nebo 80 a drandí po červené, vykrajuje oblouk, skelet boty ho musí udržet zrovna tak jako bota s číslem o 100% vyšším. Třeba nechápu, pro koho jsou a co komu přinesou dnes již zmíněná Dalbella Scorpion s tvrdostí 160. Jezdil jsem na 150, dnes mám 130, spadl jsem o dvacku, nepoznal jsem ani ťuk a to na jsem na lyžích strávil třeba 90-100 dní v roce po dobu minimálně dvaceti let, za tu dobu bych už měl o lyžích a botách něco vědět. Asi toho pořád vím moc málo.

To jo 150-130 nepoznas, ale v 80 bys lyzovat asi nemohl? Ja mel x let lange, tvrdost nevim presne, cca 80 a ty mi vyhovovaly, jenze se casem orvala pata a nesly bezpecne zapnout do lyzi a podrazka uz byla taky nic moc, pak jsem koupil atomiky, nejakej temer zaklad flexe opet 70-80 a v nich se nedalo lyzovat, byly jak zvykacka mekky(pokud nebylo -15), odjel jsem jednu sezonu a nebyl jsem s nima spokojenej, tak jsem zacal studovat net, hlavne diskuze na snow.cz a koupil jsem tvrdsi boty. Az na tech par drobnosti jsem spokojeny, pokud ty malicky nepovoli tak je necham trochu ubrat nekde v servisu a myslim ze budu mit s botama na par let vystarano, zase tak casto nelyzuju, ale kdyz uz jedu tak si to chci uzit. Tim vyzouvanim jsem myslel taky to ze ten komin je uzsi a dole je plast vic do pravyho uhle (nevim jak to popsat) nez u predchozich bot, nevim jestli je to vyrobcem nebo tvrdosti, kazdopadne do vymrzlych bot je problem se obout, ale pres noc pred lyzovanim je vzdy nahreju, na cestu na svah strcim do kominu rukavice a je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chce někdo v tomto "lyžovat", tak by si měl rozmyslet, jestli má vůbec smysl na hory jet nebo zůstat doma a pustit si nějaký hezký film třeba.

Mě by ještě zajímalo (třeba mi to někdo vysvětlí) proč bych si v těch tzv. papučích nemohl jízdu užít? Já jsem lyžař samouk, nikdy jsem neřešil jestli mám mít lyže takové či makové, stejně tak boty. Ještě před 3 lety jsem jezdil na lyžích někdy z roku 1986 a taky to šlo. Pak mi je už odmítli servisovat, že takové šroty nedělají, tak jsem si koupil nové + k tomu ty botky. Jistě, nejsou to žádní krasavci (pod nohavicí stejně nejsou vidět), ale dobře se do nich leze a nemusím cvakat 4 přezky. Co je na nich tedy tak špatného (kromě nízké ceny a toho, že vypadají jak zvětšené dětské lyžáky)? Jinak ročně lyžuji tak 30 dní (pokud je na čem) - max 5-6 hodin za den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by ještě zajímalo (třeba mi to někdo vysvětlí) proč bych si v těch tzv. papučích nemohl jízdu užít? Já jsem lyžař samouk, nikdy jsem neřešil jestli mám mít lyže takové či makové, stejně tak boty. Ještě před 3 lety jsem jezdil na lyžích někdy z roku 1986 a taky to šlo. Pak mi je už odmítli servisovat, že takové šroty nedělají, tak jsem si koupil nové + k tomu ty botky. Jistě, nejsou to žádní krasavci (pod nohavicí stejně nejsou vidět), ale dobře se do nich leze a nemusím cvakat 4 přezky. Co je na nich tedy tak špatného (kromě nízké ceny a toho, že vypadají jak zvětšené dětské lyžáky)? Jinak ročně lyžuji tak 30 dní (pokud je na čem) - max 5-6 hodin za den.

 

Čau Davide, tady to už bylo několikrát napsáno.

Při lyžování jsou boty velmi důležitou složkou lyžařského "hardvéru", možná i důležitější, než samotné lyže. Přenášejí působení celého těla do lyží a výrazně tak ovlivňují samotnou "kvalitu" lyžování. Tyhle lyžáky, které máš ty, byly dělané pro to jediné plus, které mají a to pohodlný nástup. Ale o tom, myslím lyžování není.

