Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

moc odkuzu a rad na běžky jsem tu nenašel, tak se zeptám zkušených běžkařů,

 

doporučíte něco jiného než píšou an netu, tedy že je potřeba se rozhodnout jestli chci klasiku nebo bruslařky a že kombi je blby a že nebudou pořádně fungovat ani na jeden styl?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ne, že by to nešlo.. ale nemažou se, takže bys musel jet soupaž:) 

 V neupravenym terénu to nejde. Teda jako úplná nouzovka pár kiláků to nějak přešoupeš, ale spíš "neupravenej" ve smyslu silnice na který leží 10 čísel sněhu. Cestu si lesem neproklestíš:). Ale když je sníh, těch tras už upravujou celkem dost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kombi stojí opravdu zaprd. Jakmile bys na tom jel párkrát klasiku, tak musíš namazat komoru voskem a potom už ten odraz při bruslení nebude takový, bude to v komoře drhnout. Je opravdu lepší mít buď dva sety nebo se rozhodnout co chci jezdit a taky kde chci jezdit.

Pokud budeš jezdit do Jizerek nebo do tras s menšíma kopcema, bruslení je fajn, podíváš se asi dál, jede to rychleji, en to chce už nějakou kondici. Na větší kopce při menší kondici je lepší klasika.

Na neupraveným se jet dá ve smyslu, že je někde cesta s upraveným podložím a na tom tak max 10cm nového sněhu. A už musíš celkem zvedat nohy.

Sám jsem měl klasiku, potom jsem pořídil věci na skate, dokonce jsem si koupil i kolečkové lyže na skate na léto, ale jelikož jsem spíše cyklista, tak přes zimu jezdím spíš v nižších pásmech intenzity a tak je pro mě klasika lepší. Navíc to mám nejblíž do Orlických hor, Deštné. Tam je to přeci jen víc kopcovité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kam vyrážíš z Prahy na běžky, Cínovec?

 

Jinak sem se díval na výbavu, lyže+boty+hůlky

http://www.sportisimo.cz/salomon/equipe-6-classic-+-pilot-sport-cl/49275/

http://www.sportisimo.cz/salomon/equipe-8-classic-cf/118125/

http://www.sportisimo.cz/swix/classic-flexi/49887/

 

Edit: oběma samozřejmě díky za rady

Upraveno uživatelem Moty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moty: Z Prahy jsi asi nejrychleji v Bedřichově, odkuď už se můžeš mrcasit po celejch Jizerkách. Anebo supr je dojet trochu dál, kousíček za Harrachov do Polska, sem - http://www.harrachov-info.cz/cz/aktuality/harrachov-jakuszyce-bezkarsky-raj-bez-hranic-182.html

 Tam už teda stojí za to mít ty bruslařský.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hůlky OK

lyže asi taky ok, pokud ale nebudeš nějak honit kilometry a závodit, zkusil bych se poptat po lyžích se šupinama. Jasně že čím dražší lyže, tím lepší, ale nejdůležitější je správná délka. S přítelkyní máme dobré zkušenosti s Fischer lyžema, já mám tyhle, přítelkyně má lepší. Největší výhodu beru že nemusím vozit vosky, doma v klidu namažu skluzným a zažehlím a mám vystaráno. DOjedu na místo, hodim na sníh a jedu. Ale jak píšu, jezdíme spíš v klidu, běžky máme jako všeobecnou přípravu před cyklosezónou.

No a od lyží se odvíjí i vázání a boty, máme systém NNN od Fischeru.

EDIT: ještě by se slušelo napsat, že systém vázání NNN/SNS se vybírá podle boty, která bota sedne, podle toho vybírat i vázání 

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

závodit nebudu určitě a honit km asi taky ne, jde o to se hejbat se slušným poměrem příprava/zábava, proto mě lákají ty skatový, protože příprava není žádná, ale bez upúravenýho podkladu to asi nebude uplně ono

 

jj, to už sem zjistil, že se první kupuj ebota a pak až lyže s vázáním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

http://snow.cz/tema/781-tip-na-rukavice

 

nějaký diskuze na téma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

závodit nebudu určitě a honit km asi taky ne, jde o to se hejbat se slušným poměrem příprava/zábava, proto mě lákají ty skatový, protože příprava není žádná, ale bez upúravenýho podkladu to asi nebude uplně ono

 

jj, to už sem zjistil, že se první kupuj ebota a pak až lyže s vázáním

 

skate taky musíš mazat nějakým skluzovým voskem. Není asi třeba nějaké velké experimentování, já to mažu všechno modrým SWIX CH. Přejedu skluznici bronzovým kartáčem, otřu, nakapu a zažehlím vosk, stáhnu škrabkou, žlábek, přeleštím nylon kartáčem a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

 

Ahoj,

 

pritelkyne ma stejny problem.

Do ted jsme to resili tak, ze jsem ji rukavice vyhrival ja. Jedny rukavice jsem vyhral, ty ji dal, mezitim jeji studene vyhral a porad dokola. Uz me to prestalo bavit, takze kupuju tyhle:

http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/ostatni/i19-rukavice-8000-down-425.htm

Az budou proverene zimou na horach, muzu poreferovat.

 

Stejny problem byl i s nohama, ten jsme vyresili vyhrivacima vlozkama. Na lyzaku pripevneny akumulator nevadi, na rukavicich by to byl problem, proto jsme tuto cestu zavrhli.

Upraveno uživatelem l.adamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

závodit nebudu určitě a honit km asi taky ne, jde o to se hejbat se slušným poměrem příprava/zábava, proto mě lákají ty skatový, protože příprava není žádná, ale bez upúravenýho podkladu to asi nebude uplně ono

 

jj, to už sem zjistil, že se první kupuj ebota a pak až lyže s vázáním

 

Neco podobneho jsem resil v patek.. :)

Nakonec jsme si doma oba koupili NoWax lyze od Atomicu - konkretne tyhle.

Tady je pripadne kratky test te technologie.

 

Vzhledem k tomu, ze jsme se supinkama meli doposud dost bidne zkusenosti (vetsinou sileny skluz, ta lyze proste nejede), tak tohle bylo velmi prijemne prekvapeni. Zaber pri stoupani dostatecny a skluz rychly. Na nejake velke doporucovani na tom nemam dost najeto (asi 50km), ale muze to zajimava alternativa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Dolomity (Ski area Campiglio) se nám vydařily.

Slunce, dlouhé sjezdovky, hafo tratí... super. A ty "panoramata"... to holt u nás nemáme...

 

Akorád byl celkem hic. Na svahu v Madonně di Campiglio (1500 m.n.n) bylo na slunci 17°C, nahoře, na lanovce na Passo Grosste (cca 2300 m.n.m) 7°C. Moje zimní bunda N3B na to moc nebyla...

V údolí bylo už jaro...

 

Lidí bylo celkem dost, a nejen o víkendu. Člověk vlastně nepoznal, kdy je víkend a kdy všední den.

 

 


post-22024-0-11451800-1453934557_thumb.jpg

 

post-22024-0-25471000-1453934569_thumb.jpg

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádička, tě to sežere a budeš jezdit každý rok, hlavně to počasí v Itálii je bezkonkurenční. Letošek je extrémně teplý a on tam opravdu není sníh jak koukám, to je strašný  :eek: Pokud si chceš zalyžovat, je lepší Prosinec, Leden, protože Únor, Březen už bývá teplý a odpopední lyžování stojí za prd, ale zase se pěkně sedí u pívečka. Ale jak říkám, letošní sezóna je jiná .....Jo a jsi nabalený, jak když jdeš na severní pól  :lol2:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...