Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 27. 2. 2021 v 16:36, Snekofon napsal:

@Jeronimo Paráda to bude druhá půlka 70tých ne? No ale vidím, že máš "Enicar Book" není možné v ní dohledat více info k době používání kalibru 1152, případně jestli se nepletu s datací do "Pre-Ultrasonic" období? Hodil jsem je do prodeje, ale možná mně zase přeskočí a nechám si je a raději pustí zase nějaké Primky... takže informace by byla vítána... 

Těším se až si najdu čas a knihu si aspoň prolistuji. 

Dnes digitálky od Bulovy. 

IMG_6469_result.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2021 v 20:03, redd napsal:

Velmi zajímavé Stowy. Nemáš více fotek a nějaké další info?

Tady je pár dalších fotek. Informací bohužel moc nemám. Podle toho co jsem našel na stowa.de jsou ze 60. let a dělaly se i v pozlacené variantě (foto). Tady jsou i se stejnými texty jako mají ty moje. Uvnitř tiká klasický Valjoux 7730 co se dával do půlky chronografů té doby se dvěma subdialy. Podle ostatních fotek, co jsem našel na webu si myslím, že cifr, ručky i strojek jsou původní, tlačítka a korunka vypadají taky slibně a pouzdro by klidně taky mohlo být, ale za něj ruku do ohně nedám... Najde se tu někdo, kdo mé domněnky potvrdí nebo vyvrátí? Já si rozhodně jako expert nepřipadám 🙂 

DSC_6135.jpg

DSC_6170.jpg

DSC_6183.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa - pěkný kousek, modřené ručky nebyly v té době zcela běžné. Podle mě jsou komplet originál, jen bych doplnil, že Valjoux 7730 zase není úplně běžný a rozhodně nebyl v polovině chronografů...Vyráběl se v letech 66-73 a výroba nedosáhla ani 200.000 ks. Daleko častější je jeho nástupce 7733, toho se vyrobilo přes 2 mil. ks. Ale za expeta se taky nepovažuju, jsou zde povolanější - Dej je do vlákna Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce? Tam se dozvíš o něco víc. Ať ti dělají radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, xbraj19 napsal:

Ten tah je parádní, kde jsi ho sehnal?

Honzo, tah byl nasazený na Zodiac Super Sea Wolf, které mi nedávno přišly. Tah mi přišel moc subtilní na tak těžké diversky, a vzhledem k tomu že má zaoblené koncovky, zkusil jsem to na ta Seika a celkem to tam zapadlo a i se pohodlně nosí.  Je to sice Švýcar a ne Japonec, ale já to přežiju (-:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...