Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 30. 3. 2022 v 19:20, colommbo napsal:

Omegy v provedení "Jumbo" mám, s dovolením, dvoje - jedny fullgold s kalibrem 266 od zdejšího váženého člena a druhé s kal. 30T2 z aukra. Je-li na nich úplně všecko pintlich, netuším, oboje jsou však moc hezký a těší mě. 🙂

Ukázaná platí, tak se pochlub :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 3. 2022 v 18:13, Josef01 napsal:

To je opravdu jiný příběh... Constellations to mají už do 50tých let do dneška.

Obávám se, že nemáš pravdu, souvisí to a to tak, že přímo.  Proto je tam, krom hvězdy i ta observatoř.

Osm hvězd představuje dva chronometrové světové rekordy a šest prvních ocenění Omega nashromážděných v letech 1933 až 1952 – a Constellation je pojmenován podle těchto hvězd.

zde je zdroj

https://www.watchesguild.com/articles/popular-omega-constellation-watches

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Constellation (což je v astronomii souhvězdí) je 8 hvězd které souvisí s těmi oceněními co píšeš. Teddington byla observatoř, která ocenila jako nejpřesnější hodinky Omega Red Star, určené pro brazilský trh, proto ta červená hvězda (viz vlajka brazilského prezidenta). Ano, v podstatě jsou hvězdy na hodinkách založené na oceněních anglické Teddington observatoře, jen se hodinky vyráběly s 20 letým odstupem a na zadní straně Constellation je Ženevská observatoř, nikoliv Teddington, proto jsem psal, že je to trochu jiný příběh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ale ty hvězdy jsou základ, díky tomu ta konstelace vůbec vznikla.

Hvězdárna je jasná, já to bral jen jako obecný odkaz na ty původní rekordy, ze kterých to všechno vzešlo.

Jo a Teddington neocenil Red star, to vzniklo až potom jako reklamní tah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, ona se dělala i zlatá hvězda co jsem viděl, jednalo se o kalibr 30T2. Každopádně zajímavá historie, jenže paměť v hajzlu, tak si to člověk může číst v knížkách pořád dokola :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...