Jump to content

Nosíte své vintage kousky?

Guest Ondra
 Share

Recommended Posts

Musím přiznat, že 90% Gombových kousků se mi nelíbí, přesto jeho příspěvky mám rád a každý den si je rozkliknu. Koho by bavilo furt dokola čumět na Rolexy, Omegy a Seika...

Každopádně nějraději z Tvé sbírky mám Citizen a Seiko bulíky a Arnieho Tissotky! Těším se na zítřejší fotku :D 

20220405_153414.jpg

Mám to s Gombovim tapetováním obdobně. Spousta kousků v otřesném stavu, některé ani není důvod archivovat pro další generace, ale je to alespoň rozmanité, ne jako ve většině ostatních sekcí kde se motají parádní, ale pořád stejné kusy... No a pak se v záplavě těch tuctovek u Gombár najednou umí ukázat poklad - opravdu zajímavý, unikátní kus. Já osobně lituji že jsem si pořídil tak velké skříně na hodinky a nemám srdce je nechat prázdné, tak misto kvality mám konvult. Kdybych do té chrono vody měl vstoupit znovu, tak max 10ks je strop jako sbírkové a k tomu dvoje na nošení 😔 

A něco z konvultu mám dnes na ruce výjimečně taky ... 

IMG20220405180555.thumb.jpg.8d914e1203baaa9e1ff3e105b009fd26.jpg

před 5 hodinami, jonyyy napsal:

Musím přiznat, že 90% Gombových kousků se mi nelíbí, přesto jeho příspěvky mám rád a každý den si je rozkliknu. Koho by bavilo furt dokola čumět na Rolexy, Omegy a Seika...

Každopádně nějraději z Tvé sbírky mám Citizen a Seiko bulíky a Arnieho Tissotky! Těším se na zítřejší fotku :D 

20220405_153414.jpg

proc maji ty omegy na osmem indexu X? to je nejaky zvlastni model?

před 16 minutami, Anela napsal:

proc maji ty omegy na osmem indexu X? to je nejaky zvlastni model?

Je to osmička s takovým zvláštním fontem. Mrkni jak vypadá dvojka. Taky mě to první zmátlo :D Je to model 135016. Většinou mají nečíselné indexy. Vteřinovka je bohužel neoriginální.

před 2 hodinami, Violoncello napsal:

Dnes dorazily z lázní @ONYX servis hodinek tyto Rado Manhattan s řemenem od @R4B4 👍

Rada jsou dokonalé ;) Jeden model této značky bych taky rád do sbírky, tyhle televize bych si uměl předtavit.

před 16 minutami, jonyyy napsal:

Je to osmička s takovým zvláštním fontem. Mrkni jak vypadá dvojka. Taky mě to první zmátlo :D Je to model 135016. Většinou mají nečíselné indexy. Vteřinovka je bohužel neoriginální.

Rada jsou dokonalé ;) Jeden model této značky bych taky rád do sbírky, tyhle televize bych si uměl předtavit.

Původně jsem chtěl Prim tv, ale zrovna žádné na prodej nebyly a ejhle v prodejním vlákně Rado, točící korunka, čtvercový formát. A už mě měly. Potom jenom dokonalý servis v Onyxu a už se kochám 🙂

Dobře si udělal. Prim TV jsou moje designová srdcovka, ale hodinky to jsou kvalitativně hrozné. Kalibr 96 je katastrofa a často odchází a pouzdro je mosazné. Zrovna mám jedny modré dvakrát a po servisu. Klidně ti k nim přidám Seiko TV a vezmu si Rada :D 

před 8 hodinami, jonyyy napsal:

Dobře si udělal. Prim TV jsou moje designová srdcovka, ale hodinky to jsou kvalitativně hrozné. Kalibr 96 je katastrofa a často odchází a pouzdro je mosazné. Zrovna mám jedny modré dvakrát a po servisu. Klidně ti k nim přidám Seiko TV a vezmu si Rada :D 

Vidis to, ja jsem nikdy o kvalitě primackeho automatu neuvažoval. Dobre, ze jsem je nevzal.

Moje Rado díky Tve nabidce stouply na ceně! Díky! Ale přijely teprve včera. I moje promiskuita má své limity 😁 Ale vedu v patrnosti. Díky dvouleté záruce Onyxu se z nich stal investiční kousek 😇

před 30 minutami, Snekofon napsal:

@VioloncelloRadost ty Rada vidět i na ruce - hranaté hodinky mají prostě kouzlo a relaxující účinky po tom co člověk tahá kruhy, soudky a podobné tvary ! 

@Snekofon Ahoj a moc díky za pěkný kousek! 😇

Jediné, co řeším, je typ strojku. Tys zmiňoval AS1906, ja jsem našel Rado2798, což by měla být ETA. 

Nemáš tuchu?

@VioloncelloBohužel jak jsem uváděl do zpráv - zkoušel jsem si strojek prohlédnout, ale byl utěsněn k číselníku a vyjímatelný z pouzdra jako celek. Na rozlepení těsnění jsem se necítil - typ strojku použitého v modelu Manhattan jsem tak hledal na internetu kde jsem narážel na AS1906. Ty strojky jsou z pohledu parametrů - velikost i vlastnosti strojku(frekvence, posun data, atd) v podstatě stejné - je možné že Rado v průběhu doby osazovalo obě varianty - rozhodně v tom nebyl z mé strany záměr ošálit kupující. 

Ani nevím jak si stály strojky ETA x AS z pohledu kvality / ceny / prestiže - jestli byla jedna z variant brána jako prémiovější - případně jestli se berou varianty s AS jako sběratelsky raritnější - v tomto mám tmu a docela by mě to zajímalo - neví prosím někdo?