Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Záleží jaký si lyžař, každopádně by Ti to mimo jiné měli nastavit i podle šířky holení kosti (tibie) těsně pod kolenem a co je taky dost důležitý, dostaneš papír, že Ti to nastavil odborník, pro případ, že se vysekáš a něco se Ti stane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenost se seřizováním lyží jen ručním způsobem (neříkám, že to strojové je špatné) u nás to děláme, tak že každého zákazníka vyzpovídáme. Jedná se nám o váhu, zkušenosti, výkonnost a věk, v návaznosti v mm na botě. Postupujeme dle tabulek. S každým zákazníkem strávím v debatě pár minut, snažím se z něho dostat pravdu, málokdo lidí dokáže posoudit své schopnosti/ výkonnost.

 

Raději doporučím standart ? vyzkoušet a pak třeba o půl stupeň přidat atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v So v servisu, no ale chteli krome 150 Kc za serizeni vazani dalsich 150 Kc za serizeni vazani ve smyslu, ze ho posteluji na botu (tj.o kousek zmensit mezeru mezi spickou a patou). Vzhledem k tomu, ze je oboji ukon, ktery ma clovek automaticky gratis, kdyz si lyze pujcuje, tak jsem slusne podekoval a seridim si je asi sam podle tabulek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz si lyze pujcujes, platis balik za pujceni. To znamena, ze si muzou dovolit ti to seridit jakoze gratis. Kdyz si tam jdes nechat vazani sestelovat extra, tak kdyby to delali gratis, tak tam za rok bude misto skiservisu vietnamska vecerka... Kdyz jsem si kupoval boty za osmicku, tak mi je ?gratis? upekli, nastelovali vazani a jeste jsem dostal fusekle. Nevim, nevim jak bych uspel donest tam boty od popelnice...nebo vim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď půjčoval dítěti lyže a na sezonu chtěj 3150 za kompletku (včetně helmy, brejlí, páteřáku, seřízení s papírem a pojištění proti zničení).

Dost zdražili, to už si řikam, jestli bych neměl nějakou výbavu z druhý ruky kupovat a pak prodávat.

Co mě teda dostalo, tak aby udrželi volný prostory (asi na nový letní business), tak mam ty lyže donést nejdřív za rok v říjnu.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď půjčoval dítěti lyže a na sezonu chtěj 3150 za kompletku (včetně helmy, brejlí, páteřáku, seřízení s papírem a pojištění proti zničení).

Dost zdražili, to už si řikam, jestli bych neměl nějakou výbavu z druhý ruky kupovat a pak prodávat.

Co mě teda dostalo, tak aby udrželi volný prostory (asi na nový letní business), tak mam ty lyže donést nejdřív za rok v říjnu.

No pokud mas 1 dite, tak to je tak tak a pokud mas 2 nejak po sobe, tak je kupovani jasna volba. Tam uz to je OK i s nakupem novych veci pro starsi decko a pak dojeti mladsim... porad to jde pak slusne strelit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, budeme o Vánocích u Přerova, kam tam letos na lyže s ohledem na tu bídu se sněhem letos?

Sjezdovky nebo / a běžky.

 

Většinou jezdíme na Hostýnské vrchy, to je nejblíž, ale tam je to zatím bez sněhu. Na mapě vidím Beskydy a Jeseníky, jeví se oboje cca stejně daleko, ale nevíme kam tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, budeme o Vánocích u Přerova, kam tam letos na lyže s ohledem na tu bídu se sněhem letos?

Sjezdovky nebo / a běžky.

 

Většinou jezdíme na Hostýnské vrchy, to je nejblíž, ale tam je to zatím bez sněhu. Na mapě vidím Beskydy a Jeseníky, jeví se oboje cca stejně daleko, ale nevíme kam tam...

Kouty nad Desnou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před zimou jsem se tu ptal na skialpy, několik lidí mi radilo, Bert mi nabídl pomoc v SZ i po telefonu, tak ikdyž jsem nevyužil, děkuji.

