Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Musím přiznat, že 90% Gombových kousků se mi nelíbí, přesto jeho příspěvky mám rád a každý den si je rozkliknu. Koho by bavilo furt dokola čumět na Rolexy, Omegy a Seika...

Každopádně nějraději z Tvé sbírky mám Citizen a Seiko bulíky a Arnieho Tissotky! Těším se na zítřejší fotku :D 

20220405_153414.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to s Gombovim tapetováním obdobně. Spousta kousků v otřesném stavu, některé ani není důvod archivovat pro další generace, ale je to alespoň rozmanité, ne jako ve většině ostatních sekcí kde se motají parádní, ale pořád stejné kusy... No a pak se v záplavě těch tuctovek u Gombár najednou umí ukázat poklad - opravdu zajímavý, unikátní kus. Já osobně lituji že jsem si pořídil tak velké skříně na hodinky a nemám srdce je nechat prázdné, tak misto kvality mám konvult. Kdybych do té chrono vody měl vstoupit znovu, tak max 10ks je strop jako sbírkové a k tomu dvoje na nošení 😔 

A něco z konvultu mám dnes na ruce výjimečně taky ... 

IMG20220405180555.thumb.jpg.8d914e1203baaa9e1ff3e105b009fd26.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, jonyyy napsal:

Musím přiznat, že 90% Gombových kousků se mi nelíbí, přesto jeho příspěvky mám rád a každý den si je rozkliknu. Koho by bavilo furt dokola čumět na Rolexy, Omegy a Seika...

Každopádně nějraději z Tvé sbírky mám Citizen a Seiko bulíky a Arnieho Tissotky! Těším se na zítřejší fotku :D 

20220405_153414.jpg

proc maji ty omegy na osmem indexu X? to je nejaky zvlastni model?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Anela napsal:

proc maji ty omegy na osmem indexu X? to je nejaky zvlastni model?

Je to osmička s takovým zvláštním fontem. Mrkni jak vypadá dvojka. Taky mě to první zmátlo :D Je to model 135016. Většinou mají nečíselné indexy. Vteřinovka je bohužel neoriginální.

 

před 2 hodinami, Violoncello napsal:

Dnes dorazily z lázní @ONYX servis hodinek tyto Rado Manhattan s řemenem od @R4B4 👍

 

 

 

Rada jsou dokonalé ;) Jeden model této značky bych taky rád do sbírky, tyhle televize bych si uměl předtavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, jonyyy napsal:

Je to osmička s takovým zvláštním fontem. Mrkni jak vypadá dvojka. Taky mě to první zmátlo :D Je to model 135016. Většinou mají nečíselné indexy. Vteřinovka je bohužel neoriginální.

 

Rada jsou dokonalé ;) Jeden model této značky bych taky rád do sbírky, tyhle televize bych si uměl předtavit.

Původně jsem chtěl Prim tv, ale zrovna žádné na prodej nebyly a ejhle v prodejním vlákně Rado, točící korunka, čtvercový formát. A už mě měly. Potom jenom dokonalý servis v Onyxu a už se kochám 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře si udělal. Prim TV jsou moje designová srdcovka, ale hodinky to jsou kvalitativně hrozné. Kalibr 96 je katastrofa a často odchází a pouzdro je mosazné. Zrovna mám jedny modré dvakrát a po servisu. Klidně ti k nim přidám Seiko TV a vezmu si Rada :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, jonyyy napsal:

Dobře si udělal. Prim TV jsou moje designová srdcovka, ale hodinky to jsou kvalitativně hrozné. Kalibr 96 je katastrofa a často odchází a pouzdro je mosazné. Zrovna mám jedny modré dvakrát a po servisu. Klidně ti k nim přidám Seiko TV a vezmu si Rada :D 

Vidis to, ja jsem nikdy o kvalitě primackeho automatu neuvažoval. Dobre, ze jsem je nevzal.

Moje Rado díky Tve nabidce stouply na ceně! Díky! Ale přijely teprve včera. I moje promiskuita má své limity 😁 Ale vedu v patrnosti. Díky dvouleté záruce Onyxu se z nich stal investiční kousek 😇

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Snekofon napsal:

@VioloncelloRadost ty Rada vidět i na ruce - hranaté hodinky mají prostě kouzlo a relaxující účinky po tom co člověk tahá kruhy, soudky a podobné tvary ! 

@Snekofon Ahoj a moc díky za pěkný kousek! 😇

Jediné, co řeším, je typ strojku. Tys zmiňoval AS1906, ja jsem našel Rado2798, což by měla být ETA. 

Nemáš tuchu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VioloncelloBohužel jak jsem uváděl do zpráv - zkoušel jsem si strojek prohlédnout, ale byl utěsněn k číselníku a vyjímatelný z pouzdra jako celek. Na rozlepení těsnění jsem se necítil - typ strojku použitého v modelu Manhattan jsem tak hledal na internetu kde jsem narážel na AS1906. Ty strojky jsou z pohledu parametrů - velikost i vlastnosti strojku(frekvence, posun data, atd) v podstatě stejné - je možné že Rado v průběhu doby osazovalo obě varianty - rozhodně v tom nebyl z mé strany záměr ošálit kupující. 

Ani nevím jak si stály strojky ETA x AS z pohledu kvality / ceny / prestiže - jestli byla jedna z variant brána jako prémiovější - případně jestli se berou varianty s AS jako sběratelsky raritnější - v tomto mám tmu a docela by mě to zajímalo - neví prosím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...