Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krásný den,

Dnes opět na ruce Omega "Red star" aka "Teddington" v "Jumbo" zlaceném originálním pouzdře /s origo korunkou/ o průměru 38,5mm značeném 2501-1.

Uvnitř tepe zlacený strojek 30T2 . Jedná se o rok 1947

Zlatá, nebo červená hvězda použitá pod logem Omega znamená, že tyto hodinky (určené pro brazilský trh) mají stejný kalibr jako hodinky, které překonaly všechny rekordy na soutěži přesnosti v Kew-Teddington v roce 1940.

Omegy s 30T2 jsem chtěl už delší dobu, ale chtěl jsem velké pouzdro a nějaký zajímavý cifr. Nakonec jsem se dočkal a jsem zase chvilku spokojený parchant.

Řemen z pštrosí nohy jsem si v návalu nadšení spáchal sám, protože nebylo čas čekat, musely na ruku

20220329_073213.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Josef01 napsal:

Zajímavý hodinky, na tu dobu parádní průměr a cena nebyla zrovna malá. Zrovna před 14 dny se na eBay prodaly celozlaté.

Jenže to jsou ty malé, jako většina. Průměr 35mm. Obecně těch "jumbo" pouzder na 30T2 je žalostně málo a ceny vystřelily do nesmyslných výšek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omegy v provedení "Jumbo" mám, s dovolením, dvoje - jedny fullgold s kalibrem 266 od zdejšího váženého člena a druhé s kal. 30T2 z aukra. Je-li na nich úplně všecko pintlich, netuším, oboje jsou však moc hezký a těší mě. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...