Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

No jo, bundu jsem moc netrefil :-) člověk je u nás zvyklý na mlhu a vánice a říká si, velehory, to může být drsné a pak tohle... :)

Ještě na Rozvadově, kdy bylo v pátek okolo 22h -15°C, jsem si říkal, že to byla dobrá volba.

 

Za rok určo znova, lyžování u nás je fajn, ale tohle je prostě jiný level... i služby, upravenost měst atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Dolomity (Ski area Campiglio) se nám vydařily.

Slunce, dlouhé sjezdovky, hafo tratí... super. A ty "panoramata"... to holt u nás nemáme...

 

Akorád byl celkem hic. Na svahu v Madonně di Campiglio (1500 m.n.n) bylo na slunci 17°C, nahoře, na lanovce na Passo Grosste (cca 2300 m.n.m) 7°C. Moje zimní bunda N3B na to moc nebyla...

V údolí bylo už jaro...

 

Lidí bylo celkem dost, a nejen o víkendu. Člověk vlastně nepoznal, kdy je víkend a kdy všední den.

 

 

 

attachicon.gifdol2.jpg

 

attachicon.gifdol1.jpg

To je dobrá křižovatka, ta druhá fotka. Paní v bílé budě se chystá dát přednost z prava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně jede do koipce :-)

 

To je dobrá křižovatka, ta druhá fotka. Paní v bílé budě se chystá dát přednost z prava.

 

@Skalamander - jj, já už jsem byl kdysi v létě na nějaký putovní dovolený v Dolomitech (Lago di Garda, Lugano, atd.), pěkný. Já mám ale radši hory v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poláci jsou už na klid když vyjedou z PL. Naštěstí. Kdysi to bývalo peklo. Je rozdíl když lyžuješ v Polsku. Byl jsem na lyžích v Zieleniec a v Krynici a to bylo peklo na zemi. Hlavně Krynica, tolik nametenejch lidí na lyžích jsem v životě neviděl. Navíc sjezdovky jsou brutálně přeplněný.

Jen pro pořádek, v Polsku trávím pracovně během roku spoustu času, mám tam dost známých a pár hodně dobrých přátel a nic proti nim nemám. Jen to lyžování s nima u nich nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pro běžné ježdění mohu doporučit parafíny Vola Racing. Docela dlouho drží. Zkoušel jsem Holmenkol (je rychle dole a někdy je problém trefit, aby to jelo), Swixy - ty jsou OK, stejně tak Toko. Dobře frčí i české Skivo. Cenově a výdrží vedou Vola Racing.

Důkaz místo keců - stará paprika - na ruce Seika Srpy043.

 

post-39712-0-10886100-1454364313_thumb.jpg

post-39712-0-22014000-1454364314_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

Tak na funcarving dlho nevydržia žiadne rukavice :grrr: . Riešim to prelepovaním prstov prípadne dlane páskou.

Zatiaľ naj rukavice čo som mal /ešte mám, len sú potrhané/, boli snowboardové rukavice Burton, s chráničom zápästia- nepremokavé, teplé, veľmi pevné- vydržali najdlhšie, ale aj boli najdrahšie

Niečo také, ako na obrázku

post-34633-0-02541900-1454368595.jpg

 

Ak chceš dlhú výdrž /vraj :huh: /, môžeš skúsiť kevlarové rukavice Thor http://www.texashuntingnews.com/THOR.htm

Ale niekde som čítal, že nie sú až také teplé, takže asi nič pre teba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pro běžné ježdění mohu doporučit parafíny Vola Racing. Docela dlouho drží. Zkoušel jsem Holmenkol (je rychle dole a někdy je problém trefit, aby to jelo), Swixy - ty jsou OK, stejně tak Toko. Dobře frčí i české Skivo. Cenově a výdrží vedou Vola Racing.

Důkaz místo keců - stará paprika - na ruce Seika Srpy043.

 

Hele, stará papriko :-), vždyť jsi pořád na hraně, tak proč to voskuješ? :-) Musíš hlavně brousit. :-)

V sobotu jsem jel SX ( skicross) a byl jsem třetí, docela jsem měl radost, jak jsem to ještě mlaďochům nandal. V neděli mě bolelo koleno i po dvou brufenech, že už jsem byl jenom za servizáka mladýmu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na funcarving dlho nevydržia žiadne rukavice :grrr: . Riešim to prelepovaním prstov prípadne dlane páskou.

Zatiaľ naj rukavice čo som mal /ešte mám, len sú potrhané/, boli snowboardové rukavice Burton, s chráničom zápästia- nepremokavé, teplé, veľmi pevné- vydržali najdlhšie, ale aj boli najdrahšie

Niečo také, ako na obrázku

attachicon.gifburton.jpg

 

Ak chceš dlhú výdrž /vraj :huh: /, môžeš skúsiť kevlarové rukavice Thor http://www.texashuntingnews.com/THOR.htm

Ale niekde som čítal, že nie sú až také teplé, takže asi nič pre teba.

 

Na fun carving si nechavam sit navleky na rukavice (vypadaji jak kucharska chnapka) z airbagu. Vystrelenych airbagu je na vrakacich dost a jeden par vydrzi tydenni lyzovacku. Chce to najit svadlenu se silnejsim strojem, ktery latku prosije, ale i tak vysledna cena nulanulanic.

 

Uznavam, neni to esteticky zadna hitparada, ale snb rukavice Level za cca 2,5k czk s chranicem zapesti jsem prodrel za 4 dny, coz me dost mrzelo.

Upraveno uživatelem l.adamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...