Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Nám se pak taky udělalo nakonec hezky :0) ( viz foto ) 
Nejvtipnejší bylo, když jsme v téhle mlze ( post o str. zpět )  sjeli dolu…. A nakonec jsme zjistili, že to byla “černá” 🤣 …. Asi nejlepší svezení za celou dobu …. Pak se tam jen doslova motalo při plužení iX lidi …. 8B87B1F1-766F-4144-9037-9C642E6AD31B.thumb.jpeg.1821c13d386342f0dad74868380b2b03.jpeg 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, jdu si pro rozumy. Lyzarska helma se stitem, vhodna pro dioptricke bryle. Mam Bolle, ale nyni musim nosit bryle. Do helmy je nacpu, ale klasicke lyzarske prea tento typ bryli nedostanu. Takze potrebuji se stitem. Je jasne, ze kazdemu sedne neco jineho, ale nejaka cizi zkusenost se hodi. Idealni, aby do helmy nefoukalo. Pokud nebude foukat, nebudou se bryle mlzit? Vymenne stity je dobra volba? Jasne, na sjezdovce je menit nebudu, ale oranzovy a tmavsi by byl fajn. Nebo staci jen jeden - oranzovy? Diky za vase postrehy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pratele pomoc. Kdo se vyzna ve Val di Fassa arealu? Jen si to chci potvrdit, protoze predtim jsem vzdycky kupoval komplet Dolomiti.

Kdyz se chci dostat jen na sjezdovky co jsou u Col Rodella a na Belvedere, tak mi staci ski pass pro Val di Fassa/Carezza, zejo? Na Sella Rondu se nechystam, takze nemusim kupovat ten nejdrazsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dneska ani lyže, a na Dvoračkách 4 hosti max. Jsem si to vykračoval na Kotli a pak mi došlo, že kruci pode mnou nic není takže šlapu po nafoukaný převěji, tak jsem mazal pryč.

IMG_20220412_131553[1].jpg

IMG_20220412_124707[1].jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zima za dveřmi 🙂 a konečně jsem se rozhoupal k nákupu vytoužených Lusti PC77, jen řeším délku. Já osobně mám 190 cm/90 kg, upřednostňuji oblouky před rychlostí (nerad jezdím rychle), takže bych rád šel cestou délky lyže 170 cm. Je to v pohodě? Mluvil jsem se servisákem a lyže bych nijak nepřetěžoval (je také jejich majitelem 170 při váze 93 kg). Další možnost je jít do 177 cm. Je to sendvič ze smrku s dvěmi titanalovými deskami. Jezdit budu v ČR a považuji se za pokročilého lyžaře. 

Rozdíl v rádiusu je 1,3 m: 177 - 15 m, 170 - 13,7 m

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Z. Paul napsal:

Nevím jestli Ti to pomůže, ale mám je taky - délka 170cm /merim 184 a vážím 88kg/ a sedí mi dobře. :)

Spíš budu letos řešit lyžáky 😬

No já jsem právě z Hané 🙂, tak bych je chtěl kombinovat s mými Skialp botami Scott Cosmos 3 (flex 125), pokud to nebude vyhovovat, tak budu řešit lyžáky taky. image.jpeg.a29131b4afda231de6c3d03715d75658.jpeg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Večerní setup. 

IMG_6588.thumb.jpeg.661fb7d82225c36c8bae0379c15c24ba.jpeg

Jako nezkušený servisák, zeptám se zdejších odborníků na nastavení vázání, konkrétně Vist.

Co jsem udělal:

- základní nastavení dle rozměru skeletu boty + jsem zadní šroub (předpětí) nastavil tak, aby po nasazení boty byl zároveň s ryskou viz foto,

- DIN jsem vypočítal dle webu na 8,5 (87kg, 190cm, pokročilí lyžař) a nastavil jak na patě, tak i na špičce, přičemž ve špičce jsem nechal 8 a v patě 8,5 - proč? Protože budu používat skialpovou/freeride botu, tak mým zámyslem bylo lehce povolit špičku, aby "nestandardní" špička vypnula snáz v rotaci. 

IMG_6589.thumb.jpeg.a22544215bcd57f8db9065151563bbf6.jpeg

Jen pro škarohlídy zmíním, že jsem použití skialpových bot u sjezdového vázání probíral, kde se dalo a oficiálně mi to nikdo z prodejců nedoporučí, ale při konfrontaci "face tu face", když jsem si šel kupovat lyžáky na sjezd, mi servisák a testovací jezdec řekl, že tak jezdí taky a není v tom problém, jen mi to nikdo oficiálně nemůže doporučit a servis mi nevystaví potvrzení. Kolega Z.Paul z horské služby, tak taky jezdí a prej to vypíná dobře 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2022 v 17:31, moco napsal:

Chlapy, co vozíte rukavice Leki, odpovídájí velikostně normální konfekci nebo nějak vybočují. Nosím celý život L a dle jejich tabulek mi dle obvodu dlaně vychazi M 

Řekl bych, že velikosti odpovídají, M mně připadají hodně malý. Rozhodně doporučuju vyzkoušet. Radši bych volil trochu větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...