Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Tak se ještě podělím o report s kolenem.

 

Nakonec to bylo po 4 dnech ok, lepší než 1 den v Česku.

 

Faktory jsou:

Sjezdovky v podstatě bez muld, pouze na vybraných úsecích odpoledne.

Černým sjezdovkám jsem se v podstatě vyhýbal, dal jsem tak 2 denně.

Jezdili jsme jen cca 9:30 - 16h mínus 1h tranzitní lanovky, vše lanovky, ne vleky.

Nové lyže, které se daly lépe ovládat - lépe točily a byly měkčí.

V pohodových zónách náhrada smýkaného oblouku carvingovým - kupodivu je to hodně znát co se týče "brnění" do noh - carving je bez vibrace, smýkaný oblouk i na vcelku rovné, mírné sjezdovce "drnčí" do noh (kolen). Na strarých carving nebyl možný.

Cca 10 dní před dovolenou jsem začal brát přípravek na klouby pro vzpěrače / kulturisty "Amimal Flex" a po dobu dovolené jsem bral dvojitou dávku.

 

Ortézu jsem neměl.

Takže pokud to shrnu - lepší / lehčí terén, menší tempo, měkčí a točivější lyže, jiný styl a ten přípravek na klouby a můžu jezdit klidně týden.

 

 

 

 

 

Chtěl jsem se ještě zeptat ohledně koupě nových lyží.

 

Mám teď už asi 10 let nějaké bazarové Stockly obřačky - polocarvery z počátků carvingu, cca 180cm. Je to (polo)závodní lyže, jede super rychle, pěkně drží, má solidní hrany i skluznici, ale bolí mě z nich přece jen nohy, protože jsou tvrdé, málo vykrojené a dlouhé. Mám problém s kolenem (po operaci), po dni zápasu s těmahle lyžema bych radši bych něco víc na pohodu, co by se dalo ovládat snáze a samo víc to točilo.

 

Mohli byste nastínit, co koupit?

Chci zase něco z bazáče (HappySport nebo Harfa sport, něco takovýho) za 2-3000,-, takže na konkrétním modelu se asi neshodnem - to bych tam asi nedohledal, spíš jen obecně jakou značku (aby byla měkčí), výkroj, délku atd.

 

Chci něco univerzálního, co zvládne i vyšší rychlost, karvit na fleku nemusím (takže asi ne ultra krojené a krátké).

Počítám jezdit primárně na sjezdovkách, primárně českých tankodromech. Volný terén moc neužiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

Mam tyhle, http://zanier.com/product/hot-gtx/.

Topi to jako blazen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tip na nejaky lyzarsky rukavice? Mam problem ze mi desne mrznou prsty kdyz lyzuju...

Musi byt kazdopadne goretexovy a dost teply + mívam obcas problem, ze jelikoz jezdim funcarving tak se mi dostane snih do kuravic a to je pak celkem peklo :)

 

Já jezdím v prstových péřových canadian goose.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...brousím, voskuji, cvičím, jóga, nepiju (no skoro), nekouřím...jen abych se na tom ještě chvíli udržel. Letos je to lepší s koleny, horší se zády než loni. Chuť ale je pořád. Dokonce uvažuji o tvrdém setu.

Na avataru hulí,dýmky má,tak kecá :-) Nebo zapomněl to "skoro " dát i za kouření :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passo Tonale.

 

Jo, dík. To je kousek vedle.

P.S. Vloni tam byli kámoši a z týdne lyžovali jeden den. Důvod? Sněhokupy, co si prezentoval. Měli smůlu. Tobě přeju upravené pisty a sluníčko.

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, dík. To je kousek vedle.

P.S. Vloni tam byli kámoši a z týdne lyžovali jeden den. Důvod? Sněhokupy, co si prezentoval. Měli smůlu. Tobě přeju upravené pisty a sluníčko.

