Přejít na obsah

Daruj krev, zachranis zivot


skalis

Dobrovolne darcovstvi krve  

249 hlasů

  1. 1. Darujete krev?

    • Ano (pravidelne nebo nepravidelne).
      129
    • Rad bych, ale jeste jsem se neodhodlal.
      47
    • Nedaruju.
      75

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Mám už přes 80 odběrů.

Chtěl jsem skončit při 80 odběru, s tím, že už mám žíly dost rozpíchané.

Ale začala mne bez zjevných příčin bolet hlava. A dva doktoři nezávisle na sobě, mi potvrdili, že by to mohlo být kvůli tomu, že si moje tělo již zvyklo na pravidelné pouštění žilou, a jelikož mám i stále vysoký hemoglobin ( přes 180 ), tak se mi krev zahušťuje a z toho jsou pak bolesti hlavy.

 

Takže daruji dále pro dobrý pocit, a aby mne nebolela hlava. :D

Upraveno uživatelem JiPoLit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 476
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před nějakou dobou jsem psal, že jsem byl jako dárce na transplantaci kostní dřeně. Nedávno mi přišlo v emailu:

 

"Vážený pane Paule,
s radostí Vám sděluji, že "Vaší pacientce" se daří dobře.
Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji."

 

:) nádherný pocit, jsem neskutečně rád, že vše klaplo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Před nějakou dobou jsem psal, že jsem byl jako dárce na transplantaci kostní dřeně. Nedávno mi přišlo v emailu:

 

"Vážený pane Paule,

s radostí Vám sděluji, že "Vaší pacientce" se daří dobře.

Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji."

 

:) nádherný pocit, jsem neskutečně rád, že vše klaplo.

Klobouk dolů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Brně jen do Bohunické nemocnice. Je to hned první budova při příchodu z velkého parkoviště u campusu. Nemáš se čeho bát. Je to v pohodě. Pohodový personál, hezký sestřičky a za pět minut je po odběru. Teda celá ta atrakce trvá asi hoďku, ale to jen sedíš a čekáš kdo si tě kam zavolá. Já tam budu 19.12. v 6.30 tak se můžeme domluvit a sejít se tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zeptám se zkušených - mám nižší tlak a proto i obavu, že mě po odběru budou sbírat.. Jaká je to zátěž pro tělo? Myslím odběr.. Resp. jaké máte zkušenosti s poodběrovým stavem? Rád bych byl v tomhle směru trochu platný a nechci tam ještě přidělat práci sestřičkám.. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jakej máš tlak, ale já mám většinou po ránu tlak 122-5/69-75. V pohodě mě to teče, a po odběru krve nebo plasmy se cítím stejně jako před odběrem. Za celou dobu 23 let a už 82 odběrů kombinovaně jsem neměl sebemenší problém. Jen je potřeba mít dost hemoglobínu(železa). Unás v Brně je hranice 135mmol. Kdo jí normálně všechno, tak by neměl mít problém. Já vzhledem k tomu, že mám zvýšený cholesterol, jím míň masa a takových potravin, co ho zvyšují, ale třeba luštěniny a zelenina železo v pohodě doplňuje. Zkrátka je třeba to jrdnou okusit, a hned víš na čem seš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno před odběrem je dobré požít víc tekutin, aby to lépe teklo.

Po odběru nedělat žádné rychlé  pohyby a chvíli si odpočinout. Občas po odběru někdo odpadně, ale sestry jsou na to nachystány, doplnit tekutiny a chvíli ležet se skrčenými koleny.

Mě v listopadu poprvé odmítli - byl jsem v Brazílii a proto mám půl roku odklad z důvodu malarické oblasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám nižší tlak. První odběr 400ml - trochu se mi pak zamotalo v hlavě, tak jsme druhý odběr dali taky 400ml. Ten už byl ok, takže hop na 450ml. Zase trochu moták, další odběr 450ml už v poho. Sedlo si to. Ideál je jít tam s parťákem. O přidělávání práce sestrám se nestrachuj, stejně tam jenom drbou, baby jedny... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno, v čase, kdy se chodí na odběr, mívám tlak kolem 110 / 70, už jsem ale jednou předvedl i 90 / 60... vyvrátil jsem se jenom jednou, když se mnou v místnosti zkolabovali další dva chlapi, to pak jede jak domino, paradoxně mi to ráno naměřili tlak dost vysoko, 120 / 80, jinak ale nikdy nebyl problém. Základ je dost tekutin, co vím já, tak hodně pít už den před odběrem, ráno chvilku před už je pozdě, nestihne se to vsáknout, kam má. Jinak samozřejmě pomáhá kafe, nezaklánět hlavu, zvedat se pomalu a přes pauzu v sedu, a posnídat suchý rohlík nebo tři, nechodidt k odběru nalačno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že to před odběrem nemá cenu, bych teda nesouhlasil. Pít se snažím hodně už den předem, ale obvykle mi to moc nevychází. Jednou to ze mě museli skoro vymačkat - mašina pípala a trvalo to dlouho. Od té doby, před každým odběrem vypiju narychlo po cestě 0,5 - 0,75 l vody a nemám problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...