Když vidím tu jednu PLASTOVOU přezku na těch botech, co jsi postnul, tak nemusím být genius, abych pochopil, že tenhle jediný zpevňující prvek lyžáky nemůže stačit na ty tlaky, které při lyžování v botě vznikají. Neříkám, že by všichni měli jezdit v botech s flexí 100 a více, to vůbec, jen se přikláním k tomu, že lyžování je prostě sport. V současné době existuje řada modelů pro rekrační modely, třeba tří přeskové nebo kombinované, které mají zjednodušený nástup, kde je vypuštěno značné množství plastu v komínu a nahrazeno zpevněnou částí vnitřní botičky.

Za rok toho odlyžuješ dost, takže si myslím, že by si lepší boty sám časem ocenil.

Sám mám problém s lyžáky problém, protože mám široké lýtko a najít pro mě sportovní boty s flexí přes 100, se širokým komínem je celkem problém.

Už poměrně dlouho jezdím na Tecnica Rival RX-T a vím, že bych už měl měnit...

 

Ovšem pokuď tyhle boty někomu z jakéhokoliv důvodu vyhovují, pak jejich volba a jejich věc. Svůj názor jsem vyjádřil už výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, maroshi, asi mám dneska stejný tecnica jako ty, a lyžování mě v nich fakt baví. Ale věř mi, že když jsem lyžoval, stejně jako řada kolegů zde, ve šněrovacích botaskách na lyžích se skluznicí do hladka upravenou acetonovým lakem :D a se šroubovacími hranami, bavilo mě to úplně, ale úplně stejně. Slalomák v Liberci nebo v Harrachově byl stejně jako dnes docela prudký, zcela ledovatý a tam, kde nebyl led, byla tráva nebo boule, o jejichž velikosti se lidem dneska ani nesní - nebyl vidět ani dospělý chlap, natož děcko. A bylo to parádní, dokud mi nevyhodila bezpečnostní špička massag, kterou mui moje starostlivá maminka koupila, a tu jsem neměl sílu a umění znovu nasadit , a když mi nepomohl někdo dospělý, bylo po lyžování !!! :D :D - no, neutřel bys slzu ?

 

Věř snowovi, je to o nohách a já znovu říkám i o hlavě.

 

Jinak nikdy jsem taky nepoznal rozdíl mezi lyžákama různých flexí - tedy, když byly mé velikosti. Ty moje tecnica jdou nevím jak nastavit ve 3D i v čase :), vždycky po večerech s nima kroutím a druhý den zas na opačnou stranu, ale rozdíl nějak nepoznám. Možná je to tím, že si všechny nakonec utáhnu tak, aby se mi prostě dobře lyžovalo :D

 

dobrá fotka, dali - moc dobrá :D

 

ty lange od mistra pininfariny jsou nádherný !! asi fakt už ty moje tecnica morálně i fyzicky zastarávaj :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow - dlužím ti recenzi těch uvexů. Už jsem je vyzkoušel na Pitztalském ledovci. Bylo jasno a větrno, docela kosa ( tak -10 až -13)

 

Dioptrický brejle se mi do nich dobře vejdou, uvexy do helmy se vejdou na chlup - chvála bohu. Výhled je supr panoramatický, oranžový sklíčko kupodivu podle mne zatím subjektivně nejlepší, co jsem zkusil ( žluté, růžové, protisluneční hnědé). Potud OK, jenže se mi v nich zamžívaly ty moje moje dioptrický okuláry, a to vždycky, když jsem se zastavil - dalo dost práce to zase odvětrat, většinou jsem se musel rozjet bez googlů a až po pár metrech, když jsem viděl, je nasadit, což na tý placce naštěstí nebyl problém. Asi budu muset zkusit dioptrický brejle s plastovými skly, možná se to zlepší.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli jste zaznamenali, ale kamarád se dal na speed skiing. Skicross mu připadal málo akční. :smile_anim:

Držitel českého rekordu 230 km/h.

Přidám několik fotek pro inspiraci až budete vybírat lyže a lyžáky. :smile_anim:

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

týýýýý brrrďo !! viděl jsem rychlostní závody na bubnu mamuta v Harrachově, bomba, ale tohle je asi ještě jiná liga.

