Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 26. 1. 2021 v 13:17, Jeronimo napsal:

Dnes Ernest Borel kdysi člen holdingu Synchron, tak jako Doxa a Cyma. 

IMG_5753_result.JPG

to je nádhera, elegance sama, materiál pouzdra je ? Lepší než Prim, myslím ne?

Strojek 17j/Inc nebo lepší? Tak totok se mi zamlouvá.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, eloga napsal:

to je nádhera, elegance sama, materiál pouzdra je ? Lepší než Prim, myslím ne?

Strojek 17j/Inc nebo lepší? Tak totok se mi zamlouvá.

Materiál je stejný jako u Prim, ale rozhodně jsou šmrncovnější. Stroj je 17 jew. 

IMG_5770_result.JPG

IMG_5765_result.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 4. 10. 2009 v 0:31, mischa napsal:

 

Nigu, děláš to blbě... Já jsem dřív /před 20ti roky/ všechny hodinky kupoval proto, že jsem se těšil, jak je doma rozeberu, vyčistím, namažu a uložím. Tak se také stalo a mám takhle hromadu hodinek, které nikdy na ruce nebyly a asi nikdy nebudou, některé stejné kousky mám třeba dva, někdy pět, také více. To byla hromaditelsko-hodinářská vášeň. Ale pak jsem se ptal po smyslu takového počínání, kromě uznání, že se jedná o neléčitelnou nemoc, jsem jiný smysl nenašel. Šel jsem do sebe a dnes už nekupuji vše, co tiká. Když něco kupuji, musím vědět, že to chci mít na ruce a podle toho se rozhoduji. Dělám to s dobrým vědomím, že jsem děsná prostitutka a že kupuji na úkor užívání ostatních hodinek. Jsou hodinky, které jsem neměl na ruce několik let, ale vím, že na ně někdy dojde a třeba na ruce vydrží třeba i týden. I proto má smysl si je ponechat. Meistersinger jako nové jsem vydržel mít každý den skoro měsíc, to je neuvěřitelné. Ale pak jsem je odložil a občas znovu vzal a nyní se začlenily do harému, aby se díky své atraktivitě a mé přízni párkrát do roka na ruce objevily. Taky jsem dřív kupoval hodinky, protože byly levný, ale z toho jsem nikdy radost neměl. Ale zatím se mi nestalo, že oblíbené hodinky by upadly v mou nepřízeň a já je už odmítal, nebo nechtěl nosit. Jo, že trvá déle, než se na ruku dostanou, to je jasné.....

Já je rád kupuju, když si myslím, že je kupuju natolik dobře, že je budu moci jednou (tak 4 roky+) prodat. Ale jestli to vyjde? To se teprve dozvím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jiném vláknu jsem tvrdil, že už nebudu mechaniky vůbec nosit. Nicméně jsem nevydržel, zrenovoval jsem si tzv. "zákopové hodinky" ve stříbrném prachotěsném pouzdru Francis Borgel z roku 1916/1917 a vybavil je replikou dobového řemenu včetně stříbrné spony se správným ražením. Nosím je už druhý týden a mám z nich fakt radost. Hodinky ve stejném pouzdru měl také George Herbert Leigh Mallory 8. června 1924 při svém třetím pokusu o výstup na Mt. Everest, při kterém bohužel zahynul. Jeho tělo bylo objeveno v roce 1999 ve výšce 8155 metrů, hodinky měl v kapse, protože si zřejmě při výstupu rozbil sklíčko. Po odstranění urezlých ručiček se prý strojek rozběhl. Hodinky jsou nyní uloženy v Britské královské geografické společnosti... 

9DEC4781-E959-46B8-B29B-6B0CE19549FD.jpeg

DADC32F1-D08D-4027-B993-87AAD50AB885.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...