Přejít na obsah

Sberatelstvi - modely aut a motocyklu


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Irwinek napsal:

Hele, to je strašná práce, která má smysl jen u některých modelů. Musíš nastříhat/nařezat stejné proužky o strašné délce. Byla jiná doba, já bych dnes použil nějaký molitan/polyuretan - váha minimální a tvar to podrží. Možná by šlo si i vnitřek vytisknout na 3D. Možnosti jsou podstatně větší 😄

Zatím se snažím držet se papíru. Ale ten 3D tisk, to už je nebezpečná kacířská myslenka :D  Zatím i s laserově řezanejma doplňkama mám trochu mentální problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám několik modelů od tuzemského výrobce GONIO - KADEN

Mám jich celkem dost, ale bohužel jsem od nich vyházel krabice a podstavce. 😒

Z dalších modelů samozřejmě to co mám i  1:1 - Velorex a Gaz 69 😉

 

gonio.jpg

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice plastik,ale nemohl jsem ho tam nechat,když jsem ho jako malej měl...ten bohužel skončil pod kladívkem a v plamenech...
531CB437-0684-4A30-B8C8-435C9D21E0F7.thumb.jpeg.0bd16da6150f91650c1a6a4c7fffd733.jpeg
FC422DC1-602E-44AB-887F-AF701620250A.thumb.jpeg.292b68d282b5a17e74e55e635e6d54fc.jpeg
Úplně tady z toho vlákna na mě dýchlo dětství.
Všechny angličáky jsem opakovaně testoval na 15 mramorových schodech, leteckou gumou je posílal proti zdi a když jsem objevil , že technický benzín hoří tak jich pár shořelo a hasil jsem je holicí pěnou za což jsem dostal slušně na prdel.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áááá kola, nic jsem tak nesnášel, jako lepení kol - šišoidy, nedolepky, nebo na váhu modelu moc těžké, když jsem motal proužky,......
A teď odešel " guru " vystřihovánek p. Vyškovský
Ábíčko a jeho papiraky ... Kola jsem měl vždycky šišaté...
Ať už jsem lepil cokoliv tak zásadně vždy v nových teplákach. Okamžitě byly od Herkulesu, Kanagonu nebo Lepi-M.
Máma mě chtěla několikrát regulérně zabít vařechou...

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Oplt napsal:

Já mám několik modelů od tuzemského výrobce GONIO - KADEN

Mám jich celkem dost, ale bohužel jsem od nich vyházel krabice a podstavce. 😒

Z dalších modelů samozřejmě to co mám i  1:1 - Velorex a Gaz 69 😉

 

gonio.jpg

Ten béžový Kübelwagen vpravo jsem si koupil v roce 1995 na veletrhu hraček. Krabice k němu byla jenom čistě bílá a krom modýlku v ní ještě byl přiložen papír s povídáním o jeho historii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Oplt napsal:

Já mám několik modelů od tuzemského výrobce GONIO - KADEN

Mám jich celkem dost, ale bohužel jsem od nich vyházel krabice a podstavce. 😒

Z dalších modelů samozřejmě to co mám i  1:1 - Velorex a Gaz 69 😉

 

gonio.jpg

Kdyby jsi potřeboval krabice nebo podstavce napiš mi. Asi bych ve skladu ještě nějaké našel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2020 v 19:15, KurtCz napsal:

JJ, oranžové BMW má na kapotě samolepku a jako jediné otevírací dvěře. Kromě transportéru jsou tam: Dodge Challenger, Pontiac Fire Bird, Mercedes Tourer, De Tomaso Pantera a BMW 30 CSL.  ..... Těch sad s transportérem se dělalo víc, střídaly se osobáky v sadě a trochu se v čase měnil obal. Ne, že bych to tak sledoval, ale nedalo mě to  s strýček Gůgl poradil. :)

ggg.jpg

Tak trochu unfall, chybí střecha,ale je to on 🙂

20201018_223505.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Kotlick napsal:

Ábíčko a jeho papiraky ... Kola jsem měl vždycky šišaté... emoji16.png
Ať už jsem lepil cokoliv tak zásadně vždy v nových teplákach. Okamžitě byly od Herkulesu, Kanagonu nebo Lepi-M.
Máma mě chtěla několikrát regulérně zabít vařechou...

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk
 

Áno, Kanagom - lepidlo úplně na všechno 😄 papír se sice zkroutil, ale spoj vydržel všechno 😄 a jak nádherně hořel 😄 plechové autíčko s hořící kapkou kanagomu pustěné z kopce, to byly panečku kaskadérské triky 😄 hned bych to vrátil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Oplt napsal:

Tohle můžu. Stačí naše opevnění, nekteří srdcaři je dotáhli k dokonalosti.

No fotek je tu hafo, kdyby jsi chtěl něco poslat. Já bych si toho nevšiml, ale mladej, jak se o to tak nějak zajímá, tak okamžitě přišel na to, že se asi nepočítalo s nějakou obranou, protože bunkry měly pouze dvě střílny u vchodu, jinak jen betonová plocha, vůbec nebyly oblé, ale hranaté a na těch rozvalených je vidět, že armovací železa jsou jen takové proutky - s naší obrannou linií to nemělo pranic společného. Kromě toho Hitlerova doupěte jsme byly ještě v Maměrkách - bunkry obři ( tak nějak tomu říkají ), a tam je třeba i kopie jantarové komnaty a vnitřek ponorky - bohužel bez stísněných prostor :-(. Maj tam i nádherná panoramat tankové bitvy a dobývání Leningradu ( ? musel bych se podívat, ale myslím, že to byl Leningrad ). Stojí to za výlet. Ale v tom Gdaňsku jdi kamkoli jinam, ale do toho muzea 2WW fakt ne - ponurá expozice vypovídající pouze o Polácích a Němcích, zbytek světa jen v pár větách - konkrétně o češích jen 3 věty v celé expozici. 

IMG_0232.JPG

IMG_0225.JPG

IMG_0221.JPG

IMG_0260.JPG

IMG_0151.JPG

IMG_0249.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 10. 2020 v 22:05, Žigi napsal:

Kdyby jsi potřeboval krabice nebo podstavce napiš mi. Asi bych ve skladu ještě nějaké našel. 

Ahoj, kdyby jsi měl něco pro tyto krasavce tak mi prosím napiš. 

Předem děkuji20201020_002615.thumb.jpg.eebb2c9925e01fe456032b2496a512b0.jpg

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...