Přejít na obsah

Sberatelstvi - modely aut a motocyklu


Doporučené příspěvky

No, spíš teď čekám, kdy si na tom vylámu zuby a tenhle přívěs k tomu možná nebude mít daleko :) Od vydavatele RipperWorks jsem dělal zatím jen dva kousky - žlutý válec a podvalník. Oba modely jsou možná víc jak šest let starý. A co sleduju, tak RipperWorks vydává jednu pecku za druhou, čím novější, tím složitější a propracovanější. Občas neodolám a do zásoby koupím. Nikdy jsem dřív nijak extra nemodelařil a tohle je vzplanutí spíš v posledních letech. Tak nějak mě ta činnost uklidňuje. Ale možná se tu příště objeví fotka, jak jsem to nakonec vzteky rozdupal :D

Na druhou stranu, v poměru ceny modelů a potřebnýho vybavení a strávenýho času jsou papírový modely zdaleka nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas sem teda něco vrznu, ale zase ať moc nenudím. Jde to hodně pomalu. Na případný další papíráky určitě rád kouknu
Tak začátek zatím cca takhle:
DSCN4860.JPG.eca7b721adac843fe6051bf02e6c5dfa.JPG
Nechci rozjíždět flejm, ale já si myslím, že na to máš doma supr trupr vybavení jako automatické laserové řezačky, 3D ohýbačky a podobné fičury. Mě neříkej, že to děláš ručně.
Ne ale vážně, to je velká krása. To zpracování je v podstatě lepší než originál z fabriky.


Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Kotlick napsal:

Nechci rozjíždět flejm, ale já si myslím, že na to máš doma supr trupr vybavení jako automatické laserové řezačky, 3D ohýbačky a podobné fičury. Mě neříkej, že to děláš ručně. emoji6.pngemoji6.pngemoji6.png
Ne ale vážně, to je velká krása. To zpracování je v podstatě lepší než originál z fabriky.


Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk
 

Kdepak, hlavními nástroji jsou malý rovný ostrý nůžky, modelářskej skalpel a kovový pravítko, kružítko, jehož jehlou rýhuju hrany k ohybu a vodovky s malým štětcem na retuše. Však píšu, co do nutnýho vybavení je to nenáročná zábava :D

Někde jsem před časem četl povzdech, že už ty vystřihovánky nejsou jako dřív, tam prej záleželo na zručnosti modeláře při vystřihování. Ale teď, když "má každej skalpel a pravítko"... Asi už to nedělám tím tradičním způsobem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Radik napsal:

Kdepak, hlavními nástroji jsou malý rovný ostrý nůžky, modelářskej skalpel a kovový pravítko, kružítko, jehož jehlou rýhuju hrany k ohybu a vodovky s malým štětcem na retuše. Však píšu, co do nutnýho vybavení je to nenáročná zábava :D

Někde jsem před časem četl povzdech, že už ty vystřihovánky nejsou jako dřív, tam prej záleželo na zručnosti modeláře při vystřihování. Ale teď, když "má každej skalpel a pravítko"... Asi už to nedělám tím tradičním způsobem...

 A jak dlouho se už papírákům věnuješ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radik napsal:

Nepočítám-li dětský ábíčkovský léta, kdy jsem stejně nic z toho úplně nedkončil, tak v součtu asi tak max. 4 roky.  

Chce to určitě hodně trpělivosti. Kdysi jsem se něco pokoušel dělat ze zmiňovaného ABC, ale vždy to byla katastrofa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 12. 2020 v 10:12, Harwey napsal:

Som si spomenul... Uz mas hotove vitrinky? Tusim si ich mal cez leto robit. Pochvalis sa?

Vitríny síce mám, ale ešte nemám hotovo v izbe, keď to dokončím, tak fotky tu uverejním 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loňský, vlastně teď už předloňský ježura . Od BoS - v životě jsem neviděl tak mizerně zpracovaný model za tak strašný prachy. V krabici připevněný šrouby do sádrokartonu, okna ze slídy, špatné rozměry oken, spodek modelu rovná plocha, kov s otřepy. V Benediktýnské mi dokonce ukazovali jak se střecha modelu zbortí při doteku - poddimenzované sloupky, prostě děs běs, a za 3 000? 

IMG_0976.JPG

IMG_0974.JPG

IMG_0980.JPG

IMG_0978.JPG

IMG_0981.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...