A dopadlo to tak, že jsem navštívil Namche, kde jsem dostal plno rad a vysvětlení. Každopádně protože jsem měl 25% slevu v Hudy, tak jsem zamířil tam.

Sestava co jsem nakonec vybral:

- lyže Black Diamond Helio Recon 88 (noncarbon verze)

- vázání Plum Guide (neznal jsem, francouzi, super lehký a bytelný dělaný na CNC) + haršajzny + podpatek (na základní chodící polohu - nechápu že to neni základ, no 1150 ceníkovka jen za podpatky do vázání je pro firmu super kšeft)

- boty od Dynafitu NEO PU (naopak 2. nejtěžší co tam byly, ale nejvíc pohodlný)

- pásy řezaný od Kohly

- hole Black Diamond Expedition 2 PRO

 

Celkem bratru cca 34k po 25% slevě (jasně, na všem se dalo ušetřit).

 

A od 20. si vše užívám v horách, kde doufám dožiju :D

post-26133-0-11612000-1577720304_thumb.jpeg

post-26133-0-92680200-1577720323_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, si vzpomínám, jsem byl zvědavej, jak to dopadlo, a koukám, že opravdu dopadlo a vypadá to na podařenej výstup! Tak užívej, at ti to dupe!

Před zimou jsem se tu ptal na skialpy, několik lidí mi radilo,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před zimou jsem se tu ptal na skialpy, několik lidí mi radilo, Bert mi nabídl pomoc v SZ i po telefonu, tak ikdyž jsem nevyužil, děkuji.

A dopadlo to tak, že jsem navštívil Namche, kde jsem dostal plno rad a vysvětlení. Každopádně protože jsem měl 25% slevu v Hudy, tak jsem zamířil tam.

Sestava co jsem nakonec vybral:

- lyže Black Diamond Helio Recon 88 (noncarbon verze)

- vázání Plum Guide (neznal jsem, francouzi, super lehký a bytelný dělaný na CNC) + haršajzny + podpatek (na základní chodící polohu - nechápu že to neni základ, no 1150 ceníkovka jen za podpatky do vázání je pro firmu super kšeft)

- boty od Dynafitu NEO PU (naopak 2. nejtěžší co tam byly, ale nejvíc pohodlný)

- pásy řezaný od Kohly

- hole Black Diamond Expedition 2 PRO

Celkem bratru cca 34k po 25% slevě (jasně, na všem se dalo ušetřit).

A od 20. si vše užívám v horách, kde doufám dožiju :D

Gratulace k nove vybave. Muzes mi prosim hodit do SZ fotku toho ?podpatku?? Mam taky Plum a potrebuji neco dovybavit, jen si nejsem jistej, zda je to to co popisujes, je to spravne. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k nove vybave. Muzes mi prosim hodit do SZ fotku toho ?podpatku?? Mam taky Plum a potrebuji neco dovybavit, jen si nejsem jistej, zda je to to co popisujes, je to spravne. Diky

Jasný, dnes půjdu nejspíš se projít tak Ti to vyfotim. Je to v podstatě podpatek, bez kterého Ti pata nadoléhá ?až na zem? ale jakoby je ve vzduchu když mas zacvaklé vázáni na sjezd.

 

Je to tohle https://www.hudy.cz/plum-guide-heel-pad?size=1633 a patří do zadní části vázáni zepředu :)

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, dnes půjdu nejspíš se projít tak Ti to vyfotim. Je to v podstatě podpatek, bez kterého Ti pata nadoléhá ?až na zem? ale jakoby je ve vzduchu když mas zacvaklé vázáni na sjezd.

Je to tohle https://www.hudy.cz/plum-guide-heel-pad?size=1633 a patří do zadní části vázáni zepředu :)

Aha. Tak jestli to chápu správně, tak je to nějaký podpatek na sjezd aby ti noha nevisela jen na zadních pinech.

Já sháním ale nějaký ?prodloužení? hrazdy na stoupání, abych měl ještě větší úhel bota/lyže. Většinu kopců chodím napřímo a pak mě už tahaj v prudkých svazích lýtka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...