Děkuji, to dopadne :-) Kámoš má trošku peška, je tam z rodinou a tento týden se to nějak moc dobře nerýsuje, ještě uvidíme. Vzal si i skialpy, ale to už vůbec nepřipadá asi v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někdo hledáte fakt super lyžovačku převážně na modrých sjezdovkách, můžu naprosto vřele doporučit Hochgurgl/Obergurgl. Je to kousek za Söldenem, kde lyžuje většina lidí a těch zbylých 10km už nedojedou, takže málo lidí, super lanovky, velmi dobrý jídlo, funslope pro děti, obstojný počasí (hranice s Itálií), dá se tam dojet za 5 hodin z Plzně. Byli jsme 2x, bydlet se dá ve Zwieselsteinu. Doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsme přijeli ze Slovinska, byli jsme tam lyžovat 4x, naším cílem byl tentokrát (podruhé) Bovec na úpatí Kaninu, což je hřeben mezi Slovinskem a Itálií, na italské straně je středisko Sela Nevea, skipas platí pro obě, lyžuje se ve výškách 1300-2000 metrů. Bohužel, lanovka z Bovce nebyla stále v provozu, tak jsme jezdili přes průsmyk Paso de Predil do Sela Nevea. Ale skipas (6-tidenní za 119 Euro) platil i pro nedaleké italské středisko Tarvisio, kde jsme strávili nejvíc času, příjemné lyžování a zejména poutní místo / minivesnička Monte Lussari u horní stanice centrální lanovky mne uchvátilo.

Tuhle oblast Julských Alp doporučuji, dobré ceny, po dálnici (Vídeň, Villach...) je to pár hodin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsme přijeli ze Slovinska, byli jsme tam lyžovat 4x, naším cílem byl tentokrát (podruhé) Bovec na úpatí Kaninu, což je hřeben mezi Slovinskem a Itálií, na italské straně je středisko Sela Nevea, skipas platí pro obě, lyžuje se ve výškách 1300-2000 metrů. Bohužel, lanovka z Bovce nebyla stále v provozu, tak jsme jezdili přes průsmyk Paso de Predil do Sela Nevea. Ale skipas (6-tidenní za 119 Euro) platil i pro nedaleké italské středisko Tarvisio, kde jsme strávili nejvíc času, příjemné lyžování a zejména poutní místo / minivesnička Monte Lussari u horní stanice centrální lanovky mne uchvátilo.

Tuhle oblast Julských Alp doporučuji, dobré ceny, po dálnici (Vídeň, Villach...) je to pár hodin. 

My byli v Sella Nevea před dvěma lety. Nahoře je to super, ale to středisko mělo dva nedostatky - dolů z hřebene vede dost prudká sjezdovka, kterou moje děti (tehdy 6 a 4 roky) sjížděly velmi obtížně. A lanovka dolů sice jela, ale zas končila cca 400 m pod hotelem, což šlapat nahoru v přezkáčích byla chuťovka. Tarvisio bylo ale celkem fajn. Škoda, že tu lanovku mezi Sella Neveou a Bovcem nejsou schopni zprovoznit, když přitom sjezdovku dolů normálně rolbujou.

 

P.S. - Ještě bych ale dodal svůj názor, že existuje spousta lepších středisek, které jsou blíž. My už tam asi nepojedem.

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem napsal výše, teď jezdíme víc do Rakouska a dva poslední roky nás naprosto okouzlil Gurgl. Málo lidí, super sjezdovky, parádní zázemí. Na podzim jezdím na Stubai a taky moc prima, před časem jsme byli na Katchbergu a taky dobrý.

Jinak Itálii mám moc rád - Marilleva-Folgarida, Pejo Fonti, Arabba/Marmolada,všechno hodně dobrý střediska, ale jede se tam hrozně dlouho a to mě ubíjí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem napsal výše, teď jezdíme víc do Rakouska a dva poslední roky nás naprosto okouzlil Gurgl. Málo lidí, super sjezdovky, parádní zázemí. Na podzim jezdím na Stubai a taky moc prima, před časem jsme byli na Katchbergu a taky dobrý.

Jinak Itálii mám moc rád - Marilleva-Folgarida, Pejo Fonti, Arabba/Marmolada,všechno hodně dobrý střediska, ale jede se tam hrozně dlouho a to mě ubíjí.

Jo, Katschberg je super. Vyborna dojezdova vzdalenost, bydlis v 1600 n.m. a spousta ubytovacich kapacit primo u sjezdovky. Mam to tam rad. Upraveno uživatelem HDS1200
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...