Přejít na obsah

Sberatelstvi - modely aut a motocyklu


Doporučené příspěvky

Trochu mimo, ale slušně - Kaden, to snad dávno skončilo ne?

A celé to vypadá nějak divně, kříž jako u řádu německých rytířů a ten maják. No nazdar, já mám dojem, že kdo tu dobu skutečně zažil, tak si domů nic takového nepořídí. Jedině mladší ročníky, co to měly jako děti.

Asi tak, ale iluze, že tohle fakt jezdilo na Poliklinice ve Vysočanech  nikomu neberu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo, ale slušně - Kaden, to snad dávno skončilo ne?
A celé to vypadá nějak divně, kříž jako u řádu německých rytířů a ten maják. No nazdar, já mám dojem, že kdo tu dobu skutečně zažil, tak si domů nic takového nepořídí. Jedině mladší ročníky, co to měly jako děti.
Asi tak, ale iluze, že tohle fakt jezdilo na Poliklinice ve Vysočanech  nikomu neberu.
 
Jde spíše o to, že to je reedice oblíbených hraček co se v 80. létech vyráběly. Takovou jsem měl, proto jsem si ji koupil. A zájem je velký. Kaden hlásil vyprodáno.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, eloga napsal:

Trochu mimo, ale slušně - Kaden, to snad dávno skončilo ne?

A celé to vypadá nějak divně, kříž jako u řádu německých rytířů a ten maják. No nazdar, já mám dojem, že kdo tu dobu skutečně zažil, tak si domů nic takového nepořídí. Jedině mladší ročníky, co to měly jako děti.

Asi tak, ale iluze, že tohle fakt jezdilo na Poliklinice ve Vysočanech  nikomu neberu.

 

Sice moc nechápu co jsi psal o těch koncích čeho a tak, ale tady máš reálnou předlohu: 

 

ACA09667-5055-4659-A88F-5BBE33A97F21.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo kucí, trochu mimo, chtěl jsem to pak smazat, ale už to nešlo.

Ale jako model to je udělaný slušně, jen ta výzdoba je děsná už na tom originále, tady na tom alespoň vidíte, jaká to byla proti dnešku doba.

Tož sorry, holt to vidím z jiného úhlu. Mám 120L, ale od Abrexu, neboť to přece jen splňuje jakési očekávání úrovně zpracování a použitých materiálů. Kdysi jsem 120L kupoval jako nový vůz, tak má místo vedle jiných vozů. 

Já se tu jen dívám, abych vám to nekazil, občas se ale nemůžu udržet..... :notworthy:

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, eloga napsal:

Nojo kucí, trochu mimo, chtěl jsem to pak smazat, ale už to nešlo.

Ale jako model to je udělaný slušně, jen ta výzdoba je děsná už na tom originále, tady na tom alespoň vidíte, jaká to byla proti dnešku doba.

Tož sorry, holt to vidím z jiného úhlu. Mám 120L, ale od Abrexu, neboť to přece jen splňuje jakési očekávání úrovně zpracování a použitých materiálů. Kdysi jsem 120L kupoval jako nový vůz, tak má místo vedle jiných vozů. 

Já se tu jen dívám, abych vám to nekazil, občas se ale nemůžu udržet..... :notworthy:

 

 

 

No vidíš. A já to mám zase jinak. Tohle je hračka v měřitku 1:20 co vznikla v roce 1983 a tohle je jen její reedice. Ale pořád vyrobená z původních opravených forem. A než model od Abrexu vyrobenej v číně, tak stokrát radši tuhle hrůzu , ale českou:) jinak chápu, dnešní měřitka modelu to nesplňuje, ale to ani nikdy neměla. 
ale samozřejmě každýho věc:) jen jsem chtěl reagovat na to, že to předlohu má, ať už ta doba byla jakákoli. Ne se do toho zamotat. 

Upraveno uživatelem Žigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si z toho nic nedělej, máš retro, já mám čínu. Koneckonců v 60s byly angličáky z Hong Kongu, Macaa, Singapore. V další době Taiwan, Malay, Korea a nakonec i China. Dnes i procesory. čipy, počítače, monitory, telefony, NB a veškerá další technika rovněž.

Mrkni na svůj komp a telefon a máš to. Dnes i automobilový průmysl, jaderná energetika a kosmonautika.

Takže abych to shrnul, tady na hodinkovém fóru jsou modely odpočinkové téma, takže žádný vášně, klídek. Díky. :cheers:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tuhle stodvácu jako kluk měl v bledě modrý barvě. A rád na ní vzpomínám, protože jsem si s ní hodně vyhrál. Později byla k mání i s přívěsným vozíkem. Téhle reedici bych vytknul snad jenom kola. K nim se už asi formy nezachovaly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Petr.S - to je parádní👌, jako kluk bych za takový plakát dal v 80. letech ledvinu😉...každý rok jsem v papírnictví vyhlížel až dostanou (přesněji - jestli dostanou) plakáty MUŽI FORMULE 1 a VOZY FORMULE 1, chodil jsem každou 3. neděli brzy spát aby mě kolem 22.30 otec vzbudil na Lubošem Pecháčkem komentovaný záznam Velké ceny F1 na černobílé TV...

To byly časy😉, měli jste to taky někdo tak podobně? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak dnes, s 3 měsíčním zpožděním, konečně dorazila C 70 😄 Celkový dojem z jinak dost propracovaného modelu s krásnými detaily ( kliky, stírací lišty světlometů, ventilky,.... ) kazí zase ta otravná " celuloidová " okna 😞

Fa DNA Colebtibles se asi učila od BOS 😞  Na rozdíl od nich ale věnovala nějakou pozornost i podvozku, takže nenarazíte na žádné otřepy, a dokonce ani na jen ploché dno s výčnělkem koncovky výfuku. Tady je to komplet. Do plastového stojánku byl model připevněn 4-my šrouby, ne jako u BOS, kde byly dva sádrokartonářské vruty narvané do nepadnoucích otvorů modelu. 

Za částku 3000 kč, obdržíte papírovou krabici o rozměrech 65 x 35 x 38 cm, kupu balícího papíru, 3 bloky měkčeného polyuretanu ( nebo co je to za bordel ) a konečně kýžený model v měřítku 1:18 😄 

20210611_195255.jpg

20210611_195342.jpg

20210611_195404.jpg

20210611_195426.jpg

20210611_195448.jpg

Upraveno uživatelem Irwinek
pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...