Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Na to, jak je skialp cool a trendy, tak jsem teda čuměl, že v Olomouci je velké problém namontovat vázání (Dynafit jeden servis), nedej Bože, navoskovat/naimpregnovat stoupací pásy, to nedělají nikde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Půjdeš tomu naproti, já osobně radši jiný typ hazardu :-) Copak, dneska už to můžeš chytit i v Praze, ale co by bylo blbý tam u špagetek skončit někde v karanténě na dva až tři týdny....ale je to tvá volba, pokud do toho nikdo netahá děcka, každého věc. Co nepochopím, že někdo naloží čtyři děcka a jede si přímo do rizikový oblasti zalyžovat jako ten ichtyl co to sem dotáhl, nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodiče se vrátili z Passo Tonale v sobotu a žijí :) A co teda říkal táta, tak nepotkali jediného člověka s rouškou, ani neviděli prázdné regály a další šílenosti, které se dějí tady u nás. Naopak se nestačil divit, když se vrátil co se tady děje. Ono je taky potřeba brát v potaz tu šílenou masírku, která se tady předvádí, jako vždy ke zblití a lidem pak úplně jebe. Kamarád pro změnu už od prosince cestuje po Asii, kde je vyjma vysloveně postižených oblastí absolutní ticho po pěšině, o coroně se dozvěděl z českých médií, jinak tam nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych mel jet jeste taky na lyze a zatim sleduju tady https://www.suedtirol.info/en/information/coronavirus a podle zprav kamarada z Bolzana tam je taky klid (jenom ten jeden v nemocnici). Uvidime co se stane tenhle tyden tady po tom co se vsichni vratili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodiče se vrátili z Passo Tonale v sobotu a žijí :) A co teda říkal táta, tak nepotkali jediného člověka s rouškou, ani neviděli prázdné regály a další šílenosti, které se dějí tady u nás. Naopak se nestačil divit, když se vrátil co se tady děje. Ono je taky potřeba brát v potaz tu šílenou masírku, která se tady předvádí, jako vždy ke zblití a lidem pak úplně jebe. Kamarád pro změnu už od prosince cestuje po Asii, kde je vyjma vysloveně postižených oblastí absolutní ticho po pěšině, o coroně se dozvěděl z českých médií, jinak tam nic.

 

Já vůbec nemám strach tam jet kvůli nějaký chřipce a věřím, že tam je pohoda. Problém je, že si nemůžeme dovolit ponávratu 14 dnů být v karanténě. Dcerka má důležité reprezentační soustředění apod. Navíc tchán je po onkologickým oněmocnění a zrovna na záněty dýchacích cest je dost náchylnej. Nechtěl bych to riskovat.

Navíc ty oblasti nejsou zas tak bezpečný, jak se říká - z Passo Tonale se s COVID-19 vrátil nějaký Welšan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch 14 dní po je na prd, to uznávám. Naši tam právě byli, když se ještě nic nedělo a až během pobytu to v Itálii propuklo. Karanténu nařízenou nemají, jelikož jsou v pořádku, ale i tak třeba právě táta do práce nesmí, prostě ve firmě nekompromisně řekli, že bez vyjímek ne a hotovo a vlastně podobné je to ve spoustě firem v ČR teď, co tak vím. Co se týče toho, tak chápu, být dalších 14 dní off je celkem na prd.

 

O tom nakaženém jsem také četl, ale víš jak to je, asi by to taky chtělo víc info, kde přesně, co dělal atd., to riziko nakažení se dá rapidně snížit. Když si vezmu právě rodiče, vlastní ubytování, žádný hotel, vlastní strava, doprava autem atd., prostě minimální šance, jak k něčemu přijít. Tím neříkám, že by se to nemohlo stát, ale riziko snížené na minimum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Bells, dneska jsem byl v jedné firmě pro plasty, asi dvacet zaměstnanců a majitel úplně natvrdo, kdo odjede do Itálie, po návratu dva týdny doma a navíc čerpané z dovolené nebo jako neplacené volno. Je to taky starší pán, takovej trošku nepříjemnej ras, který mě řekl že je to absolutní nezodpovědnost riskovat že to někdo dotáhne do firmy. Takže ano, je třeba myslet i na to že některé firmy jsou vcelku rázné a berou situaci vážněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že všichni co tam jedou by měli uvažovat také o svých blízkých, protože sami to mohou úplně v pohode přechodit, ale jejich rodiče nebo prarodiče, které během doby kdy budou přenašeči mohou klidně zemřít.

Já bych aktuálně do Itálie rozhodně nejel.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Bells, dneska jsem byl v jedné firmě pro plasty, asi dvacet zaměstnanců a majitel úplně natvrdo, kdo odjede do Itálie, po návratu dva týdny doma a navíc čerpané z dovolené nebo jako neplacené volno. Je to taky starší pán, takovej trošku nepříjemnej ras, který mě řekl že je to absolutní nezodpovědnost riskovat že to někdo dotáhne do firmy. Takže ano, je třeba myslet i na to že některé firmy jsou vcelku rázné a berou situaci vážněji.

No jo, on by zaklepal bačkorama jako první a kdyby mu onemocnělo 5 lidí, tak je čtvrtina firmy v prdeli :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riziko nakazeni se v Dolomitech je pomerne nizke. Navic nemoc nema pro zdraveho jedince vetsinou dramaticky prubeh.

 

Problem je karantena, v ITA na hotelu by bylo hodne neprijemna, ale i tady.

 

Nevim tedy, jak moc ma pravni oporu nevpustit cloveka do prace, kdyz je mimo oblast nedoporucenou (ani ne zakazanou) statem k navsteve, a jeste cerpat z jeho dovolene nebo neplacene, to je podle me nesmysl a pokud si chce byt majitel firmy jist, jde to nakladove za nim, ale i tak clovek v ramci slusnosti by mel minimalne omezit ruzne akce a navstevy, taktez rodice a prarodice ho zjevne nebudou chtit na nejaky cas videt.

 

Jinak nechci malovat certa na zed, ale podle me tady do mesice mame stav jako v ITA a pak takova MHD bude mnohem vetsi riziko. A ochrana pracoviste pujde uplne do kopru, protoze vsichni ti opatrni chytraci uz asi sotva reknou "jel jste v Praze MHD, nechodte do prace".

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak moc ma pravni oporu nevpustit cloveka do prace ... a jeste cerpat z jeho dovolene...

Právo určit čerpání dovolené má podle zákoníku práce zaměstnavatel (až na výjimky, kdy toto právo náleží zaměstnanci). Dovolenou však nemůže určovat zcela svévolně, musí ji určit v tom kalendářním roce, ve kterém na ni vznikl nárok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte co může být ještě na horách horší než koronavirus? Právě jsem dostal tento email, do prdele letos už fakt ale se daří,....naštěstí jsme vymysleli náhradní termín :-)

 

Dobrý den pane... ,

 

Chtěla bych Vás informovat ohledně Vašeho pobytu a provozu restaurace.Od x.3. do x.3 bude možná restaurace až od cca 19.30 ? máme tu dva lyžařské pobyty, cca 80 dětí, mají časy od 18 hod. tzn. nejdříve odstavujeme je a poté hotelové hosty, děkuji za pochopení. NASRAT!!! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...