Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Kluci, chtěl bych si po dlouhých letech dopřát nový lyže na sjezdovku. Celej život (když pominu před carving dobu) jezdím na Atomic obřačkách a definitivně jsem se rozhodl, že je nechám jako práskačky na chalupě. Myslím, že jezdím slušně, budu jezdit jen na sjezdovkách a baví mě jak kratší oblouky tak ty dlouhý na mírnějším svahu. Nemusím mít to nejlepší, ale do 10ti tisíc se taky vejít nemusím. Kam byste mě typově nasměrovali? Dá se vybrat třeba v Decathlonu (tj. jestli jsou v lyžích už na úrovni jako v těch jejich top kolech) nebo třeba vyrazit do Radotína? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to moje srdcovka od mládí (prvně před 37 lety). Chce to na počasí a mimo víkend, jinak mraky lidí. Jedná se o jeden kopec propojený lanovkou sever, jih. Cenově už je to jak v Alpách, ale sjezdovku si vybere každý, včetně skialpu. Vyplatí se karta Gopass. Na běžky to tam není, nedaleko termály v Bešeňové nebo Tatralandia. Mám to tam rád. R. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poměr cena/kvalita/rozloha areálu je s čímkoliv v Alpách nesrovnatelně horší. Navíc z Prahy to, IMHO, nedává smysl. Od nás tu z dálného východu ještě snad. Třeba v nějaké úterý, mimo sezónu, když se vyčasí a napadne, tak to z Těšína stojí za to jen tak se na jeden den na otočku zajet protáhnout. Ale z Prahy a na více dní bych zamířil opačným směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam uz asi 5ty rok sezonku do Jasnej, minulu sezonu som tu lyzoval 80+ dni. Chodim sem lyzovat, lebo za 2h z BA nic lepsie neni. Ist sem z Prahy je holy nezmysel.

Treba ist cez tyzden ked je pekne pocasie. Napriklad dnes som tu sam a konecne aj pripadlo trosku snehu. Slnecny den cez vikend je dobra lyzovacka od 8:30 do 10tej 😆

Ceny su Alpske ako tu uz bolo spominane, ale stale lepsie ako v Spindli. Doporucujem ubytko na juznej strane (Bystra/Myto/Tale) na severe je vsetko extremne predrazene. Bohuzial v okoli 400km nie je ziadne ine lepsie stredisko, takze mozu trosku prestrelit ceny a aj tak je plno.

IMG-0690.thumb.JPG.e9b6448ed4d2ddda88448ab06a656252.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som v Jasnej minuly rok cez Velkonocne sviatky. Vacsina aut uz tahala bicykle a my lyze :) A nebolo to zle, peso v lyziarkach z hotela (Ostredok na severnej strane, vynikajuca polpenzia btw) ku vleku, ludi sice nie najmenej, ale cakal som max 5-10 minut na kabinku. Ale sneh uz len na svahu no...

A co tam postavili za ap. domy a hotely to je katastrofa :(

 

@zacik

Nie je z BA lepsi Stuhleck? Tiez je to cca 2 hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stuhleck/Semmering su cca polovicne strediska oproti Jasnej (26km vs 50km zjazdoviek) a je to trosku nizsia nadmorska vyska. Porovnatelna lyzovacka v Rakusku  zacina pri Schladmingu a to je uz kusok dalej. Plus sezonka na Stuhleck bola skoro 2x drahsia ako v Jasnej (700E vs. 400E)

K vystavbe v Jasnej/Demanovskej doline sa radsej nejdem vyjadrovat, dostal by som ban za vulgarizmy. Ale ja byvam na Juhu ktory je oproti severu tak o 30 rokov pozadu co ma svoje vyhody aj nevyhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...