Přejít na obsah

Sberatelstvi - modely aut a motocyklu


Doporučené příspěvky

OMG! Lepiči papíráků mají mojí neskonalou úctu a obdiv. Já na to trpělivost neměl. Moje pokusy skončily u "vystřihovánek" z ABC. Ani jedno kolo nebylo kulaté. Celé to bylo upatlané, křivé a nepěkné. ... Ono to nebylo lepší ani s plasťákama, co jsem nepokazil lepením jsem dodělal barvením. Ono taky s Unicolkama se toho moc nedalo. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, KurtCz napsal:

OMG! Lepiči papíráků mají mojí neskonalou úctu a obdiv. Já na to trpělivost neměl. Moje pokusy skončily u "vystřihovánek" z ABC. Ani jedno kolo nebylo kulaté. Celé to bylo upatlané, křivé a nepěkné. ... Ono to nebylo lepší ani s plasťákama, co jsem nepokazil lepením jsem dodělal barvením. Ono taky s Unicolkama se toho moc nedalo. :(

Vystřihovánky z ABC byly základem 😄

Občas používám Unicolky i teď, vůbec nejsou špatné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Irwinek napsal:

Áááá kola, nic jsem tak nesnášel, jako lepení kol - šišoidy, nedolepky, nebo na váhu modelu moc těžké, když jsem motal proužky,......

A teď odešel " guru " vystřihovánek p. Vyškovský 😞

Tak teďs mě možná inspiroval. Já je lepím tak jak jsou, nic navíc tam nemotám, ale možná to příště zkusím. Na bezchlopňový si vždycky vyrobím takový ten přípravek, co je na fotce taky vidět. Ale chce to trpělivost čekat než každej kousek zaschne.

před 17 minutami, KurtCz napsal:

OMG! Lepiči papíráků mají mojí neskonalou úctu a obdiv. Já na to trpělivost neměl. Moje pokusy skončily u "vystřihovánek" z ABC. Ani jedno kolo nebylo kulaté. Celé to bylo upatlané, křivé a nepěkné. ... Ono to nebylo lepší ani s plasťákama, co jsem nepokazil lepením jsem dodělal barvením. Ono taky s Unicolkama se toho moc nedalo. :(

Taky jsem zvažoval, co mě bude bavit víc - jestli papíráci nebo plasťáci. Ale papíráci to nakonec vyhrály. Barvení, na každej model pomalu spešl sada barev, stříkací pistole  aby to k něčemu vypadalo, ten bordel kolem, čisticí chemie okolo, to mě odradilo. I když ne, že by mě to netáhlo, ale zatím se jen koukám. Třeba tady: https://www.youtube.com/channel/UCsbIYgMpeZ2vWEKpxpIUvlw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, 5etter napsal:

Jj, moje jachta byla bílo-modrá a táhlo ji auto s čumákem, buď Kenworth, nebo Peterbilt.

Vzadu v těch krabičkách - cisterna Amoco, nad ní přepravník aut a vpravo vedle cisterny ten skříňový návěs - to byly moje první exempláře Convoy, a to v naprosto stejném provedení. Mám je dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Radik napsal:

Tak teďs mě možná inspiroval. Já je lepím tak jak jsou, nic navíc tam nemotám, ale možná to příště zkusím. Na bezchlopňový si vždycky vyrobím takový ten přípravek, co je na fotce taky vidět. Ale chce to trpělivost čekat než každej kousek zaschne.

Hele, to je strašná práce, která má smysl jen u některých modelů. Musíš nastříhat/nařezat stejné proužky o strašné délce. Byla jiná doba, já bych dnes použil nějaký molitan/polyuretan - váha minimální a tvar to podrží. Možná by šlo si i vnitřek vytisknout na 3D. Možnosti jsou podstatně větší 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi na stůl přibylo eReRo. Poprvý jsem si koupil edici "poskládej si sám" od Maista. Ale teda vidím smutnej posun oproti minulosti, zpracováním detailů jsou na tom čím dál hůř. Hlavně výlisek kyvky a výfuků by zasloužil slušnější propracovanost. Třeba pohled na výfuk zevnitř u RnineT je tragickej, neukončenej dutej polovýlisek. To se dá vystavit jen zleva. S1000RR podobně. Oproti tomu přes deset let starý HP je na tom výrazně lépe. Jediný ne-Maisto je K1300R a zrovna tam jsem čekal nějakej průšvih. A světe div se, je to provedením výš než značka. Vše 1:12 RnineT je aktuálně rozebraný, nádrž jsem poslal na přelakování, po návratu se pochlubím. Já prostě potřebuju modely v barvách, které mi zároveň stojí reálně v garáži, no.

DSC01628.thumb.JPG.d98fd30d66766ff4bda2f0cca9fdcdfb.JPG

DSC01581.thumb.JPG.a99dfa43683356d20febd84b27465862.JPG

HP je teda po lehkým napadení drobným škůdcem, pokouším se ho sehnat znovu. Není to snadný, všude vyprodáno. Do budoucna udělám zasklenou nasvícenou a uzamykatelnou poličku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, siwi napsal:

U Maista je to s kvalitou, resp. s přesností detailů ode zdi ke zdi. Mám autíčka, co připomínají spíš hračky, ale viděl jsem modely historických Harleyů, které se mi fakt líbily.

To víš, záleží na tom, jestli se to vyrábí ve třetí garáži z prava, nebo v páté z leva 😞 Když nad číňanama nedržíš bič a nehážeš jim špatný výrobky bez zaplacení zpátky, tak jde kvalita rapidně dolu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...