 

s tím kamarádem bych nechtěl mít sebemenší rozepře, dali :D hele - ta rampa je potažená něčím červeným, protože se na ní kvůli sklonu už neudrží sníh ??

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou rampou je to přesně tak, nějaká umělá hmota, sníh na tom nedrží.

Boty se zadním nástupem to nebudou. :smile_anim:

Měl jsem na hlavě tu helmu a nějak jsem si to hned zafuněl, takže jsem nic neviděl. Říkal, že to je normální, jakmile se dostane na 150 km/h tak už se to profoukne a vidí dobře- takže asi tak s tvýma brýlema. :D

Ptal jsem se, jestli už se vyválel, zatím prý ne, ale nejhorší jsou spáleniny o sníh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...většinou jsem se musel rozjet bez googlů a až po pár metrech, když jsem viděl, je nasadit, což na tý placce naštěstí nebyl problém. Asi budu muset zkusit dioptrický brejle s plastovými skly, možná se to zlepší.

Ahoj cigi,asi jsi měl na mysli goggles, google je něco jinýho:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mě je tam moc gegéček a oooček, tak mi to splývá, při mým zraku už dvojitá písmenka tolik nerozlišujeme :D :D

 

Páni - představa, že vyjedu po tý rampě se zamženým výhledem . to chce chlapa - i když, možná milosrdnější, než s jasným výzorem, co je pode mnou :D Já bych ani nevlez do lanovky, co tam jede, leda tak v létě a se zamženýma brejlema :D :D

 

No jo, ty rokojeti hůlek jsou dobrý postřeh, potřebujou vůbec hůlky, nepřekážej spíš ?? Taky mě oslovuje ten podpatek pod "křídly" bot - je štelovací pro fixaci náklonu ?? Panečku, toho chlapa snad do výstroje zavařej, donesou k tý rampě a pustěj ..... pak už jenom natáčej, fotěj, měřej a dělaj , že ho neznaj, dokud se někde nezastaví, pak ho jdou hledat ..... 230 je fakt dost. Rychlejší bude asi už jen Baumgartner.....

 

dali - ak se vůbec ček k tomu dostane, kde je ten kosmodrom ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadejte Radek Čermák na youtube nějaká videa tam jsou. Jinak cigi máš pravdu vždycky říká, že lyžování je o hlavě. :smile_anim:

Jinak z tý rampy bych se podělal jenom se podívat dolů ani bych to nemusel jezdit.

Nejtěžší jsou prej dvě věci, nasoukat se do latexovýho oblečku a pak se nahoře odpíchnout. Ostatní je pohoda. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to cigi - Pitzalský ledovec, hmm, to musela být krása, a já zase seděl na p...li. No, co se dá dělat.

 

Brýle se Ti pravděpodobně zamlžovaly z několika důvodů. Tím nejzásadnějším byla velká zima, když si dioptriku strčil do trochu většího tepla navíc trochu vlhčího, které panovalo uvnitř sjezdařských brýlí, dioptrické, skleněné brýle se ihned zamlžily. Když si se rozjel, do brýlí se dostal studený vzduch a bylo, podmínky se srovnaly a skleněné byly zase v pohodě. Dalším problémem by eventuálně mohla být nekompabilita helmy a brýlí, patrně nemáš přílbu Uvex a tím si ucpáváš ventilaci nahoře.

 

Edit - myslím, že jsem Ti doporučoval, když si poptával na počátku sezóny brýle, u kterých by byla jistota nezamlžení. Jedná se o model Uvex Uvision Electric. Uvision Electric je tutovka ovšem za poněkud vyšší cenu, stojí 180? a to je dost. Na druhou stranu víš, že máš konečně vystaráno. Osobně jsem s brýlemi dlouho laboroval, protože mám také skleněná skla, navíc mám kulaté brýle o větším průměru, které bez ohledu na paní módu, nejsem manekýn, nosím je už asi patnáct let. Vystřídal jsem několik značek, Carrera, Bollé a Uvex. Nakonec jsem brýle vyladil, mám na noc, sníženou viditelnost a jasno. Vyměnitelná skla jsem nechtěl, systému moc nevěřím, asi jsem na tyhle vynálezy moc starý. Starého psa novým kouskům nenaučíš.

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...