Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Dnes se mi povedl super úlovek, jelikož jsem už delší dobu toužil po nějakých high-beat. Potřebuji ještě trochu vyčistit ciferník a skličko zevnitř, ale budou jako nový. :)Podle mě se jedná o hodinky a stroj z výroby Girard Perregaux. Viz obrázek hodinek a stroju níže.

 

"In 1934, François Huguenin handed over the company (CONSUL) to his son-in-law Charles Virchaux. In 1942 Charles-Edouard Virchaux, son of Charles Virchaux took over the company from his father. In 1951, the future of CONSUL became closely linked with another big Swiss watch industry brand, Girard-Perregaux, through the marriage of Charles Edouard Virchaux to Madame Paulette Graef, owner of Girard-Perregaux. The collaboration between these two companies became closer over the years, until it was made official in 1969, by the foundation of Girard-Perregaux Holding SA, of which Charles-Edouard Virchaux was to remain managing director. This holding company comprised Girard-Perregaux SA, CONSUL SA and their overseas subsidiaries." http://www.masterhorologer.com/2010/02/consul-watch-brand-profile-history-and.html

 

 

Pěkný úlovek a dobré info! Netušil jsem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji. :)

Chtěl jsem již delší dobu nějaký 36k hodinky (GS by byly fajn) a dělalo je jen málo firem, tak jsem se u těchto domníval že strojek bude pravděpodobně od nějakého z těchto výrobců a bohudík to nebylo v tomto případě složitý. Je fakt že vynachávali u strojku v Consul (oproti GP 42.1) pár šutrů, ale netušil jsem zase že dělali až tak stejné hodinky.

Dnes je však smutné co se děje u Consul. Zřejmně to vlastní číňané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dorazily Sportsmatic Silver Wave, které jsem hodně dlouho sháněl. Budou potřebovat vyčistit, doplnit lumi, vyměnit řemen, ale na první potápky ze 60.let to budou pěkné oblekovky.

hezký hodinky, moc se mi líbí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dorazily Sportsmatic Silver Wave, které jsem hodně dlouho sháněl. Budou potřebovat vyčistit, doplnit lumi, vyměnit řemen, ale na první potápky ze 60.let to budou pěkné oblekovky.

 

Až trošku prokouknou, tak budou super! Gratulace, taky mám na ně políčeno, ale těžko se shání. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...